Kāpēc izvēlēties veikt darījumus tiešsaistē, izmantojot kriptovalūtu?

Mūsdienu pasaulē arvien populārāka kļūst kriptovalūta, piemēram – Bitcoin (https://kriptomat.io/lv/kriptovalutas-kurss/bitcoin-btc-cena/), Ethereum, Tether, USD Coin, BNB un vēl citias Kas tad īsti tā ir un kāpēc ieguvusi tādu popularitāti? To mēģināsim apskatīt tālāk šajā rakstā!

Runājot pavisam vienkāršā valodā – kriptovalūta ir digitālā valūta jeb bināro datu kopums un tā tiek  izmantota gluži tāpat kā nauda. Šī virtuālā valūta ir paredzēta kā nauda un maksāšanas līdzeklis, kuru nekontrolē neviena persona, grupa vai uzņēmums, tādējādi novēršot nepieciešamību cilvēka finanšu darījumos iesaistīt trešās personas.

Tālāk apskatīsim 6 būtiskākos iemeslus, kas padarījuši kriptovalūtu tik populāru un plaši izmantotu visā pasaulē.

Darījumu ātrums

Viena no darījumu ar kriptovalūtu galvenajām priekšrocībām ir tāda, ka – tos var veikt dažu minūšu laikā.

Pieejamība

Vēl viena priekšrocība ir tāda, ka – kriptovalūtu var izmantot ikviens! Cilvēkam, kas to izmanto, ir nepieciešams tikai dators vai viedtālrunis, kā arī, protams – interneta pieslēgums. Turklāt kriptovalūtas maka izveides process ir ārkārtīgi ātrs, kā, piemēram, salīdzinājumā ar konta atvēršanu tradicionālā finanšu iestādē.

Vēl viens liels pluss ir tāds, ka topošajam klientam nebūs jāveic personas identitātes pārbaude un tas nozīmē – nebūs arī nekādas biogrāfijas vai kredītspējas pārbaudes.

Drošība

Tikpat būtiskas priekšrocības kā divas iepriekš minētās, ir arī nākamā, proti – drošība! Klienta kriptovalūtas konts ir pilnīgā drošībā, ja kāds cits nav saņēmis piekļuvi viņa kriptonaudas privātajai atslēgai.  Tas nozīmē, ka neviens cits nevar parakstīt darījumus vai piekļūt konkrētā klienta līdzekļiem. Taču ikvienam ir jāņem vērā tas, ka turēt savu privāto atslēgu drošībā un neļaut tai piekļūt trešajai personai, ir katra klienta paša atbildība. Jo, ja kāds būs piekļuvis jūsu privātajai atslēgai un izmantojis jūsu līdzekļus – tos atgūt iespējams nebūs!

Konfidencialitāte

Cilvēkam, kurš veic darījumus ar kriptovalūtu, nav jāreģistrējas finanšu iestādē, un tas sniedz būtisku priekšrocību – viņš var saglabāt konfidencialitāti. Darījumi ir anonīmi, kas nozīmē, ka blokķēdē klientam ir identifikators (maka adrese) un tajā nav iekļauta nekāda konkrēta informācija par konkrēto klientu.

Inflācijas aizsardzība

Daudzi uzskata, ka Bitcoin un citas kriptovalūtas piedāvā aizsardzību pret inflāciju. Bitcoin ir stingri noteikts kopējais monētu skaits, kas jebkad tiks kaltas. Tāpēc, naudas piedāvājuma pieaugumam apsteidzot Bitcoin piedāvājuma pieaugumu, Bitcoin cenai vajadzētu pieaugt. Ir daudzas citas kriptovalūtas, kas izmanto piedāvājuma ierobežošanas mehānismus un var darboties kā nodrošinājums pret inflāciju.

Pārredzamība

Pilnīgi visi kriptovalūtas darījumi notiek publiski izplatītā blokķēdes virsgrāmatā. Ir rīki, kas ļauj ikvienam apskatīt darījumu datus, kā, piemēram –  kur, kad un cik daudz kriptovalūtas kāds nosūtījis no maku adreses. Ikviens var arī redzēt, cik daudz kriptovalūtu ir glabāts makā.

Kāpēc tas ir labi? Gluži vienkārši tāpēc, ka šāda pārredzamība var samazināt krāpniecisku darījumu skaitu. Cilvēks, kas izmanto kriptovalūtu, spēj pierādīt, ka ir nosūtījis naudu, kā arī to, ka tā ir saņemta.

Un visbeidzot vēlamies šī raksta beigās mazliet parunāt par populārāko kriptovalūtu. Kura tā ir? Bitcoin (BTC). Bitcoin tika izveidots kā veids, lai cilvēki varētu veikt finanšu darījumus internetā. Kāda ir tā vēsture? 2008. gadā tika nopirkts domēna vārds .org un augšupielādēta akadēmiska baltā grāmata ar nosaukumu Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System. Tajā bija izklāstīta teorija un digitālās valūtas sistēmas projekts, ko nekontrolē neviena organizācija vai valdība. Bitcoin digitālā valūta bija paredzēta kā alternatīva maksājumu sistēma, kas darbotos bez centrālās kontroles, bet citādi būtu izmantojama tāpat kā tradicionālās valūtas. Nākamajā gadā dokumentā aprakstītā programmatūra tika pabeigta un publiskota – 2009. gada 9. janvārī tika uzsākta Bitcoin tīkla darbība, turpinot darboties līdz pat šai dienai.

Jūs noteikti vēl vēlēsieties zināt, vai Bitcoin var apmainīt pret skaidru naudu tāpat kā jebkuru citu valūtu? Atbilde jūs noteikti iepriecinās – proti, jā, to ir iespējams apmainīt pret naudu! Tiešsaistē ir daudz kriptovalūtu biržu, kur cilvēki to var darīt, bet darījumus iespējams veikt arī klātienē.

Komentāri

 1. Beosin provided 4 Stop to easily adⅾ an extensive nuumber of watchlists and adverse
  media sources tо itts service and enable continuous surveillance ᧐f
  these sources f᧐r аn affordable cost.
  Іn additіon, the power of Beosin’sAI ɑs welⅼ as a ⅼarge number of daily checks meаn thɑt we can deliver confidence t᧐ ouг customers tһat they
  wiⅼl not receive false positives. Tһey can alsߋ be sure tbat any сhanges in a person’ѕ monitored status are recorded.
  Alll this witһ а simple and real-tіme API.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *