Mīkstās rotaļlietas bērnam – kādas un cik daudz pirkt, kā tās kopt

Jautājums par rotaļlietu nepieciešamību un to daudzumu vienmēr ir bijis aktuāls. Vecāki mēģina atrast zelta vidusceļu starp rotaļlietu pārmērību mājās un bērna apdalīšanu ar pārāk maz rotaļlietām. Tāpat atsevišķi var izdalīt jautājumu par mīkstajām rotaļlietām. Vecāku vidū ir gan tādi, kas ir pret šādām rotaļlietām un to nepieciešamību mājā, gan tādi, kuriem nav nekādu pretenziju pret mīkstajām rotaļlietām un labprāt nopērk kārtējo plīša zvēriņu, ko bērns veikalā noskatījis. Kā tad īsti ir ar mīkstajām rotaļlietām? Mēģināsim to noskaidrot.

Mīkstās rotaļlietas – labāk tikai dažas

Attiecībā uz mīkstajām rotaļlietām mājās noteikti taisnība ir teicienam – kas par daudz, tas par skādi. Svarīgi šajā ziņā būtu ievērot mērenību un aprobežoties tikai ar dažām mīkstajām rotaļlietām. Tad tās neradīs pārāk lielu nekārtību, kā arī būs iespējams tās regulāri iztīrīt. Mīkstās rotaļlietas bērniem parasti ir kā mīļmantiņas priekš gulētiešanas. Ja vien nav tam nopietnu iemeslu, tad to bērnam noteikti nevajadzētu liegt. Izvēloties rotaļlietas, jāpārliecinās, ka tās ir kvalitatīvas un drošas. Labāk priekšroku dot tām, kas izgatavotas no saudzīgiem, dabiskiem un bērnam draudzīgiem materiāliem.

Mīkstās rotaļlietas kā attīstošs elements

Iedomājoties mīkstās rotaļlietas, uzreiz prātā nāk mīlīgie plīša zvēriņi, bet mīkstās rotaļlietas patiesībā var būt arī kas vairāk par dekoratīvo elementu. Mīkstās rotaļlietas arī var būt attīstošas, it īpaši tās, kas domātas bērniem pirmajā dzīves gadā. Apvienojot mīkstos materiālus un attīstošos elementus, tiek iegūta bērnam droša, saudzīga, patīkama un attīstoša rotaļlieta. Šādas mīkstās rotaļlietas varat iegādāties Chicco e-veikalā: https://www.chicco.lv/preces/rotallietas/mikstas.html.

Mīkstās rotaļlietas īpaši kārtīgi jākopj

Tomēr jāatceras, ka ikviena mīkstā rotaļlieta, kas ir mājā, regulāri un rūpīgi jākopj, jo bērni šīs rotaļlietas nēsā visur līdzi, tās ātri smērējas, tajās uzkrājas putekļi un netīrumi. Tā kā rotaļlieta tiek aiztikta ar rokām, bieži atrodas pie sejas, tad ir svarīgi nodrošināt tīrību. Mīkstās rotaļlietas, kurām nav nekādu mehānisku elementu, var mazgāt veļas mašīnā augstā temperatūrā. Ja ir aizdomas, ka rotaļlietai tas nebūs piemērots, tad labāk izlasīt, kas rakstīts uz etiķetes, kur jābūt norādēm par kopšanu.

Ja ir alerģijas, tad atteikties no mīkstajām rotaļlietām

Bērniem, kuri ir jutīgi pret putekļiem vai slimo ar alerģijām, ir īpaši pret putekļu ērcīti, jāizvairās no mīkstajām rotaļlietām, jo ērcītēm tajās ļoti patīk dzīvot. Atbrīvoties no alergēniem var, ievietojot mantiņu uz vismaz 12 stundām saldētavā. Palīdzēs arī mazgāšana augstā temperatūrā, tomēr tas var sabojāt rotaļlietas labo izskatu. Galu galā drošāk šādos gadījumos ir mājās neturēt mīkstās rotaļlietas. Ja ir viena īpaši mīļa, tad to regulāri un rūpīgi kopt.

Tikai veselas un bez sīkām detaļām

Mājās drīkst atrasties tikai tīras un veselas mīkstās rotaļlietas, kas neapdraud bērna veselību. Nedrīkst būt sīkas un viegli atdalāmas detaļas. Jāraugās, lai bērns nevar piekļūt rotaļlietu mehānismiem un baterijām, ja tādas ir. Rotaļlietas vienmēr jāizvēlas atbilstoši bērna vecumam. Ja rotaļlieta ir bojāta un to droši vairs nevar salabot, tad tā ir jāmet ārā, lai neapdraudētu bērnu.

Atcerieties, ka mīkstās rotaļlietas nedrīkst likt zīdaiņa gultiņā, jo bērns var tās nejauši uzraut uz sejas un nosmakt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *