Kas ir dārza nojume un kāpēc tā ir nepieciešama jūsu dārzam?

Ja neesat pārliecināts, vai vēlaties ieguldīt dārza nojumē, apsveriet daudzās priekšrocības, ko sniedz tās lietošana. Iespējams, jums šķiet, ka nav nemaz tik grūti katru reizi vest visus darbarīkus līdzi, ja dodaties uz savu īpašumu, kas nav turpat, kur dzīvojat. Taču pat tad, ja dārzs atrodas turpat, kur jūsu dzīvesvieta, glabāt instrumentus un citas dārza lietas atsevišķā telpā ir daudz patīkamāk, nekā visu turēt garāžā vai vēl sliktāk dzīvojamajās telpās.

Dārza nojume ir patiess palīgs, turklāt daudzi veikalos pieejamie varianti ir droši, jo tos var aizslēgt. Pat, ja vēlaties uzbūvēt nojumi pats, arī tad varat paredzēt, ka nojumi varēs aizslēgt ar atslēgu. Ja nojume ir nepieciešama šobrīd, taču nav izdevies iekrāt un ģimene nevar palīdzēt, iespējams, ātrie kredīti varētu būt viens no variantiem, ko apdomāt.

Nodrošina efektīvu dārza mantu uzglabāšanu

Mājas īpašnieki sapratīs, ka dārzam bieži vien nepieciešama tikpat liela uzmanība un rūpes kā mājas iekšpusei. Ja vēlaties, lai jūsu dārzs vai pagalms izskatītos sakopts un kārtīgs, tas ir regulāri jāuztur – un šāda uzturēšana ietver dažādu dārzkopības instrumentu izmantošanu. Dārza nojume ir fantastiska vieta, kur uzglabāt šo aprīkojumu. Nojume parasti ir pietiekami liela, lai tajā varētu uzglabāt, piemēram, zāles pļāvēju, dzīvžogu šķēres vai ķerru, un, tā ir aprīkota ar dažādiem plauktiem un āķiem, lai mazākus priekšmetus varētu pakarināt.

Bīstamo materiālu uzglabāšana

Jūs vēlaties, lai dārzs izskatītos pēc iespējas glītāk, tāpēc laiku pa laikam, iespējams, jums būs jāizmanto tādi produkti kā mēslojums un nezāļu iznīcinātāji. Šie produkti ir bīstami, tāpēc tie vienmēr jāuzglabā drošā vietā – bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā. Tā vietā, lai tos novietotu garāžā vai dārza malā, kur tiem var piekļūt mazas rociņas, tos var novietot uz kāda no plauktiem nojumē un droši aizslēgt durvis.

Papildus uzglabāšana

Nav svarīgi, vai jums pieder maza māja vai milzīga savrupmāja, vienmēr ir patīkami, ja ir nedaudz papildu uzglabāšanas vietas. Nojumē var glabāt gandrīz visu, sākot ar lielgabarīta rotaļlietām un velosipēdiem, un beidzot ar vasaras grilu.

Vieta aktivitātēm

Būtībā tā ir tikai papildu telpa – daudzpusīga telpa, ko var izmantot visdažādākajām aktivitātēm. To var pārveidot par mākslas un rokdarbu istabu, spēļu istabu, mājas sporta zāli vai dārza biroja nojumi – iespējas ir bezgalīgas! Izmantojiet savu iztēli, un dārza nojume var būt daudz vairāk nekā tikai vieta, kur glabāt dārza darbarīkus.

Īstās nojumes izvēle

Materiāls

Dārza nojumes parasti ir izgatavotas no koka, metāla vai plastmasas. Koka nojumes ir pazīstamas ar savu klasisko estētiku, taču tām nepieciešama regulāra apkope, lai novērstu puvi un kaitēkļu parādīšanos. Savukārt metāla nojumes ir ļoti izturīgas un prasa minimālu apkopi. Plastmasas nojumes piedāvā līdzsvaru starp izturību un ilgmūžību bez apkopes, taču to izskats var patikt ne visiem.

Lielums

Ideālais nojumes lielums ir atkarīgs no priekšmetu apjoma, ko plānojat uzglabāt, un dārzā pieejamās vietas. Pirms lēmuma pieņemšanas noteikti precīzi izmēriet sava dārza platību un ņemiet vērā to priekšmetu lielumu, kurus plānojat uzglabāt.

Dizains

Nojumes dizains var būtiski ietekmēt dārza vai pagalma kopējo estētiku. Jūs varat izvēlēties tradicionālu dizainu, kas nevainojami iederas īpašumā, vai mūsdienīgu stilu, kas izceļas.

Drošība

Ja plānojat glabāt vērtīgus priekšmetus, vislielākā uzmanība jāpievērš drošībai. Meklējiet nojumes ar izturīgām durvīm un logiem, kvalitatīvām slēdzenēm un, iespējams, pat ar  signalizācijas sistēmu.

Atcerieties, ka galvenais nav tikai iegādāties nojumi, kas atbilst jūsu pašreizējām vajadzībām, bet arī ņemt vērā potenciālās nākotnes vajadzības. Tāpēc, iespējams, ir vērts ieguldīt līdzekļus lielākā un kvalitatīvākā nojumē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *