Kādēļ ir svarīgi darba sludinājumu iemācīties lasīt pareizi?

Aktīvi meklējot jaunu darba pozīciju vai savu ideālo darba vietu, var šķist, ka jāspēj izlasīt visi pieejamie darba sludinājumi vēlamajā nozarē. Taču daudz būtiskāk ir tos izlasīt rūpīgi, nevis virspusēji. Darba apraksti ne tikai palīdz gūt priekšstatu par piedāvāto darba pozīciju un izlemt par pieteikšanos, bet arī palīdz kvalitatīvi sagatavoties darbinieku atlases procesam, palielinot izredzes iegūt kāroto amata pozīciju.

Kāda informācija tiek iegūta no darba apraksta?

Visbiežāk darba apraksta struktūru veido amata nosaukums, uzņēmuma nosaukums, īss tā darbības apraksts un atrašanās vieta, nodarbinātības veids, piemēram, pilnas vai pusslodzes darbs, darbs maiņās vai attālināti, algas apmērs, darba pienākumu apraksts, nepieciešamās zināšanas un prasmes kandidātam, pieteikšanās termiņš un kārtība, kā arī citi uzņēmuma sniegti ieguvumi darbiniekiem.

Lasot darba sludinājumu, ir svarīgi atcerēties, ka tikai daļa no meklētās informācijas būs norādīta skaidri un nepārprotami, bet cita tiks minēta netieši. Tādēļ, lai atrastu būtiskākos atslēgvārdus un izvairītos no nevēlamām kļūdām, vakances apraksts ir jāizlasa nevis vienreiz, bet vairākkārtīgi, atzīmējot svarīgāko.

Kā pamanīt būtiskāko informāciju?

Atslēgvārdi un frāzes vakances aprakstā palīdz izveidot labu priekšstatu par svarīgākajiem darba pienākumiem, īpašībām un prasmēm kandidātam, kuras darba devējs meklē. Ja vēlamais darbs būvniecībā, IT jomā vai kādā citā nozarē prasa augstu atbildības sajūtu vai spēju patstāvīgi plānot veicamos darbus un iekļauties termiņos, tie būs galvenie atslēgvārdi, kurus meklēs atlases speciālisti kandidātu CV un motivācijas vēstulēs. Tieši tādēļ tik būtiski ir spēt atlasīt būtiskāko informāciju un tai pielāgot pieteikuma dokumentus.

Noteiktu frāžu atkārtošana un informācijas izkārtošanas secība netiešā veidā palīdz atpazīt būtiskākās prasības ideālajam darba kandidātam. Neskatoties uz visām uzņēmuma uzskaitītajām kandidātam vēlamajām prasmēm un veicamajiem darba pienākumiem, pašas būtiskākās prasības visbiežāk atradīsies uzskaitījuma pirmajās pāris pozīcijās. Tāpat vakanču apraksti „starp rindiņām” var pavēstīt arī par problemātiku darba kultūru uzņēmumā.

Visizplatītākās brīdinājumu zīmes ir pārāk daudzpusīgs pienākumu un prasmju uzskaitījums, neatbilstoši liels iepriekšējās pieredzes laiks sākuma līmeņa pozīcijām vai neskaidrs amata lomas apraksts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *