Kāpēc nolīgt nekustamā īpašuma aģentu?

Ja iepriekš neesat iegādājies mājokli, jums, iespējams, ir daudz jautājumu par šo procesu. Un, ja nesen esat dzirdējis kolēģi darbā, kurš priecājas par to, kā viņš viegli iegādājies māju bez nekustamā īpašuma aģenta palīdzības, viens no šiem jautājumiem varētu būt, vai jums vispār ir nepieciešams nolīgt aģentu?

Patiesībā, jā, jūs varat iegādāties māju bez nekustamā īpašuma aģenta palīdzības. Taču labs aģents var daudz ko mainīt – viņš vienkāršos procesu un nodrošinās, lai jūs atrastu dzīvesveidam un budžetam atbilstošu mājokli. Nekustamie īpašumi Rīgā ir daudz, tāpēc vislabāko izvēli palīdzēs izdarīt tieši aģents.

Aplūkosim iemeslus, kāpēc noteikti vajadzētu nolīgt nekustamā īpašuma aģentu.

1. Aģents ir jūsu aizstāvis

Viņi var nebūt juristi, bet nekustamā īpašuma aģenta uzdevums ir rīkoties jūsu vārdā visā mājokļa iegādes procesā. Un, ja jūs uztrauc tas, ka aģenta pārstāvība izmaksās dārgi, ziniet, ka vairumā gadījumu, iegādājoties nekustamo īpašumu, aģenti nopelna savu atalgojumu no komisijas maksas, ko maksā pārdevējs.

2. Aģenti patiešām pārzina nekustamā īpašuma tirgu

Ja vien neesat nekustamā īpašuma investors, kas ik gadu nodarbojas ar desmitiem mājokļu pārdošanas darījumu, jums būs ļoti grūti uzzināt tik daudz par nekustamo īpašumu, cik jau zina aģents.

Pieredzējuši pircēju aģenti, visticamāk, ir bijuši daudzos mājokļos, kas atrodas jūsu apsvērtajā rajonā. Aģenti sapratīs, kuros rajonos ir pazīmes, kas liecina par to, ka mājokļi ir pārlieku dārgi, un kuros rajonos joprojām ir potenciāls, lai noslēgtu izdevīgu darījumu.

3. Aģents var palīdzēt atrast mājokli ātrāk

Jūs varat uzzināt par vietējo tirgu tikai tik daudz, slīdot garām sludinājumiem nekustamā īpašuma tīmekļa vietnēs vai braucot pa apkaimēm un meklējot zīmes “pārdod”. Neatkarīgi no tā, jūs nekad nesaņemsiet tādu pašu tirgus informāciju kā nekustamā īpašuma aģents.

Nekustamā īpašuma aģenti zina, kā efektīvi sazināties un paveikt lietas, jo viņi zina, kas ir jādara. Pašpārstāvētiem pircējiem parasti nav šādu zināšanu, un noteikti ne tādā pašā mērā kā profesionālam aģentam. Darbs ar aģentu palīdzēs atrast māju – un padarīt to par savu – daudz ātrāk, nekā tad, ja jūs to darītu viens pats.

4. Aģenti var paplašināt redzesloku

Neatkarīgi no tā, vai pārceļaties uz jaunu pilsētu vai paliekat dzīvot labi zināmā vietā, ir liela iespēja, ka ir kāds vai trīs rajoni, kurus jūs nepazīstat tik labi, kā varētu šķist. Ja esat atvērts, nekustamā īpašuma aģents var iepazīstināt jūs ar rajoniem un mājokļiem, kas, iespējams, nav bijuši jūsu redzeslokā.

Varbūt domājāt, ka konkrēts rajons ir ārpus jūsu cenu diapazona, vai varbūt esat bijis noskaņots uz divstāvu māju. Aģents, kurš pārzina savu amatu, spēs noteikt, ka patiesībā ezera krasta apdzīvotā vieta var iekļauties jūsu budžetā.

5. Aģenti var palīdzēt pamanīt “sarkanos karogus”

Jāņem vērā daudz vairāk nekā tikai skaista virtuve, un aģents, iespējams, var ietaupīt naudu, norādot uz kādu būtisku mājokļa problēmu, pirms nonākat līdz piedāvājuma un pārbaudes posmam.

Lai gan dažas problēmas mājoklī var būt acīmredzamas, piemēram, sapuvušas logu apdares, bojātas cietkoksnes grīdas vai ūdens traipi uz griestiem, ir arī citas problēmas, par kurām, iespējams, pat nenojaušat, un tās ir jāuztver kā piesardzības punkts.

Savukārt aģents zinās, ka termīti mēdz būt problēma ar noteikta vecuma mājām šajā apkaimē vai ka šī konkrētā māja var netikt novērtēta tik augstu, kā cerat, jo virtuves remonts vienkārši pārsniedz salīdzināmu māju vērtējumu.

6. Aģenti zina, kā uzrakstīt līgumu

Nekustamā īpašuma aģenti nav juristi, taču viņi zina, kā uzrakstīt juridiski saistošus līgumus par nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu saskaņā ar valsts noteikumiem.

Darījumi ir sarežģīti, laikietilpīgi, un nav divu vienādu darījumu. Mājokļa iegāde ir viens no lielākajiem darījumiem, ko lielākā daļa pircēju jebkad veiks, un, lai darījums būtu veiksmīgs, ir nepieciešams uzticama profesionāļa atbalsts katrā procesa posmā.

Tas nozīmē, ka jūsu aģents sekos līdzi tam, lai jūs varētu veikt pienācīgu izpēti, kas ietver visus pētījumus, pārbaudes, novērtējumus un pasākumus, ko pieprasa aizdevējs, lai pabeigtu hipotekārā aizdevuma piešķiršanu. Visām šīm lietām ir jānotiek noteiktā termiņā, kā noteikts pirkuma līgumā, un aģents jums palīdzēs katrā solī.

7. Aģenti zina, kā risināt sarunas

Ko darīt, ja mājoklis netiek novērtēts par jūsu piedāvāto cenu? Ko darīt, ja jums ir nepieciešamas 45 dienas, lai noslēgtu darījumu, bet pārdevējs vēlas to pabeigt 30 dienu laikā? Un kas notiks, ja mājokļa apskates ziņojumā būs problēmas, kuras jūs nebijāt gaidījis? Protams, noplūdušais vannasistabas krāns varētu būt ātri novēršams, bet ko darīt, ja inspektors konstatē ūdens bojājumu pazīmes nepabeigtajā pagrabā?

Nekustamā īpašuma aģents var palīdzēt risināt sarunas par jebko, tostarp arī par to, kad ir jāatsakās no darījuma. Jebkurš aģents, kuram ir pieredze, ir vairākkārt saskāries ar noteiktiem iebildumiem un zinās, kā risināt šīs problēmas – un atpazīs, kad vairs neko nevar darīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *