Nekustamā īpašuma iegāde: Ko ņemt vērā?

Mājokļa iegāde ir ne tikai aizraujošs, bet arī atbildīgs process. Lai pēc nekustamā īpašuma iegādes drīz vien nenāktos vilties, ir jāņem vērā dažādas nianses un lēmums jāpieņem bez steigas. Turpinājumā daži būtiskākie faktori, kam pievērst uzmanību meklējot piemērotu nekustamo īpašumu.

Īpašuma reālais stāvoklis

Noteikti nevajag paļauties tikai uz aprakstu un fotoattēliem sludinājumā – tā informācija var būt maldinoša un nepilnīga. Interesējošo īpašumu obligāti ir jāapskata klātienē.

Ja plānojat īpašumā dzīvot paši, svarīgi domāt ilgtermiņā – vai tas atbildīs Jūsu prasībām arī pēc 5, 10 un 20 gadiem? Ja nekustamo īpašumu plānojat iegādāties tālākai pārdošanai vai izīrēšanai, protams, aktuālas būs citas prasības.

Jebkurā gadījumā ir jāizvērtē arī īpašuma atrašanās vieta, apsaimniekošanas prasības, ēkas kopējais stāvoklis, komunālo maksājumu apmērs, kā arī citas nianses.

Profesionāļu padomi

Ja ar nekustamā īpašuma iegādi saskaraties pirmo reizi, noderēs profesionāļa padoms. Lai arī tas nozīmē papildu izdevumus, taču tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un lielākām izmaksām nākotnē. Speciālists pievērsīs uzmanību svarīgām detaļām, ko nezinātājs viegli var palaist garām.

Noderīgi var būt arī draugu, radinieku un paziņu pieredzes stāsti, ja viņi nesen iegādājušies nekustamo īpašumu.

Vērts konsultēties ne tikai ar nekustamo īpašumu speciālistu, bet arī ar juristu. Tādā veidā varēsiet labāk sagatavoties pirkšanas darījumam, lai jaunā īpašuma iegāde noritētu bez aizķeršanās.

Izmaksas

Nozīmīgs faktors, protams, ir nekustamā īpašuma cena un citas ar šo darījumu saistītās izmaksas. Ņemiet vērā ne tikai to summu, ko prasa pārdevējs, bet arī citus izdevumus, kas radīsies pārdošanas procesā. Tāpat jau laikus aprēķiniet uzturēšanas un remonta izmaksas, ja tādas ir nepieciešamas. Nereti izdevīgāk ir iegādāties labāku īpašumu, kurā pēc tam ilgu laiku nekas nav jāiegulda.

Ja ir vajadzīgs finansējums nekustamā īpašuma iegādei, remontam vai pārvākšanās izdevumiem, noderīgi var būt kredīti internetā. Aizdevējs Sefinance piedāvā kredītus dažādām vajadzībām – gan kredītu nekustamā īpašuma iegādei, gan remontam. Pieejams arī patēriņa kredīts un kredīts pret ķīlu. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk www.sefinance.lv . Aizņemieties atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas vajadzības un iespējas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *