Kā pārliecināties, ka esi izvēlējies īsto aizdevēju

Kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju ir ļoti daudz. Ja nepieciešams izmantot šos pakalpojumus, var būt grūti izvēlēties vienu no aizdevējiem. Tāpēc nepieciešams pirms tam pārliecināties, ka izdarīta pareizā izvēle un atrasts uzticams kredītdevējs, kas piedāvā labu pakalpojumu, jo galu galā gribam taču aizņemties naudu gan droši, gan izdevīgi. Uzziniet, kādi soļi palīdzēs to paveikt.

Pārbaudi, vai aizdevējs ir licencēts

Nepieciešams uzzināt, vai potenciālais aizdevējs ir licencēts un darbojas Latvijas likumdošanas ietvaros, ievērojot kredītdevējiem aktuālos regulējumus. Ja aizdevēju esat pamanījis kādā sludinājumu portālā internetā vai tas pats vērsies pie jums ar aizdomīgi izdevīgu kredītpiedāvājumu, tad pamatotas ir šaubas par to, cik uzticams ir šāds aizdevējs.

Par to, vai aizdevējam ir darbības licence, ātri var pārliecināties, ieskatoties Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā, kur ir pieejams sarakstas ar visiem licencētajiem kredītpakalpojumu sniedzējiem. Ja potenciālā aizdevēja nav šajā sarakstā, tad nebūtu gudri izmantot šo pakalpojumu, jo nekad nevar zināt, kādas var būs šīs sadarbības sekas. Noderīgu informāciju par kredītuzņēmumu var atrast arī kādā no oficiālajām uzņēmumu datubāzēm.

Iepazīsties ar atsauksmēm par aizdevēju 

Lai saprastu, kāda ir aizdevēja reputācija un novērtējums, noderīgi būs iepazīties ar bijušo un esošo klientu atsauksmēm. Arī tās šobrīd ērti var atrast internetā, ierakstot meklētājā vien pāris atslēgvārdus. Protams, lasot atsauksmes un sūdzības, vienmēr jābūt kritiskiem un jāizvērtē, cik informācija izklausās ticama, jo bieži vien šo komunikācijas veidu izmanto arī konkurences cīņās, izplatot nepatiesu informāciju, vai tieši otrādi – publicējot pārāk slavinošus komentārus.

Noderīgi būs arī apjautāt draugus, radus un paziņas, kuriem var būt sava pieredze un viedoklis, kas var noderēt lēmuma pieņemšanā.

Salīdzini kredītpiedāvājumus

Kredītpiedāvājumu salīdzināšana ir labākais veids, kā saprast, kurš no tiem būs finansiāli izdevīgākais, jo tas taču ir galvenais mērķis – aizņemties lētāk. To, cik kredīts jums izmaksās, varat aprēķināt, apvienojot visas izmaksas, kas saistītas ar kredīta noformēšanu un arī procentu likmi.

Šo salīdzināšanu ērti var paveikt kādā no kredītu salīdzināšanas platformām internetā, kur jau ievietota pārskatāma informācija par dažādiem kredītiem un to galvenajiem nosacījumiem. Izvēloties aktuālos kritērijus, iespējams atrast tieši sev piemērotāko un arī izdevīgāko kredītpakalpojumu.

Uzzini, kā aizdevējs risina strīdus

Pētot informāciju par potenciālo aizdevēju un tā piedāvātajiem pakalpojumiem, ieteicams arī izpētīt, kādā veidā tiek risināti strīdi ar klientiem gadījumos, ja netiek pildītas līgumā noteiktās saistības. Cik lieli soda procenti? Kā notiek strīdu izskatīšana? Lai gan par šādiem scenārijiem nevienam nepatīk domāt, tomēr labāk ir zināt, ar ko rēķināties. Katrs aizdevējs pats izvēlas, kādā kārtībā un apmērā notiek strīdu risināšana ar klientiem, tāpēc jums ir iespēja izvēlēties to, kuram nav nesamērīgu sankciju.

Atceries – aizņemies atbildīgi!

Arī tad, ja esat izvēlējušies uzticamu aizdevēju ar izdevīgu kredītpiedāvājumu, atcerieties, ka jāaizņemas atbildīgi un jāizvērtē sava spēja atmaksāt aizdevumu. Daži ieteikumi kredītņēmējiem.

  • Neaizņemieties vairāk, nekā jums ir nepieciešams.
  • Neaizņemieties izklaidēm un iegribu īstenošanai.
  • Izvērtējiet savu maksātspēju ilgtermiņā.
  • Rūpīgi izlasiet kredītlīgumu un pārbaudiet savus personas datus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *