Foto: Elis.com

Labierīcību aprīkojums publiskās vietās – kādas prasības noteiktas?

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir tiesības rosināt sabiedriskās tualetes uzstādīšanu vietā, kur to uzskata par nepieciešamu, savukārt tur, kur tualetes jau izveidotas, apsaimniekotājam jānodrošina noteiktu prasību izpilde.

Uzstādot vai apsaimniekojot labierīcību telpas dažādās publiskās vietās, svarīgi ņemt vērā valstī noteiktās prasības, kas nosaka, kur un kādām jābūt labierīcību telpām, lai tās atbilstu noteikumiem. Kādi dokumenti reglamentē šo kārtību? Kādam aprīkojumam jābūt tualetes telpās, kādas higiēnas preces jānodrošina? Kā to izdarīt efektīvi un taupot finanšu resursus? Atbildes uz šiem jautājumiem noskaidrojiet raksta turpinājumā!

Vadlīnijas par labierīcību aprīkojumu ietvertas dažādos noteikumos

Labierīcību aprīkojumu sabiedriskās vietās nosaka, ņemot vērā šo telpu izmantošanas veidu, platību un novietojumu. Dažādas prasības noteiktas vairākos Ministru kabineta (MK) noteikumos. 

  • Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi (MK noteikumi Nr. 240) ietver prasības par tualešu nodrošināšanu publiskos objektos, tostarp  publisko pasākumu vietās un atpūtas vietās dabā. Šīm labierīcībām jāatbilst vides pieejamības prasībām, taču noteikumi nereglamentē aprīkojuma nianses.
  • Higiēnas prasības dienesta viesnīcām (MK noteikumi Nr. 137) ietver informāciju, kas attiecas uz viesnīcu, viesu māju un hosteļu labierīcību prasībām.
  • Darba aizsardzības prasības darba vietās (MK noteikumi Nr. 359) skaidro higiēnas noteikumus darba vietās. Nosacījumi ietver gan vispārīgas norādes par labierīcību pieejamību, privātuma nodrošinājumu, ventilāciju un apgaismojumu, gan arī prasības par tīrību un higiēnas precēm. Obligātā aprīkojuma sarakstā ir tādas higiēnas preces un tualetes piederumi kā tualetes papīrs, roku mazgāšanas līdzekļi, dvieļi vai roku žāvēšanas ierīces u.c.

Savukārt būvju vispārīgo prasību būvnormatīvs LBN 200-21 (MK noteikumi Nr. 693) nosaka attālumu, kādā labierīcībām jābūt izvietotām attiecībā pret vistālāko vietu, kur uzturas cilvēki. Šis attālums var variēt, ņemot vērā to, vai labierīcības tiek izvietotas iekštelpās, laukā vai, piemēram, stadionos.

Kā nodrošināt ideālu higiēnas servisu publiskās vietās?

Foto: Elis.com

Lai higiēnas serviss vienmēr būtu kvalitatīvs un atbilstošs noteikumiem, to var nodrošināt kā ārpakalpojumu. Šādā servisā ir ietverta higiēnas aprīkojuma noma, tā apkalpošana, nomaiņa, kā arī higiēnas preces. Servisa līguma ietvaros tualetes aprīkojums tiek uzpildīts, pārbaudītas aprīkojuma funkcijas un nepieciešamības gadījumā tas tiek salabots vai nomainīts. 

Uzņēmuma “Elis” piedāvātie tualetes piederumi tiek ražoti no triecienizturīgas ABS plastmasas, tie ir piemēroti lietošanai sabiedriskās vietās, jo ir ļoti izturīgi un ekonomiski. Tualetes piederumi pieejami astoņos dažādos toņos, turklāt – tā kā tie nav jāiegādājas īpašumā, līguma darbības laikā individuālos gadījumos iespējama krāsu maiņa. Izceļams ir ne tikai “Elis” higiēnas aprīkojuma funkcionālais dizains, bet arī tā lietošanas ekonomija, piemēram, putu ziepju dozators izsniedz tikai 0,4 ml putu ziepju vienai roku nomazgāšanas reizei, tāpēc viena tā uzpilde ļauj to lietot ilgu laiku.

Vaicājiet individuāli izstrādātu piedāvājumu uzņēmumam “Elis”!

Latvijā labierīcību novietojumu un iekārtojumu reglamentē dažādi noteikumi, un to ievērošana ir telpu saimnieka pārziņā. Savukārt to, lai labierīcībās vienmēr būtu kvalitatīvs sabiedrisko tualešu aprīkojums un higiēnas preces, var nodrošināt uzņēmums “Elis”. Kopā ar “Elis” ir daudz vieglāk panākt, lai tualetes telpas būtu gaumīgas un tīras, un paša uzņēmuma darbiniekiem atliktu vairāk laika tiešo pienākumu veikšanai. Aprīkojuma apkope un uzpilde notiek savstarpēji saskaņotā grafikā un “Elis” darbinieki sekos līdzi, lai Jūsu labierīcībās nekad nekā netrūktu! Sazinieties ar “Elis” jau tūlīt, vienojieties par konsultāciju un saņemiet tieši Jūsu uzņēmumam izstrādātu piedāvājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *