Kā sākt grāmatvedības sakārtošanu

Kā zināms, ikviena uzņēmuma pienākums ir kārtot grāmatvedību, atspoguļojot visus darījumus un no tiem izrietošās pārmaiņas uzņēmuma finanšu rādītājos. Grāmatvedības kārtošana lielākoties sākas ar grāmatveža izvēli – ārpakalpojumā vai uz darba līguma pamata –, taču nereti šajos jautājumos nākas iesaistīties arī uzņēmuma vadītājam, īpaši, ja ir sajūta, ka sākušās kādas problēmas.

Iespējamās grāmatvedības problēmas

Nereti dzirdēts, ka uzņēmuma grāmatvedis kaut ko nav sakārtojis, taču vadītājs to pat nenojauš, jo viņš nav šīs jomas eksperts un viņam nav ne jausmas, kā visam pareizi ir jābūt. Saskaņā ar teoriju grāmatvedības kārtošanas galvenais uzdevums ir ieviest tādu kārtību, lai kvalificēta trešā persona jebkurā brīdī varētu gūt precīzu priekšstatu par konkrētā uzņēmuma finanšu situāciju, rezultātiem, naudas plūsmas rādītājiem noteiktā laikā, kā arī varētu izsekot līdzi notikušajiem saimnieciskajiem darījumiem.

Problēmas rodas, ja ir noalgots lētākais iespējamais grāmatvedis, kurš, iespējams, neseko līdz aktuālajām likumdošanas izmaiņām, vāji orientējas elektroniskajā dokumentu apritē, nav ieinteresēts pedantiski darīt savu darbu un regulāri kavē termiņus. Līdz ar to viena no panākumu atslēgām, kā sakārtot grāmatvedību, ir darīt to kopā ar licencētu, profesionālu grāmatvedi.

Ar ko sākt sakārtošanu?

Mūsdienu grāmatvedības sakārtošana ir salīdzinoši vienkārša. Pateicoties dažādām datorprogrammām, datus iespējams sakārtot ātri. Ievadot pareizajās ailēs atbilstošos skaitļus, lielākoties programmas automātiski veic aprēķinus un grāmatvedim vairs nav nepieciešams veikt ikdienas rutīnas darbus, taču rodas brīvs laiks, lai analizētu informāciju un sniegtu vadītājam ieteikumus, kas palīdz finanšu lēmumu pieņemšanā. Līdz ar to, atbildot uz jautājumu: “Ar ko sākt?”, atbildes ir divas: ar labu grāmatvedi un datorprogrammu.

Kā iegūt sirdsmieru?

Ja pastāv bažas, ka grāmatvedībā ir izveidojušies, kādi “robi”, vēlams konsultēties pie grāmatvedības ekspertiem. Grāmatvedības pakalpojumi Rīgā šobrīd, piemēram, tiek piedāvāti plašā sortimentā. Aicinām ieskatīties Corsax.lv iespējās, jo mūsu uzņēmumā strādā pieredzējuši eksperti, kuri nemitīgi atsvaidzina savas zināšanas un pilnībā uzņemas atbildību par paveikto darbu. Esam gatavi gan pilnībā sakārtot jūsu uzņēmuma grāmatvedību, gan sniegt konsultācijas un ieteikumus, ja to vēlaties darīt saviem spēkiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *