Kontaktlēcas ne tikai redzes korekcijai, bet arī skaistumam

Kontaktlēcas kā alternatīva brillēm ir pazīstamas jau sen, tās visā pasaulē redzes korekcijai izmanto arvien vairāk cilvēku, kuri vēlas iegūt tās priekšrocības, ko kontaktlēcas sniedz. Lēcas piemērotas visa vecuma cilvēkiem un spēj efektīvi koriģēt redzes funkciju. Tomēr tās spēj vēl daudz vairāk. Kontaktlēcas spēj izmainīt arī cilvēka pašapziņu un sniedz iespēju veidot savu ārējo tēlu tādu, kādu katrs vēlas. 

Kontaktlēcas sniedz lielāku brīvību

Kontaktlēcas savu popularitāti iekarojušas ar to, ka spēj sniegt daudz nemanāmāku un ērtāku redzes korekciju. Nomainot brilles pret lēcām, iespējams iegūt daudz priekšrocību savā ikdienā. Pat tad, ja brilles patīk un šķiet ērtas, ieviešot savā ikdienā arī lēcas, ko izmantot pamīšus ar brillēm, būs jūtami daudzi ieguvumi.

  • Kontaktlēcu lietošanu un redzes kvalitāti neietekmē laika apstākļi.
  • Kontaktlēcas nesaplīst, nejauši netiek traumētas, aizmirstas vai pazaudētas, kā tas bieži vien gadās ar brillēm.
  • Kontaktlēcas ļauj daudz plašāk un pilnvērtīgāk izbaudīt dažādas fiziskās aktivitātes un sporta veidus.
  • Kontaktlēcas ir ērtas ceļošanas un atpūtas laikā. It īpaši, ja izmanto vienas dienas lēcas.
  • Kontaktlēcas var lietot jebkurā vecumā, tās piemērotas arī bērniem un senioriem.
  • Lēcas ir nemanāmas un neizmaina cilvēka ārējo izskatu.

Kā uzsākt lietot lēcas

Pirmais solis, kas ved uz kontaktlēcu iekļaušanu savā ikdienā, ir vizīte pie redzes speciālista, kurš veic pārbaudes un pārliecinās, ka var nēsāt kontaktlēcas. To drīkst darīt tikai tad, ja acis ir veselas, ja nav nekādu fizioloģisku un medicīnisku šķēršļu. Kad saņemts akcepts no ārsta un arī receptes ar detalizētiem kontaktlēcu parametriem, atliek tās iegādāties un sākt lietot. Kontaktlēcas var iegādāties optikas preču veikalos klātienē un arī internetā.

Vizītē pie ārsta parasti arī tiek izmēģināts ielikt un izņemt lēcas. Ārsts arī pastāsta par lēcu kopšanas un lietošanas specifiku, kas noteikti ir jāievēro, jo pretējā gadījumā var tikt apdraudēta acu veselība un redzes funkcijas kvalitāte.

Sākumā lēcu klātbūtne acīs var radīt neparastu sajūtu, vajadzīgs kāds laiks, kamēr acis pierod. Bet tas parasti nav pārāk ilgs laiks, kamēr lēcu lietošana jau kļūst dabiska un par to klātbūtni acīs jau tiek aizmirsts.

Pieejamas arī krāsainās kontaktlēcas

Kontaktlēcu iespējas neaprobežojas tikai ar redzes korekciju, tās var arī kļūt par palīgu sava ārējā tēla veidošanā. To spēj izdarīt krāsainās kontaktlēcas. Tās var būt gan ar, gan bez optiskās korekcijas funkcijas, tāpēc tās ir piemērotas ikvienam.

Krāsainās kontaktlēcas pieejamas ļoti plašā krāsu un toņu klāstā. Ar to palīdzību iespējams ne tikai nomainīt savu acu krāsu, bet izcelt un paspilgtināt esošo. Tāpat iespējams iegādāties tā saucamās crazy krāsainās kontaktlēcas, kas piemērotas ballītēm, karnevāliem un citiem īpašiem notikumiem, kad ir vēlme radīt neparastu vizuālo tēlu, piemēram, dzīvnieku, vampīru vai vēl kaut ko citu.

Ar kontaktlēcām – esi brīvs savā stilā

Kontaktlēcas – gan krāsainās, gan parastās – sniedz cilvēkam izvēles brīvību un neierobežo viņu savā stila izvēlē. Brilles tomēr ir aksesuārs, ko apkārtējie redz. Tas arī izmaina cilvēka ārējo izskatu. Tam reizēm var būt arī negatīva psiholoģiskā ietekmē, it īpaši skolas vecumā un jaunībā, kad brilles var traucēt izpaust savu personību, justies brīvi starp vienaudžiem.

Kontaktlēcas nav apkārtējiem pamanāmas, tās neizmaina ārējo izskatu, tāpēc katrs pats var veidot savu stilu un tēlu tādu, kādu vēlas, kādā jūtas vislabāk. Bet krāsainās kontaktlēcas var kļūt par neparastu un skaistu stila akcentu gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Jo kurš gan nav kādreiz iedomājies, kā viņš izskatītos, piemēram, ar izteiksmīgi zilām vai zaļām acīm?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *