Kā uzzināt izmēru saderināšanās gredzenam?

Saderināšanās notikums visbiežāk vienai no pusēm ir pārsteigums, tāpēc otrai atbilstoši par to jārūpējas. Bet kā sarūpēt saderināšanās gredzenu, ja nav iespēju tā saņēmējai pajautāt vēlamo gredzena izmēru? Lūk, daži ieteikumi!

Kā nosaka gredzena izmēru?

Ja gredzena izmēru ir nepieciešams noteikt pašam sev, to visvienkāršāk ir iespējams izdarīt ar diega palīdzību – ap konkrēto pirkstu gredzenam paredzētajā vietā jāaptin diegs, pēc tam tā garums jānomēra ar lineālu, tādējādi iespējams iegūt pirksta apkārtmēru. Tiesa, diametra noteikšanai šis skaitlis vēl ir jādala ar 3,14. Jāņem gan vērā, ka pirksta locītavā apkārtmērs var būt lielāks, tāpēc, lai gredzenu ērti varētu uzvilkt pirkstā, jāpārliecinās, vai tas viegli slīdēs arī pāri locītavai. Jebkurā gadījumā iespējams izmantot arī juvelieru veikala darbinieku konsultācijas, viņi palīdzēs nomērīt pirkstu un noteikt vēlamā gredzena izmēru.

Te interesants raksts par to, kā laikam ejot mainījušies saderināšanās gredzeni – http://www.bdaugava.lv/zinas/ka-laikam-ejot-mainijusies-saderinasanas-gredzeni/.

Izmērīt esošu gredzenu

Ja saderināšanās gredzena saņēmēja ikdienā valkā gredzenu, iespēja uzzināt tā izmēru būs salīdzinoši vienkāršāka – atliek vien precīzi nomērīt esošo gredzenu vai pat paņemt to līdzi uz juvelieru veikalu. Te gan jānovēro vēl kāda nianse – vai valkātāja konkrēto gredzenu velk pirkstā, kuram būs paredzēts saderināšanās gredzens. Katra pirksta apkārtmērs ir atšķirīgs.

Mājas apstākļos esoša gredzena mērus var noņemt, gredzenu uzvelkot uz kāda konusveidīga priekšmeta ar paplatinājumu, piemēram, burkāna. Atzīmējiet vietu, kurā gredzens apstājas, pēc tam veiciet atbilstošus mērījumus.

Slepenie paņēmieni gredzena izmēra noteikšanai

Ja esošu gredzenu nomērīt nav iespējams, nāksies izmēģināt citas viltības. Labs risinājums varētu būt draugu vai ģimenes locekļu iesaiste – kāda topošās līgavas draudzene, iespējams, būs informēta par draudzenes gredzena izmēru vai pratīs to viltīgi noskaidrot. Bet varbūt pirksta apkārtmēru var nemanāmi nomērīt, kamēr topošā līgava ir iemigusi? Nāksies likt lietā iztēli un atrast veidus, kā šo būtisko informāciju noskaidrot.

Kāds gredzens der visiem?

Noskaidrots, ka vispopulārākais sieviešu zeltneša gredzenu izmērs ir 16,5. Iespējams, šī informācija var noderēt, ja nevienā no citiem veidiem nav iespējams uzzināt saderinātās gredzenu, var riskēt un iegādāties minēto. Tomēr standarta izmēra gredzena izvēle, protams, ir riskanta, jo gadījumā, ja saderināšanās gredzens saderinātajai tomēr nederēs, tā izmēra mainīšana var izvērsties par salīdzinoši dārgu pakalpojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *