Kā pareizi sagatavot savu auto ziemas sezonai?

Pirmās ziemas pazīmes, kā, piemēram, slideni ceļi, temperatūras pazemināšanās un sniegs, var būt izaicinošas autovadītājiem un viņu automašīnām. Lai ziemā brauktu droši, ir vēlams iepriekš sagatavoties aukstajam gadalaikam.

Nomainiet ziemas riepas

Braukšanas paradumiem ziemā ir jāmainās. Sniegs, putenis un melnais ledus var radīt bīstamus apstākļus pat gaišā dienas laikā, it īpaši, ja tiek izmantotas ziemas riepas ar vāju saķeri.

Izvēloties ziemas riepu komplektu, pievērsiet uzmanību ražotāju ieteiktajām atzīmēm par saķeri slapja ceļa situācijās. Turklāt pievērsiet uzmanību sniegpārslas emblēmai, kas norāda, ka ziemas riepas ir izturējušas noteiktu bremzēšanas testu uz sniegota ceļa.

Kā pasargāt automašīnu no korozijas

Automobiļu ražotāji vienmēr meklē metodes, kā palielināt pasažieru drošību, komfortu braukšanas laikā un dzinēja efektivitāti. Tomēr ne visi tērē laiku vai naudu, lai apstrādātu automašīnas ar pretkorozijas līdzekļiem, tāpēc tā var ātri izvērsties par nopietnu problēmu.

Pretkorozijas risinājumus var izmantot automašīnu īpašnieki, kuri vēlas novērst rūsu uz savām automašīnām. Piemēram, mazgājot automašīnu vismaz vienu vai divas reizes mēnesī, jūs varat noņemt no tā lieko sāli. Tomēr šī procedūra nenodrošina 100% rūsas plankumu novēršanu uz virsbūves pēc gada vai diviem.

Vienkāršākā stratēģija, lai novērstu automašīnas rūsu, ir izmantot vairākus pretkorozijas produktus, kas īpaši izgatavoti šasijai. Automašīnas kalpošanas laiks tiek ievērojami pagarināts, uzklājot pat vienu pretkorozijas ķīmiskās vielas slāni.

Vējstikla slotiņas arī ir jāpārbauda

Ziemas laikapstākļi var būt neparedzami. Spēcīga puteņa laikā var tikt apdraudēta vadītāja dzīvība, jo tas var pasliktināt redzamību uz ceļa. Lai efektīvi notīrītu sniegu, vējstikla tīrītājiem ir jābūt labā darba kārtībā.

Stiklu tīrītāju kalpošanas laiks atšķiras atkarībā no ražotāja, taču, vispārīgi runājot, pie tipiskām slodzēm tie pēc gada sāk zaudēt savu efektivitāti. Pēc gada tie zaudē spēju efektīvi noņemt netīrumus. Vējstiklu var saskrāpēt arī nodilušie asmeņi.

Nomainiet vējstikla mazgāšanas šķidrumu pret sezonai atbilstošu

Ir vējstiklu mazgāšanas šķidruma divi veidi, kas paredzēti vasarai vai ziemai, Neskatoties uz to, ka tiem ir gandrīz identisks izskats, vasaras un ziemas vējstiklu sastāvi nodrošina optimālu efektivitāti katrā situācijā. Piemēram, ziemas vējstikla mazgāšanas šķidrums efektīvi noņem no stikla smago netīrumu nogulsnes, savukārt vasaras šķidrums pilnībā noņem vējstiklam pielipušos kukaiņus.

Vējstikla mazgāšanas sistēma, ieskaitot sprauslas, pilnībā aizsērējas, kad vasaras mazgāšanas šķidrums augstā temperatūrā sasalst. Pirms ziemas mēnešiem iztukšojiet mazgātāju un piepildiet to ar ziemas mazgāšanas šķidrumu, kas satur tādas aktīvās sastāvdaļas kā glicerīns, lai novērstu nevēlamu kroku veidošanos.

Pārbaudiet akumulatoru

Parasti automašīnu akumulatori kalpo trīs līdz četrus gadus. To, cik ilgi akumulators kalpos nosaka vairāki faktori. Tomēr lielākā daļa autovadītāju vienkārši nomaina akumulatorus pēdējā brīdī.

Transportlīdzekļa stāvoklis jāpārbauda pirms ziemas sākuma, lai izvairītos no negaidīta transportlīdzekļa akumulatora izlādēšanās. Daļai akumulatoru ir indikators, kas parāda to uzlādes stāvokli. Pēc dzinēja iedarbināšanas pārbaudiet uzlādes indikatoru. Indikators iedegas sarkanā krāsā un turpina degt, ja uzlādes līmenis ir zems.

Nomainiet auto paklājus

Auduma transportlīdzekļu paklājiņiem ir vairāki trūkumi, neskatoties uz to, ka tie padara salonu mājīgāku. Ziemas laikā paklājos uzkrājas šķidrums, kurš pēc tam pārvēršas ledū un paliek automašīnā.

Lai no tā izvairītos, auduma transportlīdzekļu paklājiņi jāaizstāj ar gumijas vai plastmasas paklājiņiem. Šādi paklāji kalpos ilgāk, nesasmērēsies, kā arī ļaus vienkāršāk novērst iekšējo koroziju un aizsargāt automašīnas grīdu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *