Kādam jābūt laulības gredzenam?

Laulību gredzens allaž tiek izvēlēts un iegādāts ar domu, ka tas būs ilgam laikam – visam atlikušajam mūžam. Tieši tāpēc uzskatām, ka divi būtiskākie kritēriji tā izvēlē ir izturība (jo gredzens, visticamāk, būs pirkstā katru dienu, gadiem ilgi) un dizains, kas neapnīk (jo uz to raudzīsimies bieži, un tas nemitīgi būs mūsu acu priekšā).

Par laulību gredzenu izturību

Saprotams, ka gredzena izturība vistiešākajā veidā atkarīga no izvēlētā materiāla. Jau gadiem ilgi vistradicionālākā izvēle laulību gredzeniem ir dzeltenais zelts. Un ne bez pamata – šo var uzskatīt par vienu no praktiskākajiem materiāliem, tiesa, vispraktiskākie ir 18 karātu gredzeni, kuri satur 75% zelta. Tīrs zelts būs pārāk mīksts, laika gaitā tas var noskrāpēties vai deformēties.

Šobrīd aktuāli ir baltā zelta laulību gredzeni – baltais zelts top, dzeltenajam zeltam piejaucot citus metālus un tā piešķirot sudrabainu nokrāsu. Šiem gredzeniem vēlams ik pēc aptuveni 1,5 gadiem atjaunot pārklājumu.

Palielinās pieprasījums arī pēc rozā zelta gredzeniem, kuros rozā krāsas noskaņas piešķir vara sakausējums (25%). Dažiem rozā gredzeniem tiek piejaukti arī citi metāli, piemēram, sudrabs. Katram ražotājam lielākoties ir savi knifi, ko izmanto rozā gredzenu tapšanā.

Tāpat laulību gredzeni var būt arī no citiem materiāliem:
– platīna, kas ir īpaši izturīgs pret bojājumiem, taču salīdzinoši dārgāks;
– no sudraba, kam piemīt hipoalerģiskas īpašības un cena ir salīdzinoši pieejamāka;
– no titāna – izceļas ar pelēko toni, vieglumu un labu izturību u.c.

Par laulību gredzenu izskatu

Saprotams, ka cilvēku gaumes laika gaitā mainās – tas, kas mums šķiet izcili skaists šodien, varbūt būs vecmodīgs vai apnicis pēc 5 vai 10 gadiem. Iespējams, tieši tāpēc laulību gredzenu dizainu lielākoties pircēji izvēlas klasisku un atturīgu – joprojām nereti tās ir vienkārši stīpiņas bez papildu izskaistinājumiem, jo tā ir nemainīga vērtība.

Viss, protams, atkarīgs no pāra gaumes un sajūtām. Ja patīk, gredzenā noteikti var iegravēt kādus rakstus vai iestrādāt dārgakmeņus, savukārt, ja savstarpēji ir grūti vienoties, katrs no jaunlaulātajiem var izvēlēties nedaudz atšķirīga dizaina gredzenu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *