Ko izvēlēties – darbu klātienē vai tomēr attālināti?

Līdz ar pandēmijas sākšanos, liela daļa uzņēmumu uzsāka darbu attālināti, turklāt šādu darba stilu piekopj arī tagad. Ko izvēlēties – darbu klātienē vai tomēr attālināti?

Darbs klātienē: priekšrocības un izaicinājumi

Domājams, ka klātienes darbs mums nevienam nav nekas svešs. Vairāku gadu garumā mēs cēlāmies katru rītu, lai dotos uz biroju un pēc tam atkal brauktu mājās. Kādas ir galvenās klātienes darba priekšrocības un kādi izaicinājumi?

Priekšrocības:

  • Socializēšanās. Lai mēs nenoslēgtos sevī, komunikācija ar apkārtējiem ir ārkārtīgi svarīga. Klātienes darbā ir iespēja regulāri komunicēt ar kolēģiem, paust savu viedokli un idejas;
  • Produktivitāte. Birojā ir veidota vide, kas veicina produktivitāti un tiek nodrošināti visi darbam nepieciešamie apstākļi. Ir noteikts darba laiks, kas palīdz iekļauties termiņos. Tāpat ir vieglāk fokusēties darbam.

Izaicinājumi:

  • Braukšana uz darbu aizņem gan laiku, gan ir finansiāli neizdevīgāk.

Darbs attālināti: priekšrocības un izaicinājumi

Jau ir pagājuši vairāki gadi, kopš daudzi uzņēmumi piekopj attālināta darba stilu. Arī tam ir gan savas priekšrocības, gan izaicinājumi.

Priekšrocības:

  • Elastība. Ir lieliski strādāt no vietas, kurā jūtaties vislabāk un ērtāk. Neatkarīgi no tā, vai tās ir mājas, siltās zemes vai kalna virsotne. Galvenais ir interneta un telefona zonas pieejamība, lai varat veikt sev uzticētos darba pienākumus;
  • Taupība. Esat kādreiz parēķinājis, cik daudz naudas tiek iztērēts degvielā vai sabiedriskajā transportā, lai katru dienu nokļūtu uz un no darba? Protams, ja nedzīvojat no biroja pārdesmit metru attālumā.

Izaicinājumi:

  • Bieža uzmanības novēršana. Suns, kaķis, putekļi uz plauktiņa, kurus gribas noslaucīt un citas lietas, kas vērš domas prom no darāmajiem darba pienākumiem;
  • Darba laika pārvaldība. Strādājot no mājām, priekšnieks vai citi kolēģi nav visu laiku blakus, līdz ar to var atļauties vairāk paslinkot, kas mazina produktivitāti.

Mums katram ir savas vēlmes, tāpēc katram ir jāmeklē darba sludinājumi un vakances, kas tām atbilst. Svarīgākais ir atrast darba vietu, kurā jūs jūtaties labi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *