Matu krāsa, kas pielāgota jūsu ādas tonim

Bieži tiek diskutēts par to, kā izvēlēties pareizo frizūru, kas izceltu jūsu sejas skaistākās iezīmes. Tomēr, lai izskatītos pēc iespējas labāk, nepietiek tikai ar pareizo frizūru. Daži toņi var atdzīvināt jūsu izskatu, piešķirt spilgtumu un ekskluzivitāti, bet citi jūs padarīs nemanāmu. Tātad, kā izvēlēties piemērotāko matu krāsu, kas atbilst jūsu ādas tonim?

Ja vēlaties nokrāsot matus mājas apstākļos, jūs konstatēsiet, ka pieejamo matu krāsu klāsts ir ļoti plašs un dažkārt pat mulsinošs. Šeit dominē ne tikai dažādas krāsas – brūna, melna, sarkana, bet arī dažādi to toņi – sarkanbrūna, šokolādes melna vai burgundijas sarkana. Un tieši šo dažādo toņu izvēle var pilnībā izmainīt jūsu izskatu. Lai nekļūdītos un izvēlētos matu krāsas, kas nepadara jūsu seju vecāku, mēs šajā rakstā esam apkopojuši dažādus ādas toņu tipus un matu krāsas, kas jūsu izskatam piešķirs brīnišķīgu akcentu.

Kā noteikt savu ādas toni?

Matu krāsas, gluži tāpat kā sejas krāsa, var būt siltas, aukstas vai neitrālas. Aukstajam ādas tonim parasti ir rozā, sarkani un zili toņi, savukārt siltajam – dzelteni, persiku un zeltaini. Ja jūsu ādas tonis ir neitrāls, tā tonis, visticamāk, atbildīs jūsu patiesajam ādas tonim. Bet kā atpazīt, pie kuras grupas pieder jūsu ādas tonis? Pati vienkāršākā metode ir “plaukstas tests”. Pagrieziet savu plaukstu pret gaismu un aplūkojiet vēnu krāsu. Ja krāsa atgādina zilu vai violetu, jums visdrīzāk ādas tonis ir aukstais. Savukārt zaļas un dzeltenas vēnas nozīmē, ka jūsu āda ir siltā tonī.

Matu krāsa gaišas ādas īpašniecēm

Interesants fakts: jo gaišāka ir jūsu āda, jo gaišākai ir jābūt arī jūsu matu krāsai. Gaiša, platīnblonda matu krāsa ir ideāli piemērota ļoti bālai, nesauļotai ādai. Aktrise Mišela Viljamsa (Michelle Williams) šo tēlu ideāli iemieso (viņas ekskluzīvo tēlu un izvēlēto matu krāsu varat apskatīt, noklikšķinot uz šīs saites). Atcerieties, ka, ja jums ir ļoti gaiša āda, neizvēlieties pārāk spilgtu vai tumšu toņu (melnu, zilu, sarkanu) matu krāsu – šādā gadījumā mati izskatīsies nedabiski.

Matu krāsas gaišai un siltai ādai

Ja jums ir gaišs un silts ādas tonis, tad vara sarkanā, medus, zelta karameļu, zelta blondā vai aprikožu matu krāsa piešķirs jūsu izskatam siltumu. Nebaidieties eksperimentēt – izmēģiniet šo krāsu pārejas vai nedaudz gaišākas krāsas šķipsnas. Tas tikai atdzīvinās jūsu ādu un piešķirs tai mirdzumu.

Gaiša āda un neitrāls sejas tonis

Gaiši blondi mati ir populārākā matu krāsas izvēle cilvēkiem ar gaišu ādu un neitrālu sejas toni. Tiesa, viss ir atkarīgs no matu krāsas toņa izvēles. Ja jūs nebaidāties izcelties pūlī un eksperimenti ar ārējo izskatu jums nav sveši – pamēģiniet nokrāsot matus platīnblondā tonī (taču izvairieties no zilganiem toņiem). Savukārt, ja tas nav jums piemērots stils, gaiša matu krāsa ar šampanieša vai bēšā nokrāsu lieliski līdzsvaros jūsu sejas ādas un matu krāsu, piešķirot tai dzīvīgumu un siltumu.

Vidēji iedegusi āda un atbilstošas matu krāsas

Vidēji iedegušu ādu var iedalīt siltos un aukstos toņos. Tomēr tam nevajadzētu pievērst pārāk lielu uzmanību, jo ar vidēji iedegušu ādu var eksperimentēt gandrīz ar visām matu krāsām. Ja esat brunete, jums lieliski derēs sarkanbrūni vai brūnā īrisa toņi. Blondīnēm vajadzētu meklēt matu krāsu ar smilšu, šampanieša vai kviešu nokrāsām. Izvēloties šīs krāsas, jūs dabiski atdzīvināsiet savu ādas toni. Savukārt, ja vēlaties pamēģināt ko neparastu – izmēģiniet sarkano matu krāsu. Tās toņiem vajadzētu variēt starp vidēji sarkanbrūnu krāsu un kanēļa nokrāsu.

Matu krāsa iedegušai, auksta toņa ādai

Dažādi kastaņu un šokolādes matu krāsu toņi samazinās neitrālu, aukstu ādas toni un piešķirs tam vairāk siltuma. Taču nevajadzētu aprobežoties tikai ar tumšiem toņiem. Iedegušai, auksta toņa sejas ādai lieliski noder balajāžas tehnikā krāsoti mati – matu gali ir gaišākā krāsā, bet saknes tumšākas. Šeit varat variēt no blondi baltiem līdz medus toņiem.

Iedegusi, silta toņa āda un vispiemērotākās matu krāsas

Ja jums patīk iedegusi āda gan vasarā, gan rudenī vai ziemā, izmēģiniet karameļu vai īrisa nokrāsu. Tiesa, šie toņi vairāk būs piemēroti sievietēm ar dabiski gaišiem matiem. Tātad, ja jums ir brūni mati un jūs nevēlaties radikāli mainīt savu izskatu – kļavas un sarkankoka toņi lieliski atdzīvinās jūsu stilu.

Eksperimenti mājās

Matu krāsas maiņa ir drosmīgs solis. Un neatkarīgi no tā, kādas intensitātes matu krāsas toni izvēlēsieties, tas piešķirs jūsu tēlam jaunas krāsas. Ja baidāties kļūdīties, pirmajam eksperimentam vienmēr varat izvēlēties izmazgājamu krāsu (šādā veidā matu krāsa pazudīs jau pēc pāris mazgāšanas reizēm). Taču, ja esat nolēmusi krāsot matus mājas apstākļos ar ilgnoturīgu krāsu, jums jāzina daži būtiski noteikumi.

  1. noteikums: Izmantojiet pareizo krāsas daudzumu. Parasti matu krāsas tiek pārdotas 50-100 ml iepakojumos. Tomēr, ja jūsu mati ir gari, ar vienu iepakojumu var nepietikt. Tāpēc, iegādājoties matu krāsu, pievērsiet uzmanību krāsas daudzumam un savu matu garumam.
  2. noteikums: Veiciet alerģijas testu. Nekad nelietojiet jaunu krāsu tieši uz matiem, jo jūs nezināt, kā jūsu āda reaģēs uz matu krāsā esošajām ķīmiskajām vielām. Tāpēc pirms matu krāsošanas uzklājiet nelielu krāsas daudzumu uz rokas iekšpuses un vērojiet, vai nerodas nevēlamas blakusparādības, piemēram, nieze, pūtītes vai apsārtums.
  3. noteikums: Saglabājiet matu augšanas līniju tīru. Ja nevēlaties, lai matu krāsa iekrāso jūsu sejas augšdaļu un matu augšanas līniju, uzklājiet lūpu balzamu attiecīgajās vietās. Tas neļaus krāsai iesūkties ādā.
  4. noteikums: Krāsojiet matus, sākot no augšas. Lai rezultāts būtu vienmērīgs, sadaliet matus četrās vienādās daļās (pa vidu un no vienas auss līdz otrai). Tad sāciet krāsot matu priekšējās saknes, pēc tam galus. Tas ļaus jums nokrāsot matus visā to garumā. Krāsojot matus pa šķipsnām, būs vieglāk redzēt, vai krāsa ir pareizi sadalīta visā matu garumā.

Jūsu mati ir viena no galvenajām un pamanāmākajām ārējā izskata detaļām. Jūsu izvēlētā frizūra un matu krāsa var apkārtējiem paust, kā vēlaties sevi parādīt, kāds stils jums patīk vai cik esat pārliecināta. Taču, lai parādītu savu patieso “es”, ir ļoti svarīgi nekļūdīties. Ir svarīgi, lai izvēlētā frizūra un matu krāsa atbilstu jūsu dabiskajam izskatam, atspoguļotu jūsu individuālo gaumi un neslēptu jūsu raksturīgās sejas iezīmes. Tāpēc pirms izvēlēties sev piemērotu matu krāsu, ievērojiet iepriekš minētos padomus un jūs nekļūdīsieties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *