Prasības ieroču seifiem Latvijā

Tie laiki, kad ieroči tika lepni izlikti stiklotā vitrīnā, ir pagājuši. Atbildīgi ieroču īpašnieki savus šaujamieročus glabā tā, lai tie nebūtu redzami zagļiem un ziņkārīgiem bērniem. Tieši šādos gadījumos noder ieroču seifs. Nodrošināt drošu ieroču glabāšanu mājās ir ne tikai laba ideja, bet to arī nosaka likums.

Ņemot vērā Ministru kabineta noteikumus Nr. 210, 2.3., (20.) šaujamieroču, to sastāvdaļu, munīcijas un lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšanas, pārvadāšanas, pārsūtīšanas un remonta gadījumos, šaujamieročus, to maināmās būtiskās sastāvdaļas, munīciju un tās sastāvdaļas, uzglabā saskaņā ar Ieroču aprites likuma prasībām, nodrošinot to pienācīgu uzraudzību un glabāšanu.

Kā paredz Ministru kabineta (21.) pants, šaujamieroču, to maināmo būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču sastāvdaļu, munīcijas vai lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšanai paredzētā metāla seifa vai metāla skapja (metāla kastes) sienu biezumam ir jābūt vismaz 2,5 mm. Cita materiāla, speciāli šaujamieroča glabāšanai paredzētam, rūpnieciski ražotam seifam, pēc izturības ir jābūt ekvivalentam šāda metāla seifam vai metāla skapim (metāla kastei). Seifam vai metāla skapim (metāla kastei) ir jābūt aizslēdzamam ar slēdzeni, kuru atslēgt var tikai ieroča īpašnieks. Ja seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir aprīkots ar mehānisko slēdzeni, tā atslēgām ir jābūt pieejamām tikai ieroča īpašniekam. Ja seifs vai metāla skapis (metāla kaste) ir mazāks par 1500 x 400 x 300 mm, to stiprina, savienojot ar grīdu vai sienu.

Kam būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties ieroču seifu?

Vissvarīgākais lēmums ir par seifa izmēru. Reti kurš vēlas iegādāties mazāku seifu, un nožēlot, ka nav iegādājies lielāku. Izvēlieties tādu seifu, kas ietilpina pusotru līdz divas reizes vairāk ieroču, nekā plānojat glabāt pašlaik. Citi apsvērumi iekļauj šādus jautājumus: vai seifs ir pielāgojams? Cik drošs tas ir? Cik ātri tajā var iekļūt?

Ņemiet vērā arī to, ka ieroču seifi nav paredzēti tikai cilvēkiem, kuriem ir ieroči. Tos var izmantot arī kā lielisku vietu, kur glabāt tādas vērtslietas kā rotaslietas, naudu un svarīgus dokumentus kā arī, tie nodrošina vērtslietu aizsardzību ugunsgrēku un dabas katastrofu gadījumos. Seifs – tas ir vērtīgs ieguldījums! 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *