Kvalitatīva miega akcenti. Gultas veļas nozīme

Ķermenim miegs ir vajadzīgs ne bez iemesla – tas ir ļoti svarīgs gan mūsu fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Tieši tāpēc miega videi jābūt patīkamai un aicinošai uz mierīgu atpūtu. Viens no kvalitatīva miega komponentiem ir gultas veļas komplekts – pie kā mūsu ķermenis pieskaras pirmais.

Vasarai un ziemai – atšķirīga gultas veļa

Miega kvalitāte ir atkarīga no temperatūras. Tiklīdz kā mūsu ķermenim kļūst par vēsu vai par karstu, ir grūtāk aizmigt. Miegu īpaši ietekmē liels karstums, tāpēc vairākums miega speciālistu iesaka izvēdināt guļamistabu, lai svaigajā gaisā būtu vienkāršāk aizmigt. Tuvākais ikdienas miega pavadonis un neatņemama sastāvdaļa ir gultas veļa, kuras nozīme un svarīgums atpūtas kvalitātei ir neapstrīdams. Tieši tāpēc pie sezonu maiņas jānomaina arī gultas veļa, īpaši segas,  jo tā visvairāk piedalās siltuma atdevē. Vasarā izvēlieties vieglas, plāna auduma, gaisa caurlaidīgas segas, kas nav blīvas (tas ir aktuāli vilnas segām), savukārt ziemā – otrādāk. Universālākās ir zīda segas, kas ir piemērotas visām sezonām.

Ziemas gultas veļas komplektam ir jābūt no mīkstāka un maigāka auduma, lai, pieskaroties ķermenim, tas nesniegtu vēsuma sajūtu. Pie siltajiem gultas veļas komplektiem var pieskaitīt arī  flaneļa veļu, kas lieliski notur siltumu un kuras patīkamās pūciņas maigi pieskaras ādai. Vasarai piedāvājam lina vai satīna gultas veļu, kas palīdzēs pasargāt ķermeni no pārkaršanas. Protams, nav viena konkrēta ieteikuma, jo varbūt ar flaneļa komplektu jums nebūs karsti pat vasarā. Citu materiālu – kokvilnas, sintētikas, atlasa utt. gultas veļas komplekti ir universālāki, tāpēc tie tiek izvēlēti neatkarīgi no gadalaika.

Gultas veļas komplekti alerģiskiem cilvēkiem

Sakairināta āda, iesnas vai citi veselības traucējumi nelabvēlīgi ietekmē miega kvalitāti, tomēr no tā var izvairīties un mazināt simptomus, pareizi izvēloties gultas veļas komplektu. Ja alerģiju jums izraisa dabīgu materiālu gultas veļa, izvēlieties sintētisko. Mikrošķiedras gultas veļas komplektus iespējams mazgāt augstā temperatūrā, kas palīdz atbrīvoties no putekļu un ērcīšu parādīšanās.

Ja miegam varat izvēlēties dabīgus materiālus, tad no alerģijām pasargās zīda vai bambusa šķiedras komplekti. Bambuss pretojas baktērijām, nekairina ādu un ātri žūst, tāpēc tur neveidojas pelējums. Zīda gultas veļas komplekti arī ir antialerģiski, jo tie ir labi gaisa caurlaidēji un saglabā mitruma balansu, tomēr kvalitatīvs zīds ir dārgs.

Citas materiālu īpašības

Ja apzināsiet sava miega īpatnības, būs vienkāršāk saprast un izvēlēties, kuri gultas veļas komplekti  sniegs labāko atpūtu un ļaus nodoties dziļam miegam. Materiālu mīkstuma un cietības vai maiguma un raupjuma īpašības ir tās, kas jāņem vērā, tiklīdz kā izvēlaties jaunu komplektu. Tomēr retāk satiksiet cilvēku, kurš sūdzētos, ka viens vai otrs materiāls ir par mīkstu, jo gultas veļas pieskāriens ādai ir tik patīkams. Miega laikā ādas kairinājumi sajūtami intensīvāk, tāpēc mīksta un maiga gultas veļa ļaus jums nomierināties un palīdzēs aizmigt. Viena no tām varētu būt jau minētā flaneļa gultas veļa, satīna, kokvilnas vai tencela. Lina gultas veļa un cietākas kokvilnas veļu mīkstāku padara mazgāšana.

Tiem, kas meklē ilglaicīgus gultas veļas komplektus, iesakām lina, satīna, tencela vai atlasa komplektus. Ja vēlaties, lai gultas veļa jums kalpotu pēc iespējas ilgāk, neaizmirstiet par tiem atbilstoši parūpēties, kā tas norādīts instrukcijā. Tādā veidā jūs priecējošais gultas veļas komplekts vēl ilgi nodrošinās jums kvalitatīvu miegu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *