Pareiza guļamistabas vide – kas tai nepieciešams?

Mēs pastāvīgi dzirdam, ka kvalitatīvs miegs ir labas veselības pamats. Un tas, bez šaubām, ir taisnība. Līdz šim jums nav izdevies labi izgulēties, tāpēc kādu laiku domājat par izmaiņu veikšanu guļamistabā? Vai domājat, kas ir vissvarīgākais, lai izveidotu relaksējošu miega svētnīcu? Lasiet tālāk un atrodiet atbildes šajā rakstā.

Dabiskās šķiedras gultas piederumi

Lai izveidotu perfektu guļamistabas vidi, paturiet prātā, ka svarīgs ir ne tikai tas, uz kā mēs guļam, bet arī tas, kam pieskaras mūsu ķermenis. Miega laikā mūsu ķermenis svīst, un sintētiskā auduma gultas veļa var tikai vēl vairāk stimulēt šo procesu. Šī iemesla dēļ var parādīties izsitumi uz ādas, nieze. Lai gultas veļa nekairinātu ādu, ieteicams izvēlēties tādu, kas izgatavots no dabīga materiāla, piemēram, kokvilnas vai lina. Šie audumi labi izlaiž gaisu, tāpēc ķermeņa izdalītais mitrums vieglāk iztvaiko.

Dabiski toņi mūsu miega kvalitāti un garastāvokli ietekmē tāpat kā krāsas. Spilgti toņi guļamistabā var izraisīt trauksmi, spriedzi, kairinājumu un traucēt miega kvalitāti. Tāpēc šajā telpā ieteicams izvēlēties gaišus un zemes toņus. Zaļgani, brūngani, zilgani vai pelēki ir lieliski piemēroti.

Ierobežojiet gaismu iekļūšanu telpā

Gaismai ir liela ietekme arī uz miega kvalitāti. Saskaņā ar pētījumu datiem gulēšana ar ieslēgtu gaismu var paaugstināt asinsspiedienu, kā arī migrēnas un bezmiega attīstības risku. Tāpēc atpūtas telpā ieteicams izmantot tikai neintensīvu, blāvu gaismu vai gaismekļus ar regulējamu virzienu. Ja jūs dzīvojat vietā, kur spīd spilgti ielu apgaismojumi vai pastāvīgi redzamas garāmbraucošo automašīnu gaismas, noderēs nakts aizkari, kas izgatavoti no blīva auduma.

Izmantojot šajā rakstā sniegtos padomus, jūs varat viegli izveidot pareizo guļamistabas vidi. Tādā veidā jūs uzlabosiet ne tikai miega kvalitāti, bet arī labsajūtu dienas laikā. Mēs pat nešaubāmies, ka pūles šim nolūkam noteikti ir tā vērtas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *