Pareiza roku mazgāšana – veselības ķīla

Tādēļ šoreiz – kā pareizi mazgāt rokas, kas vēl jāņem vērā, lai izvairītos no kontakta ar vīrusiem, kā arī – kā higiēnas preču serviss var palīdzēt uzturēt birojos tīrību un labu veselību darbiniekiem.

Gada aukstajos mēnešos runas par sezonālajiem vīrusiem un gripu ir ierasta tēma, taču šogad uzmanības centrā nonācis vēl kāds veselībai bīstams vīruss no tālās Ķīnas Uhaņas. Kaut arī Latvija, salīdzinājumā ar citām pasaules valstīm, pagaidām nav augsta riska valsts, personīgās higiēnas ievērošana šajā periodā ir īpaši nozīmīga un pat veselības saglabāšanai izšķiroša.  Pareiza personīgā higiēna palīdz izvairīties arī no klasiskās saaukstēšanās (tā ir vīrusu izraisīta un lipīga!), kā arī – gripas.

Tādēļ šoreiz – kā pareizi mazgāt rokas, kas vēl jāņem vērā, lai izvairītos no kontakta ar vīrusiem, kā arī – kā higiēnas preču serviss var palīdzēt uzturēt birojos tīrību un labu veselību darbiniekiem.

Kā pareizi mazgāt rokas

Mūsu ikdiena ir steidzīga, mūsdienās viss norit ātri.  Tādēļ nereti arī rokas tiek mazgātas ātri, pat pavirši, vienkārši noskalojot plaukstas. Pareiza roku mazgāšana nav ātra, toties ir efektīva. Ja rokas nomazgātas pareizi, dezinfekcijas līdzekļi pēc tam vairs nav nepieciešami.

Pareiza roku mazgāšana:

  • Saziepējiet visas roku virsmas – plaukstas, pirkstu starpas, plaukstu virspuses – no visām pusēm, neaizmirstot arī īkšķus un pirkstu galus.
  • Noskalojiet un noslaukiet.
  • Pareizai roku mazgāšanai būtu jābūt vismaz 40 sekundes ilgai.

Sabiedriskās vietās ieteicams izmantot šķidrās ziepes vai putu ziepes, bet ne ziepju gabaliņu. Paradoksāli, bet arī cieto ziepju virsma var būt baktērijām tīkama vieta. “Elis” putu ziepju dozators tiek aktivizēts ar sensoru, tam nav pat jāpieskaras!

Papīra dvieli vai kokvilnas?

Tikpat svarīga kā roku pareiza mazgāšana, ir arī to noslaucīšana. Kā to vislabāk paveikt? Biroja labierīcībās ieteicams uzstādīt  tādu papīra ruļļa turētāju, kas ir aktivizējams ar gaismas sensoru – tā ir vishigiēniskākā iespēja roku noslaucīšanai, jo tam nav jāpieskaras, lai tiktu pie tīras papīra dvieļa loksnes.

Ja esat ilgtspējīgu risinājumu piekritējs, tad jāizvēlas kokvilnas dvieļa turētājs. Arī tas ir higiēnisks, jo pēc lietošanas mitrā dvieļa daļa tiek automātiski ievilkta aparātā un izritināta tīra.  Netīrajam dvielim turētājā ir paredzēta pilnīgi atsevišķa vieta un lietotais dvielis nekad nesaskaras ar tīro. Lietotie kokvilnas dvieļi tiek savākti mazgāšanai, tādējādi saudzējot vidi.

Foto: Elis.com

Kas vēl jāņem vērā, lai izvairītos no vīrusu izplatīšanas

Svarīgi atcerēties, ka vīruss nevar vienkārši iekļūt ķermenī. Tas var kaitēt tikai tad, ja tiek ieelpots vai nonāk uz gļotādas (mute, deguns, acis). Attiecīgi – nav svarīgi, kam jūs pieskarieties ar rokām, ja vien pēc tam neaiztieciet seju, muti, acis. No roku ādas, ja vien tajā nav brūču vai mikroplaisu, vīruss ķermenī nevar iekļūt. Nav paniski jābaidās no visiem rokturiem, virsmām koplietošanas telpās vai sasveicināšanās. Galvenais – iespējami bieži mazgāt rokas un iemācīties neaiztikt seju.

Tualetes – baktēriju paradīze?

Sanitārās telpas vienmēr ir bijušas strīdu objekts – tīrākā vai tomēr baktērijām bagātākā telpa? Tāds pats jautājums rodas par tualetes podiem – vai ir droši sēdēt uz tiem? Vai poda mala nav baktēriju “dzīrotava”? Patiesībā mikrobiologi ir izpētījuši, ka baktēriju daudzums visā tualetes telpā ir samērā līdzīgs teju uz visām virsmām – poda, sienām, durvīm. Labā ziņa – šīs baktērijas nav veselībai bīstamas. Taču runa šeit ir par higiēnu – ko var darīt, lai to uzlabotu labierīcībās. Talkā nāk “Clean Seat” putas – tās pavisam vienkārši ļauj pāris mirkļos dezinficēt poda sēdvirsmu, lai to varētu lietot bez bažām.

 

Higiēnas preču serviss – vēl drošāka iespēja garantēt tīrību

Uzņēmuma “Elis” piedāvātais higiēnas preču serviss ir šim trauksmainajam laikam piemērotākais pakalpojums. Piesakot servisu, birojā tiek uzstādīts un noteiktā grafikā papildināts tāds higiēnas aprīkojums, kāds jums ir nepieciešams – putu ziepju dozatori un papīra dvieļu turētāji ar sensoriem, “Clean Seat” dozators poda sēdvirsmas dezinficēšanai, noslēgti tualetes papīra ruļļu turētāji u.c. Šis ir visvienkāršākais un drošākais veids, kā parūpēties par higiēnu vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Ieskatieties vietnē Elis.com un uzziniet plašāk par ērtībām un drošību, ko sniedz higiēnas preču servisa pakalpojums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *