Piecas tradīcijas, ko vērts ieviest ikvienā ģimenē

Mūsu ģimene ir tik stipra, cik stipru paši to izveidojam. Dažādas tradīcijas ir viens no veidiem, kā stiprināt saites ģimenes locekļu starpā. Tas palīdz radīt lieliskas atmiņas, kā arī veido ģimenes īpašo stāstu, ko nodot no paaudzes paaudzē. Ģimenes tradīcijas var būt jebkādas, kādas vien paši izvēlamies par sev patīkamām. Tās var būt saistītas ar ģimenes vērtībām, sociālo un kulturālo piederību, hobijiem vai jebko citu, kas aizrauj ģimeni un padara to unikālu.

Lūk, vismaz piecas tradīcijas, ko ir vērts ieviest savās mājās. Kāpēc? Jo tās palīdzēs veidot stipru un vienotu ģimeni, uzlabos vecāku attiecības ar bērniem, radīs veselīgu emocionālo vidi un dos iespēju jauki pavadīt laiku.

  • Kopīgas maltītes vismaz dažas reizes nedēļā

Dienas ritms katram ģimenes loceklim var būt atšķirīgs, tāpēc īsts izaicinājums ir saplānot kaut vai dažas maltītes nedēļā, ko pavadīt visiem pie viena galda. Lai gan tas nav viegli izdarāms, to vajadzētu padarīt par savas ģimenes tradīciju – sanāk pie viena galda vismaz brīvdienu rītos vai kādā darba dienas vakarā.

Kopīgas maltītes ir veids, kā stiprināt ģimenes saites, būt kopā bez steigas. Tas ir brīdis, kad nolikt malā viedierīces un patiešām būt šeit un tagad, izbaudīt šo pusstundu kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem. Kopīgas maltītes ir svarīgas arī tāpēc, lai bērni mācītos galda kultūru, ko pārņemt un ienest savā pieauguša cilvēka dzīvē.

  • Sarunas par to, kā pagājusi diena

Cik bieži jūsu mājā notiek patiesi ieinteresētas sarunas par to, kā šodien ir klājies, kas piedzīvots, kādas emocijas bijušas? Ja līdz šim šādas saruna nav praktizētas, tad sākumā tas var šķist dīvaini, bet ar laiku jau tā kļūst pat patīkamu un gaidītu ikdienas sastāvdaļu. Dienas notikumu pārrunāšana ļauj atbrīvoties no spriedzes, atpazīt savas emocijas, kā arī labāk izprast savus ģimenes locekļus, atbalstīt viņus grūtos brīžos, zināt, kas notiek viņu dzīvēs. Tas var palīdzēt uzlabot gan vecāku attiecības ar bērniem, gan vecākiem kā pārim savā starpā.

  • Galda spēļu vakari

Galda spēles ir lielisks laika pavadīšanas veids tieši ģimenēm ar bērniem. Galda spēļu spēlēšana ir iespēja pavadīt laiku kopā, kas bērniem ir ļoti svarīgi. Galda spēļu vakaros emocijas parasti sit augstu vilni – ir smiekli, jautrība, sacensību gars, iespēja asināt prātu un izcelties ar savām zināšanām. Jo vairāk jauku galda spēļu mājās ir, jo jautrāki būs šie vakari vai pēcpusdienas. Galda spēles ir laba tradīcija, ko izmantot, piemēram, tad, kad ārā ir slikti laika apstākļi, jāpārlaiž vētra vai sniegputenis. Arī slimošanas laikā galda spēles būs lielisks laika kavēklis.

Galda spēļu klāsts šobrīd ir patiešām plašs, iespējams atrast spēles katrai gaumei un vecuma grupai: https://www.xsrotallietas.lv/preces/galda-speles.html.

  • Valsts svētku svinēšana

Par patriotu nepiedzims, bet par tādu kļūst. Ģimene ir tā vieta, kur bērni iemācās mīlēt savu valsti, uzzina par tās vēsturi un svin savai valstij nozīmīgās dienas. Loģiski šķiet svinēt Ziemassvētkus vai Lieldienas, bet vai svinat 4. maiju un 18. novembri? Vai atzīmējat Lāčplēša dienu? Tās ir tradīcijas, ko vērts ieviest ģimenē, lai stiprinātu tās saknes un valstspiederību, jo galu galā mēs taču audzinām paaudzi, kas pēc kāda laika veidos un vadīs šo valsti. Tām nav jābūt pompozām svinībām, bet atbilstoši savai izpratnei un sajūtām valstij svarīgos svētkus noteikti ir vērts atzīmēt, šajās dienās atceroties vēsturi un tautas likteni.

  • Ģimenes fotosesijas

Vismaz reizi gadā nofotografēties visai ģimenei kopā – tā ir tradīcija, kura palīdzēs veidot jaukas atmiņas un piepildīs fotoalbumus ar skaistām fotogrāfijām. Vēlāk būs tik patīkami pašiem skatīties bildes, kurās visi kopā esat pirms daudziem gadiem. Tās būs bildes, ko skatīsies mazbērni un vēl tālākas paaudzes. Šajā digitālajā laikmetā nevajadzētu aizmirst arī fotogrāfijas izdrukāt un ielikt īstā albumā, pierakstot gadu un datumu, kad uzņemtas. Ja ir iedvesma, varat pat sarīkot kārtīgu fotosesiju, ko pēc tam pārvērst skaistā fotogrāmatā.

  • Atpūta dabā: pikniki, pārgājieni, dabas taku atklāšana

Arī aktīvu būšanu dabā iemācās ģimenē. Vienkārši jāsāk tas darīt – brīvdienās doties ārā un uzlādēties no dabas, nevis sēdēt mājās pie TV un citām viedierīcēm. Jā, sākumā tā ir izkāpšana no komforta zonas, bet tas ilgtermiņā dod tik daudz laba. Svaigs gaiss, kustības un Latvijas skaistā daba dos pozitīvu pienesumu veselībai, fiziskajai formai, snieg iedvesmu un jaunus piedzīvojumus. Izveidojiet savas tradīcijas būšanai dabā – ejiet pārgājienos, rīkojiet piknikus, dodieties ekskursijās, brauciet ar velosipēdiem utt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *