Pamata jautājumi, kas rodas, ienirstot dvieļu meklēšanas „džungļos“

Ikviena atbildīga mājsaimniece vai varbūt pat mājsaimnieks (vīriešu kompetenci šajā jomā nevar „norakstīt“!), pirms kāda ar mājsaimniecību saistīta pirkuma veikšanas, saskaras ar virkni jautājumu. Jaunu dvieļu iegāde – nav izņēmums.

 Protams, Jūs ne tikai vēlaties izvairīties no naudas izšķiešanas par nevajadzīgu preci, bet arī vēlaties iegādāties kvalitatīvu preci, kas pildīs savu uzdevumu. Neatkarīgi no tā, vai tie ir, piemēram, vannas dvieļi vai šaurākai pircēju kategorijai paredzētie pirts dvieļi.

Lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu saistībā ar dvieļu iegādi internetā, centīsimies atbildēt uz pircēju biežāk uzdotajiem jautājumiem par šī tekstilizstrādājuma izvēli un kopšanu.

Vai ir iespējams iegādāties vienu universālu dvieli?

Teorētiski, tas ir iespējams. Galu galā, loģiski, jebkurš dvielis uzsūks mitrumu. Tomēr, ja izvēlēsieties dvieli, kas pilda konkrētu funkciju, jūs to izmantosiet daudz efektīvāk un ilgāk. Piemēram, mīksti un maigi vannas dvieļi, kas izgatavoti no biezākiem, blīvākiem un garāku šķiedru audumiem, žūst lēnāk. Taču pretī saņemsiet pat visjutīgākajai ādai „draudzīgu”, patīkamu „apskāvienu” un, protams, lieliski mitrumu uzsūcošu audumu.

Piemēram, arī pludmales dvielis lieliski uzsūc mitrumu. Tiesa, tikpat svarīga prasība šāda veida dvieļiem ir ātra žūšana. Galu galā, Jūs parasti vēlaties peldēties vairāk kā vienu reizi, tāpēc svarīgi, lai dvielis ātri izžūtu. Vēl viena svarīga detaļa, par kuru bieži vien tiek padomāts tikai tad, kad, piemēram, pludmales somā ir jāieliek visas ģimenes mantas, ir pludmales dvieļa plānums un kompaktums.

Arī virtuves dvieļiem jābūt no dabīga, mitrumu absorbējoša un ātri žūstoša materiāla.

Vai ir nozīme dvieļa audumam?

Tas noteikti ir viens no galvenajiem kritērijiem, kas jāņem vērā, izvēloties dvieli. Dvieļi no dabīgām šķiedrām viennozīmīgi ir vislabākie. Kuru audumu izvēlēties – kokvilnu, bambusa šķiedru vai linu – atkarīgs no katra pircēja individuālajām vēlmēm. Skaidrs ir viens – no sintētiskiem dvieļiem ir jāizvairās, pat ja tie vilina ar savu daudzveidīgo krāsu gammu un pielietojumu. Šie tekstilizstrādājumi ir ne tikai mazāk mīksti un maigi salīdzinājumā ar dvieļiem, kas izgatavoti no dabīgiem materiāliem, bet arī, un vissvarīgāk, tie daudz sliktāk uzsūc mitrumu.

Kokvilnas dvieļi, iespējams, ir vislabākā izvēle tiem, kas meklē optimālu cenas un kvalitātes attiecību. Lieliska mitruma absorbcija, elpojamība, „draudzīgums” pat pret jutīgāko ādu un, protams, maigums un mīkstums. Šīs ir galvenās kokvilnas priekšrocības. Un, izvēloties ķemmētu, nevis klasisko kokvilnu, jūs priecēs vēl izturīgāki, mīkstāki un efektīvāk žūstoši dvieļi.  

Bambusa šķiedras dvieļi tiek novērtēti ne tikai to kokvilnai līdzīgo īpašību dēļ (maigums, gludums, laba mitruma absorbcija), bet arī to papildu priekšrocību dēļ. Tās ir ne tikai ātrāka žūšana, bet arī izturība un antibakteriālās īpašības.

Dvieļu gramatūra: kas tas ir?

Gramatūra ir auduma blīvums. Jo lielāka dvieļa gramatūra, jo tekstilizstrādājums būs pūkaināks un maigāks. Un efektīvāk absorbēs mitrumu. No otras puses, jo blīvāks ir audums, jo ilgāks tā žūšanas laiks. Ja, piemēram, pēc vakara peldes noslaukot ķermeni ar dvieli, to var atstāt izžūt uz nakti, tad, runājot par pludmales dvieļiem, gribas, lai tie izžūst pēc iespējas ātrāk.  

Cik bieži būtu jāmaina dvieļi?

Daži cilvēki jau pēc vienas dvieļa izmantošanas reizes to iemet veļas kastē, bet citi vienu un to pašu dvieli lieto nedēļu vai pat ilgāk. Tātad, kāds tad ir „pareizākais” dvieļa izmantošanas ilgums? Vissvarīgākais ir tas, ka katru reizi, kad dvielis kļūst slapjš, Jūs to kārtīgi un pēc iespējas ātrāk izžāvējat. Pretējā gadījumā tekstilmateriālā saglabāsies baktērijas, kas ne tikai radīs nepatīkamu dvieļa aromātu, bet arī var kairināt jutīgu ādu. Tātad, ja dvielis tiek kārtīgi izžāvēts, varat to droši lietot nedēļu. Protams, ja veļas grozā ir pietiekami daudz vietas vai, ja jūsu āda ir īpaši jutīga, katru reizi varat izmantot jaunu dvieli.

Komentāri

  1. That is really fascinating, You’re a very professional blogger. I’ve joined your rss feed and stay up for seeking more of your excellent post. Also, I have shared your site in my social networks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *