Kā parūpēties par acu veselību, strādājot pie datora?

Tehnoloģijas ir daļa no mūsu ikdienas. Dators, telefons – šīs ierīces sniedz daudz priekšrocību, tomēr, ņemot vērā, ka pie ekrāniem tiek pavadīts daudz laika, rūpes par savu pašsajūtu un veselību ir ļoti svarīgas.

Problēma, ar ko šobrīd saskaras daudzi, kas pavada daudzas stundas pie datora, ir digitālais acu saspringums. Pamatā tas rodas acu piepūles rezultātā, bet to var ietekmēt arī dažādi faktori, piemēram, neergonomiski iekārtota darba vide, atspīdums datorā, kā arī nekoriģētas redzes problēmas. Par digitālo acu saspringumu var liecināt tādi simptomi kā galvassāpes, sausās acs sindroms, redzes miglošanās, kā arī sāpes kakla un plecu zonās.

Labākais veids, kā parūpēties par savu acu veselību un pašsajūtu, ir pareizi iekārtota darba vieta, kā arī regulāras pauzes, kuru laikā acis tiek atpūtinātas. Ja tomēr ir radušies simptomi, kas nepāriet un diskomforts ir ilgstošs, ir jādodas uz vizīti pie acu aprūpes speciālista. Piemērots risinājums var būt datora brilles, kas ļauj samazināt acu piepūli, strādājot pie datora. Par to lietošanu un priekšrocībām Jūs konsultēs optometrists vai acu ārsts.

Kā izvēlēties acu aprūpes speciālistu?

Pirms pieteikšanās vizītei, ir jāizvērtē, kāda speciālista konsultācija nepieciešama. Optometrists veic vispārēju redzes pārbaudi, vajadzības gadījumā izraksta brilles vai kontaktlēcas, kā arī nosūta pie acu ārsta – oftalmologa, ja tas ir nepieciešams. Oftalmologs, savukārt, diagnosticē dažādas acu slimības un nozīmē to ārstēšanu.

Izvēloties sev piemērotāko acu aprūpes speciālistu, ir ieteicams domāt ilgtermiņā – vislabāk, ja izvēlētais speciālists Jūs uzraudzīs ilgstoši, jo tā būs vienkāršāk izsekot dinamikai un veikt korekcijas, ja tādas ir nepieciešamas.

Vislabāk redzes pārbaudi veikt brīvdienās vai no rīta, kad acis ir atpūtušās. Izņēmums ir gadījums, kad simptomi parādās tieši pēc saspringtas darba dienas pie datora. Tad labāk vizīti ieplānot vakarā.

Uz vizīti pie acu ārsta vai optometrista iespējams pieteikties arī ar interneta palīdzību. Apmeklējiet www.redzesparbaude.lv, kur pieejama informācija par tuvāko redzes pārbaudes vietu, kā arī tur strādājošajiem speciālistiem. Mājas lapā www.redzesparbaude.lv Jūs varat pieteikties redzes pārbaudei kādā no 49 labākajiem un iecienītākajiem optikas veikaliem – OptiO, Vision Express, VIZIONETTE, Lornete.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *