Mūsdienīgs ledusskapis – kā izvēlēties?

Ekonomisks, ietilpīgs un funkcionāls ledusskapis ir neatņemama virtuves sastāvdaļa – vienalga, vai tā būtu virtuve vasaras mājā, pilsētas dzīvoklī vai mūsdienīgā privātmājā. Kam pievērst uzmanību, izvēloties piemērotāko ledusskapi? Lasi un uzzini vairāk!

Ledusskapji dažādiem mājokļiem

Vispirms jāizvērtē ledusskapja izmērs un plauktu izvietojums – reizēm ideāla izvēle būs mazais ledusskapis, taču lielākai ģimenei plašā virtuvē tas būs nepieciešams krietni ietilpīgāks. Lielākie modeļi ir ar divām durvīm, tajos ērti glabāt produktus, kas iegādāti visai nedēļai un paredzēti vairākiem cilvēkiem.

Tiem, kas labprāt saldē ēdienu sagataves un dažādas dārza un meža veltes, svarīgs būs ledusskapis ar saldētavu, turklāt nozīme būs arī tās izvietojumam. Ērti lietojami ledusskapji ar ietilpīgu saldētavu apakšā – tai ir atsevišķas durvis, kas ļauj efektīvāk uzturēt nepieciešamo temperatūru.

Ja virtuve apvienota ar dzīvojamo telpu vai ēdamistabu, priekšplānā izvirzīsies tādi atlases kritēriji kā ledusskapja krāsa un dizains, kā arī tā trokšņa līmenis. Svarīgi arī pārliecināties, uz kuru pusi veras ledusskapja durvis.

Viens no būtiskākajiem izvēles nosacījumiem mūsdienās ir arī ledusskapja energoefektivitāte – var gadīties, ka lētāka ierīce ilgtermiņā izrādīsies mazāk efektīva lielā elektrības patēriņa dēļ. Taču, ievērojot pareizu ledusskapja temperatūras režīmu un regulāri to atkausējot, elektrības patēriņu iespējams jūtami samazināt.

Kas nosaka ledusskapju cenas?

Viens no svarīgiem faktoriem sadzīves tehnikas izvēlē ir cena. Un lielajai virtuves tehnikai, pie kuras pieskaitāms arī ledusskapis, tā var būt visai ievērojama. Kas to nosaka? Un uz ko nevajadzētu taupīt?

Ledusskapju cenas nosaka vairāki faktori:

  • izmērs;
  • papildfunkcijas;
  • izmantotie materiāli;
  • energoefektivitāte;
  • dizains.

Lai nepārmaksātu, bet arī nenopirktu preci, kas ilgtermiņā var izrādīties mazāk izdevīga, jāņem vērā gan uzticams, pārbaudīts ražotājs, gan ledusskapja energoefektivitātes klase. To apzīmē ar burtiem: no visaugstākās A+++ līdz pat, piemēram, E vai F. Elektrības patēriņu visvairāk ietekmē ledusskapja tilpums, tāpēc rūpīgi apsver, kad piemērotākais būs mini ledusskapis, bet kad – divdurvju milzis.

Tāpat ieteicams pievērst uzmanību materiālu ilgmūžībai, ledusskapja kopšanas niansēm, kā arī ražotāja piedāvātās garantijas ilgumam un servisa pakalpojumu pieejamībai. Lēti ledusskapji var noderēt tad, ja ierīce pārtikas uzglabāšanai nepieciešama ļoti steidzami, uz īsu laiku vai neregulārai lietošanai.

Ja nepieciešams ledusskapis, ieskaties 1a.lv!

Internetveikalā 1a.lv atradīsi ledusskapjus un vīna vitrīnas plašā izvēlē – no dažādiem ražotājiem, dažādās krāsās, ar dažādu tilpumu un funkcionalitāti. No maza iebūvējamā ledusskapja ofisam līdz plašas virtuves iemītniekam – ienāc un, izmantojot ērtu meklēšanas filtru sistēmu, izraugies sev piemērotāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *