Pexels.com attēls

Kā matracis un virsmatracis ietekmē jūsu miega kvalitāti

Labs miegs ir kā puzles salikšana no daudziem gabaliņiem. Taču, ja nepamostaties atpūties un nejūtaties ērti nakts laikā, iespējams, ir pienācis laiks apsvērt iespēju kaut ko mainīt. Eksperti iesaka pievērst uzmanību tam, uz kā guļat, proti, matracis un virsmatracis ir svarīgākie jūsu miega palīgi.

Šajā rakstā sniegtas dažas noderīgas idejas par to, kā labs matracis un virsmatracis var palīdzēt jūsu ķermenim un prātam justies labāk.

Izvēlēties pareizo matraci – mīkstu vai cietu?

Katrs cilvēks ir atšķirīgs, tāpēc tas, kas der vienam, var nederēt citam. Dažiem cilvēkiem patīk cieti matrači, kas mugurai sniedz stingru atbalstu. Citi dod priekšroku mīkstākiem matračiem, kas rada sajūtu, it kā iegrimtu mākonī. Kurš no tiem ir labāks? Tas ir jājautā jūsu ķermenim. Jums ir nepieciešams matracis, kas ļautu jūsu ķermenim labi atpūsties. To var noskaidrot tikai tad, ja apgulsieties uz dažādas cietības matračiem un redzēsiet, kurš matracis jums ir vispiemērotākais.

Veselības eksperti iesaka matračus ar dažādām zonām, kas palīdz mugurkaulam saglabāt labu stāvokli miega laikā. Plecu un gurnu zonās ir īpaši polsterējumi, kas nodrošina lielāku komfortu. Pārējā matrača daļa, kas ir nedaudz cietāka, nodrošina mugurkaula stabilitāti un nepieciešamo atbalstu. Ko darīt, ja jūsu partnerim patīk cita veida matracis? Jums nav jāguļ atsevišķās gultās. Daži matraču ražotāji piedāvā risinājumus, kur viena matrača puse ir mīkstāka, bet otra – cietāka. Šādā veidā jūs abi varēsiet labi izgulēties.

Kad jūsu gulta nav īpaši ērta…

Ja guļat uz izvelkamā dīvāna vai gultas, kas nav īpaši ērta, jums var palīdzēt virsmatracis. Tas ir kā plāns matracis, ko uzliek virsū īstajam matracim. Tas labi pieguļ jūsu ķermenim un padara matrača virsmu gludāku. Tātad, ja šobrīd nevarat atļauties iegādāties jaunu gultu vai matraci, problēmu var atrisināt ar virsmatraci. Meklējiet tādu, kas ir vismaz 3 cm biezs un izgatavots no laba materiāla, kas laiž cauri gaisu, īpaši, ja jums ir alerģijas.

Pat ja jums patīk jūsu vecais matracis, virsmatracis var to uzlabot. Ja pie jums ierodas draugi vai ģimene un viņiem nepieciešams gulēt uz jūsu dīvāngultas, virsmatracis var pārvērst to par ērtu gultu. Virsmatraci var ņemt līdzi arī uz kempingu vai pikniku, lai jūs varētu labāk gulēt arī ārpus telpām.

Taču, ja matraci izmantojat uz parastas gultas, esiet uzmanīgi attiecībā uz izmēru. Rūpīgi nomēriet savu gultu, lai matracis nebūtu ne par lielu, ne par mazu. Populārākie izmēri ir 140×200 cm vai 160×200 cm diviem cilvēkiem un 90×200 cm vai 80×200 cm vienam cilvēkam. Izvēlieties izmēru, kas atbilst jūsu gultai un tam, kā jums patīk gulēt – vai jums patīk izstiepties visā garumā, vai omulīgi saritināties kopā ar partneri.

Un kā ar spilveniem?

Jūsu matracis un virsmatracis ir ļoti svarīgi jūsu miega kvalitātes nodrošināšanā, taču arī spilvens ir ne mazāk svarīgs. Ja izmantojat nepareizu spilvenu, varat pamosties ar kakla sāpēm. Tas, kā kakls miega laikā ir novietots, ir ļoti svarīgi. Ja tas nav pareizā stāvoklī, varat pamosties ar diskomforta sajūtu un sasprindzinājumu kaklā un plecos.

Ilgstošs kakla sasprindzinājums vēlāk var izraisīt veselības problēmas. Šādā gadījumā var palīdzēt īpaši tam paredzēti spilveni. Tie ir piemēroti jūsu ķermeņa formai un labi balsta kaklu, lai jūsu muskuļi varētu atslābināties. Jūsu kaklam ir nepieciešams atbalsts, un jūsu pleciem ir ērti jāguļ uz matrača. Ja spilvens ir pārāk liels, galva un pleci var tikt pacelti pārāk augstu, un tas var izjaukt mugurkaula stāvokli. Pārāk lielu spilvenu lietošana var pat likt jums gulēt vienlaicīgi uz spilvena un uz matrača, kas nav labi.

Ir spilveni, kurus varat pielāgot atbilstoši savām vēlmēm. Tas ir noderīgi, ja neesat pārliecināts, kāds spilvens jums ir vispiemērotākais. Varat izmēģināt dažādus spilvena augstumus un redzēt, kurš jums šķiet piemērotāks.

Negaidiet, kamēr jums kļūs neērti, lai veiktu izmaiņas savā guļamistabā. Labāk pievērsiet uzmanību tam, kā jūtaties, pirms viss kļūst slikti. Miegs ir patiešām svarīga mūsu ikdienas sastāvdaļa, un pareizs matracis, virsmatracis un spilvens var būtiski ietekmēt jūsu pašsajūtu dienu no dienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *