Pieci ieteikumi, izvēloties bērnu apavus

Bērnu apavu izvēle ne vienmēr ir tik vienkārša, it īpaši, ja jums ir pirmais bērns. Bērniem apavu iegāde nav tik viegla, kā pieaugušajiem, jo pavisam maziem bērniem ir grūti apavus uzmērīt, kā arī saprast, cik tie ir ērti, jo pats bērns to nevarēs pateikt. Aplūkosim vairākus ieteikumus, kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Kad bērnam iegādāties pirmos apavus?

Kad tad ir tas brīdis, kad bērnam ir jāmeklē atbilstoši apavi? Mazulis sākumā nerāpo un nestaigā, tāpēc apavi nav nepieciešami. Tomēr nevajag nokavēt brīdi, kad ir ieteicams iegādāties pirmos bērnu apavus, jo tas ir svarīgs palīgs arī bērnu attīstībā. Bērnu apavi palīdz bērnam sākt staigāt. Rāpošanas laikā apavi nav obligāti, tomēr, ja bērns jau kādu laiku rāpo, tad ir ieteicams iegādāties pirmos bērnu apavus, piemēram, sandales, lai mudinātu bērnu sākt staigāt. Tā kā apavi nav ērti rāpojot, tad bērns mēģinās sākt staigāt.

Paši pirmie apavi ir jāizvēlas maksimāli ērti, tāpēc noteikti ņemiet vērā to, cik mīksti ir apavi un cik elastīga ir apavu zole. Pirmajiem bērnu apaviem ir jābūt pēc iespējas mīkstākiem. Ja bērnam apavi spiedīs, būs par lielu vai būs kāda cita iemesla dēļ neērti, tad tas kavēs bērna vēlmi staigāt, jo šis process vienkārši nebūs ērts. Noteikti izvēlieties bērnu apavus no kvalitatīva un mīksta materiāla, kas ir pietiekami elastīgs un neberž pēdu. Ja nav pārliecības par atbilstošo izmēru, tad izvēlieties atvērtus apavus, piemēram, sandales, jo tad varēs uzreiz redzēt – apavi der vai nē.

Kā noteikt pareizo bērnu apavu izmēru?

Bērnu apavu izmēra noteikšana nereti var sagādāt galvassāpes. Jāņem vērā arī tas, ka bērni nepārtraukti aug, tāpēc apavus nāksies iegādāties visai bieži, jo pēda būs izaugusi no iepriekšējā izmēra. Tāpēc ir rūpīgi jāseko līdzi, vai esošie apavi nesāk kļūt pārāk mazi. Ir ieteicams iegādāties vairākus bērna apavu pārus, no kuriem viens pāris ir nedaudz lielāks. Tad jums nebūs jāsteidz iegādāt jauns apavu pāris nekavējoties brīdī, kad pamanīsiet, ka vecie apavi jau sāk kļūt par maziem.

Izvēloties apavu izmēru ir vēlams izmērīt bērna pēdu. Tas ir jādara regulāri, jo bērna pēda nepārtraukti aug, tāpēc nepaļaujieties uz iepriekšējiem mēriem, ja mērījāt pēdu pirms vairākiem mēnešiem. Bērnu apaviem ir arī izņemamas apavu pēdiņas, kuras var palīdzēt saprast pareizo izmēru. Noteikti vienmēr pārliecinieties, ka apavi bērnam nav pārāk mazi. Ja bērna apavi būs pārāk šauri, tad bērnam var ieaugt nagi vai pat deformēties kāju pirksti, tāpēc apaviem platumā ir jābūt pietiekami platiem.

Ja izvēlaties slēgtos apavus, un nevar īsti redzēt, cik tālu ieiet bērna pēda, paspaidiet apava purngalu, cenšoties sataustīt, cik tālu aizsniedzas bērna īkšķis. Pēc tā jūs varat spriest, vai apavos ir vēl nedaudz brīvas vietas, vai apavi ir par mazu. Neizvēlieties apavus, kuros īkšķis pieskaras apavu priekšpusei – šādi apavi ļoti ātri paliks par mazu un sāks spiest, kā arī staigāšanas laikā ir vēlams, ka apavos ir nedaudz brīvas vietas, jo kustoties, pēda arī kustās, un ir nepieciešama nedaudz brīva vieta. Labāk ir izvēlēties nedaudz lielākus apavus, nekā apavus, kas ir par mazu. Ja apavi ir nedaudz par lielu un vaļīgu, lai bērns tajos ērti staigātu, tad jūs varat bērnam uzvilkt biezāku zeķi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *