Kāpēc vasarā labāk izvairīties no braukšanas ar ziemas riepām?

Laikapstākļi katrā gadalaikā ir atšķirīgi, līdz ar to mainās arī ceļa seguma stāvoklis. Tāpēc katrai sezonai ir paredzētas piemērotas auto riepas. Taču ne vienmēr autovadītāji izvēlas veikt riepu maiņu, ja tā nav obligāta, vasarā turpinot braukt ar ziemas riepām.

Šajā gadalaikā tas nav nedz droši, nedz izdevīgi, jo ziemas riepas ir pielāgotas braukšanai zemākā gaisa temperatūrā, uz nelīdzena un apledojuša ceļa seguma. Aplūkosim vairākus faktorus, kāpēc vasarā labāk izvairīties no braukšanas ar ziemas riepām.

Ziemas riepas vasarā kļūst nedrošākas

Ziemas riepām ir atšķirīgs gumijas sastāvs un protektora zīmējums, kas vasarā ir milzīgs mīnuss. Siltajos gada mēnešos, kad asfalts saulē sakarst, šādu riepu bremzēšanas ceļš ievērojami palielinās. Tas apdraud ne tikai pašu autovadītāju, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, jo īpaši gājējus un riteņbraucējus, kas vasaras sezonā uz ielām un ceļiem ir manāmi daudz biežāk. Turklāt, augsta ceļa seguma temperatūra var novest arī pie ziemas riepas bojājuma un plīsuma. Savukārt, neatbilstošā protektora dēļ uz pielijuša ceļa var sākties akvaplanēšana. Tāpēc, ja vēlaties braukt droši, neapdraudot ne sevi, ne citus, izvēlieties sezonai piemērotas auto riepas.

Grūtāk vadīt automašīnu

Tā kā ziemas riepas ir daudz mīkstākas nekā vasaras riepas, tās negatīvi ietekmē automašīnas vadāmību uz ceļa. Pētījumi liecina, ka automašīnām, kuras vasarā aprīkotas ar ziemas riepām, stūres precizitāte samazinās vidēji par 15%. Tāpēc drošība uz ceļa, manevrējot un bremzējot, būtiski pasliktinās.

Lielāks degvielas patēriņš

Vasarā braucot ar ziemas riepām, automašīna patērē vairāk degvielas, jo tai ir nepieciešams vairāk jaudas, lai turpinātu kustību. Tāpēc, ja, ņemot vērā šī brīža augstās degvielas cenas, vēlaties ietaupīt, izvēlieties vasaras sezonai piemērotas auto riepas.

Netiek izmaksāta apdrošināšanas kompensācija

Braukšana ar ziemas riepām vasaras sezonā atrašanos ceļu satiksmē padara daudz nedrošāku. Kā arī paaugstina ceļu satiksmes negadījumu risku. Līdz ar to, ja ir sanācis iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, pastāv iespēja, ka netiksiet pie apdrošināšanas prēmijas. Jo sezonai neatbilstošas riepas, šajā gadījumā ziemas riepas vasarā, var būt iemesls, lai netiktu izmaksāta apdrošināšanas kompensācija. 

Ilgtermiņā nevar ietaupīt

Varētu šķist, ka braukšana ar ziemas riepām vasarā palīdzēs jums ietaupīt naudas līdzekļus, jo nenāksies pirkt vasaras riepu komplektu un to mainīt. Taču tā nav. Ziemas riepas vasarā daudz straujāk nodilst, līdz ar to samazinās to kalpošanas laiks, tāpēc labākajā gadījumā tās varēs lietot divus gadus. Ņemot vērā to, ka labs ziemas un vasaras riepu komplekts, kas tiek lietots tikai atbilstošos apstākļos, var kalpot pat četrus un vairāk gadus, riepu nemainīšana nebūt neļauj ietaupīt. Gluži pretēji rodas vēl lielāki izdevumi, jo jauns riepu komplekts jāpērk biežāk, kā arī automašīnā nākas liet vairāk degvielas. 

Tāpēc, lai izvairītos no liekiem izdevumiem, kā arī rūpētos par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, izvēlieties sezonai atbilstošas auto riepas. Arī tad, ja jūsu budžets neļauj iegādāties jaunas vasaras vai ziemas riepas, pastāv iespēja nopirkt kvalitatīvas lietotas riepas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *