Kā sakrāt naudu lielākiem plāniem?

Domājot par mājokļa remontu, automašīnas iegādi vai kādas citas lielas ieceres īstenošanu, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir finansiālās iespējas. Ļoti bieži nākas nonākt pie secinājuma, ka vajadzīgā naudas summa būs jāsakrāj. Tas, cik daudz laika tas prasīs, atkarīgs gan no nepieciešamās summas, gan no tā, kā veiksies ar uzkrājuma veidošanu. Bieži vien tas nozīmē mainīt kādus ikdienas ieradumus un varbūt pat no kaut kā atteikties. Raksta turpinājumā ir noderīgi padomi, kas palīdzēs sakrāt naudu lielākiem dzīves plāniem.

Nosakiet mērķi

Pirmais solis ceļā uz iekrājumiem ir noteikt, kāda naudas summa ir nepieciešama. Pēc tam izvērtējiet savas finansiālās iespējas, lai saprastu to, cik ilgā laikā vajadzīgo summu varat sakrāt.

Domājiet reālistiski. Ideja mērķa vārdā būtiski samazināt ikdienas tēriņus ilgtermiņā var arī nestrādāt, jo Jūs varat nogurt no pārāk stingrā taupības režīma.

Pieslēdziet automātisko maksājumu

Kad zināt, kādu summu ik mēnesi varat atlikt, jāizdomā, kur uzkrājums tiks glabāts. Laba iespēja ir atvērt krājkontu un pieslēgt automātisko maksājumu. Tādā veidā parūpēsieties, ka pārskaitījums tiek veikts regulāri.

Sekojiet līdzi saviem tēriņiem

Sākot pierakstīt savus tēriņus, cilvēki bieži vien atklāj, ka tērē naudu lietām, bez kā patiesībā varētu iztikt. Izmēģiniet kādu no speciāli šim mērķim paredzētām mobilajām lietotnēm, pierakstu kladi vai Excel izklājlapu, lai piefiksētu visus savus izdevumus.

Sākotnēji tas var  šķist neērts un laikietilpīgs uzdevums, tomēr tas sniedz patiesu priekšstatu par naudas tērēšanas paradumiem. Tas, savukārt, ļauj veikt vajadzīgās korekcijas, lai vairāk naudas varētu novirzīt uzkrājuma veidošanai. Protams, ar nosacījumu, ka ietaupītais patiešām tiek ieskaitīts krājkontā nevis iztērēts kaut kur citur.

Vērts arī padomāt par to, kā samazināt ne tikai ikdienas tēriņus, bet arī lielākus ikmēneša maksājumus. Piemēram, ja ir vairākas aktīvas kredītsaistības, labs risinājums var būt parādu apvienošana pie Sefinance.lv. Tas nozīmē, ka kredīti tiek apvienoti vienā līgumā un turpmāk vairāku kredītmaksājumu vietā būs jāveic tikai viens, turklāt bieži vien līgums paredz izdevīgākus nosacījumus, piemēram, zemāku procentu likmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *