Kas jāņem vērā, iegādājoties riepas internetā?

Lai arī auto riepas ir iespējams iegādāties dažādās tirdzniecības vietās, arvien vairāk auto īpašnieku izvēlas tās pirkt internetā – tas ir ērti un ļauj ietaupīt laiku. Tomēr, lai pasūtītās riepas patiešām atbilstu prasībām, svarīgi ņemt vērā vairākus būtiskus faktorus.

Braukšanas apstākļi un paradumi

Izvēloties vasaras riepas, ir jāizvērtē braukšanas apstākļi un ieradumi. Piemēram, ja pārsvarā tiek braukts pa asfaltētu ceļu, laba izvēle ir riepas ar smalkāku protektora rakstu.

Riepu izmērs

Būtisks kritērijs ir arī riepu izmērs. Atbilstoša izmēra riepas ļauj uz ceļa justies droši un komfortabli, tādēļ pārliecinieties par to, ka izvēlaties auto ražotāja rekomendētu riepu izmēru. Ērtākai un ātrākai īsto riepu atrašanai noderēs riepu kalkulators, kas parasti ir pieejams riepu servisu interneta vietnēs.

Riepu marķējums

Apskatot piedāvājumu, pievērsiet uzmanību rites pretestībai, trokšņa līmenim un saķeres indeksam.

  • Rites pretestība tiek apzīmēta ar burtiem no A līdz G, kur G ir mazāk ekonomiskas riepas;
  • Trokšņa līmenis, savukārt, tiek norādīts decibelos – jo zemāks ir šis skaitlis, jo komfortablāka būs braukšana;
  • Saķeres indekss arī tiek norādīts ar burtiem no A līdz G – burts A apzīmē labāku saķeri un īsāku bremzēšanas ceļu.

Riepas protektora zīmējums

Uzmanību pievērsiet arī riepas protektora zīmējumam. Šajā ziņā ir trīs varianti – simetriskais, asimetriskais un orientētais jeb virziena.

Ja pārsvarā tiek braukts pa pilsētu, laba izvēle ir vasaras riepas ar simetrisku protektora rakstu. Asimetrisks protektors, savukārt, nodrošina labu saķeri gan ar sausu, gan slapju ceļa virsmu, tomēr ir jārēķinās ar to, ka šāda tipa riepas ātrāk dilst. Riepas ar orientētu protektora rakstu ir piemērotas dažādiem ceļiem, taču arī šajā gadījumā ir jārēķinās ar ātrāku riepu nodilumu.

Labas riepas visām prasībām – MMK Riepu Serviss

Ja ir aktuālas labas vasaras riepas, ieskatieties MMK Riepu Serviss piedāvājumā. Riepu serviss nodrošina ne tikai plašu riepu izvēli, bet arī speciālistu konsultācijas. Šeit ir pieejama arī riepu montāža un balansēšana. MMK Riepu Serviss – viss, kas vajadzīgs, lai sagatavotu savu auto jaunajai sezonai! Uzziniet vairāk www.mmkserviss.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *