Laiks pārskatīt savu līgumu un izvēlēties piemērotāko elektrības tarifu

Jau šobrīd, gada tumšās sezonas sākumā, varam būtiski izjust elektrības cenu pieaugumu, tāpēc atliek vien pielāgoties un meklēt risinājumus, kā savus tēriņus samazināt. Īpaši aktuāls šis jautājums ir uzņēmumiem, kur visbiežāk elektrības patēriņš ir ļoti augsts. Tāpēc ir vērts pārskatīt esošos līgumus ar elektroenerģijas tirgotājiem, kā arī pārliecināties par elektrības tarifa atbilstību uzņēmuma reālajām vajadzībām.

Līgumsaistību pārskatīšana ar elektrības tirgotāju

Vairumam uzņēmumu elektrības rēķins sastāda ievērojamu daļu no ikmēneša izdevumiem, tāpēc elektrības cenu pieaugums biržā negatīvi atsaucas arī uz viņu maciņiem. Tādēļ, lai rastu risinājumus, kā šos izdevumus samazināt, jāpārskata esošais līgums ar elektrības tirgotāju un jāpārliecinās, ka izmantotais elektrības tarifs patiešām atbilst uzņēmuma vajadzībām un patēriņam, un uzņēmums lieki nepārmaksā, piemēram, par neizmantoto jaudu. Ja esošā elektrības tirgotāja piedāvājums vairs nav aktuāls un izdevīgs, iespējama pakalpojumu sniedzēja maiņa. Iespējams cita elektrības tirgotāja piedāvājums jūsu uzņēmumam ir piemērotāks, tāpēc ir vērts izskatīt dažādus variantus, izvēlēties atbilstošāko pakalpojumu sniedzēju un parakstīt jaunu līgumu.

Piemērotākā elektrības tarifa izvēle

Pārskatot esošās saistības ar elektrības tirgotāju, kā arī izvēloties jaunu pakalpojumu sniedzēju, ir būtiski ņemt vērā uzņēmuma specifiku un vajadzības, un piemeklēt izdevīgāko elektrības tarifu.

  • Fiksētie tarifi

Fiksētais elektrības tarifs ir piemērotāks tiem uzņēmumiem, kam ir svarīga stabilitāte un paredzami elektrības rēķini. Šis tarifs paredz, ka elektroenerģijas cena tiek aprēķināta saskaņā ar līgumā noteikto fiksēto likmi un elektrības cena biržā to neietekmē. Tā sniedz iespēju ērti un viegli plānot uzņēmuma izdevumus ilgākā laika posmā uz priekšu. Tāpat fiksētais elektrības tarifs ir piemērots tiem patērētājiem, kas nevēlas sekot līdzi elektrības cenai biržā un nevar pielāgot savus elektrības patēriņa paradumus, vairāk elektrības patērējot tieši tad, kad cena ir viszemākā.

  • Elastīgie tarifi

Elastīgais elektrības tarifs, savukārt, ir piemērots tiem uzņēmumiem, kas ir gatavi riskēt, lai par elektroenerģiju maksātu iespējami labāko cenu. Izvēloties šo tarifu, elektrības rēķins ir atkarīgs no elektrības cenas biržā un tā, cik daudz elektrības attiecīgajā brīdī ir patērēts. Tā kā elektrības cena biržā ir mainīga un to ietekmē dažādi faktori, ir būtiski regulāri sekot līdzi izmaiņām un pielāgoties, lai no elastīgā elektrības tarifa gūtu maksimālu finansiālo labumu. Tātad vairāk elektrības jāpatērē tad, kad cena ir zemāka, piemēram, plānojot apjomīgākos darbus nakts stundās vai nedēļas nogalēs, kad elektrības cena biržā parasti ir zemāka.

“Ignitis Latvija” – starptautiski pieredzējis elektrības tirgotājs

Ja vēlaties mainīt elektrības tirgotāju un iegādāties izdevīgu elektroenerģiju par fiksētas un elastīgas cenas tarifiem, iepazīstieties ar energoresursu tirgotāja “Ignitis Latvija” piedāvājumu. Uzņēmums ir Lietuvā esošā UAB “Ignitis” meitasuzņēmums, tādēļ savā darbībā veiksmīgi izmanto starptautisko pieredzi, lai klientiem nodrošinātu individuālu pieeju un vajadzībām atbilstošus elektrības tarifus. “Ignitis Latvija” pakalpojumu klāstā ietilpst:

  • elektroenerģija par fiksētu cenu;
  • elastīgās cenas tarifi;
  • kā arī atjaunīgās enerģijas produkti.

Lai saņemtu tieši jūsu uzņēmumam piemērotu un individuālu piedāvājumu, sazinieties ar pakalpojumu sniedzēju mājaslapā ignitis.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *