Ko suņi labprāt ēd?

Suņi ir dzīvnieki, kuriem galvenokārt būtu jāēd suņu barība kas satur daudz gaļas, sabalansēts uzturs, un ideālā gadījumā šai suņu pamatbarībai būtu jābūt tādai, ko viņi ēd visbiežāk. Turklāt viņiem ir veselīgas īpašas suņu uzkodas, un laiku pa laikam – daži augļi vai dārzeņi. Bet ko darīt, ja viņu iecienītākās uzkodas ir produkti, kas viņiem negaršo?

Labi ēšanas paradumi kucēnam

Runājot par suņu barošanu, svarīga ir viņu pirmā suņu barība kucēna vecumā. Tāpēc jau no paša sākuma ir labi izvēlēties barību, ar kādu vēlaties barot savu suni – īpaši svarīga ir tās forma – vai tā būs sausā vai mitrā barība, vai varbūt BARF? Kucēnu ieradumus dažkārt ir ļoti grūti mainīt, un pieauguši suņi parasti dod priekšroku barībai, kas viņiem jau ir pazīstama. Ja rodas šaubas par barības izvēli, ir vērts konsultēties ar veterinārārstu vai konsultantu zoo veikals, kurš var palīdzēt izvēlēties jums piemērotāko barību.

Sunim nepatīk barība – ko man darīt?

Daudzi saimnieki ir saskārušies ar situāciju, kad suns negrib ēst barību. Apetītes trūkuma iemesli var būt dažādi, un ne visiem tiem jābūt saistītiem ar barību. Ja suns pēkšņi ir pārstājis ēst barību, ko līdz šim ēdis ar prieku, – tas varētu būt signāls, ka ir nepieciešams novērot suņa veselību, un tādā gadījumā ir vērts doties pie veterinārārsta un veikt profilaktisku pārbaudi. Cēlonis var būt iekšējo orgānu darbības traucējumi, hroniska slimība vai pat vienkārša saaukstēšanās.

Tomēr, ja jūsu sunim nepatīk jaunā barība, iespējams, tam patiešām nepatīk tās aromāts vai garša, tāpēc ir vērts pakāpeniski pāriet uz jauno barību, sajaucot veco barību ar jauno. Ja suns neēd sauso barību, varat bļodiņai pievienot nedaudz mitras barības, lai tā būtu aromātiskāka un garšīgāka.

Ir vērts arī zināt, ka suņi parasti novērtē barību, kas viņiem ir jānopelna. Tāpēc ir vērts izmantot barību ikdienas spēļu un treniņu laikā kā balvu.

Cilvēka  ēdiens – ko darīt, ja jūsu sunim tā garšo?

Parasti suņiem nevajadzētu dot ēdiena paliekas no cilvēku galda. Cilvēku ēdiens bieži vien ir pārāk garšīgs, pārāk trekns un var saturēt sastāvdaļas, kas ir kaitīgas jūsu sunim, piemēram, sīpolus, avokado vai ķiplokus. Turklāt šāds “pārpalikumu” uzturs var izraisīt gremošanas traucējumus, aptaukošanos un izraisīt daudzas hroniskas slimības. Tāpēc vislabāk ir atturēties no suņa barošanas pie galda – tā gan jūsu suns būs veselīgāks, gan ģimenes tikšanās pie galda būs nedaudz mierīgākas.

Sunim patīk ēst ekskrementus

Ja suns ēd citu dzīvnieku ekskrementus, visbiežāk tas liecina par zarnu mikrofloras traucējumiem (piemēram, pēc ārstēšanas ar antibiotikām), gremošanas traucējumiem vai nepareizi sabalansētu uzturu, taču tam var būt arī psiholoģisks pamatojums un uzvedības traucējumu rezultāts. Ko var darīt, lai suns pārstātu ēst ekskrementus? Vispirms ir jāatrod cēlonis, tāpēc ir vērts doties pie veterinārārsta, lai izslēgtu medicīniskus cēloņus. Ja izrādās, ka jūsu suņa veselība ir kārtībā, ir vērts konsultēties ar suņu uzvedības speciālistu. Šādā gadījumā ir labi suņu barība tiktu papildināta ar prebiotikām un pārbaudīt, vai suņa barībā ir visi nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Arī šajā gadījumā var noderēt zoo veikals, kur varat paļauties uz atbalstu, izvēloties pareizo barību un uztura bagātinātājus.

Suņu našķi – izvēlieties veselīgus un garšīgus našķus

Gardumi ir balva, kam noteikti ir jāpriecē jūsu mīluli, tāpēc ir labi iegādāties tādus, kas jūsu sunim patiešām patīk un ko viņš izvēlas, taču, kā vienmēr, ir vērts izvēlēties pēc iespējas veselīgākus, proti, bez mākslīgām piedevām, konservantiem vai krāsvielām. Mājdzīvnieku veikalos izvēle ir milzīga – sākot ar žāvētiem subproduktiem un beidzot ar treniņu kārumiem un suņu cepumiem. Pie kārumiem var pieskaitīt arī dažus augļus, piemēram, ābolus, taču atcerieties, ka uztura pamatā vienmēr ir suņa barība, un kārumi ir tikai kā balva un neliels papildinājums uzturā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *