Kā kredītsaistības ietekmē kredītreitingu?

Kredītreitings ir būtisks rādītājs, kas ietekmē spēju aizņemties naudu no kredītiestādēm vai iegādāties preci līzingā. Turklāt viens no faktoriem, kas ietekmē kredītreitingu, ir kredītsaistības, kuras uzņematies, noformējot kārtējo aizdevumu.

Kas ir kredītsaistības un kredītreitings?

Kredītsaistības rodas, kad aizņematies naudu no kreditora un apņematies to atmaksāt noteiktā termiņā. Tas ietver visa veida kredītus no banku vai nebanku iestādēm, kā arī kredītkaršu izmantošanu.

Savukārt kredītreitings ir finansiāls rādītājs, kas norāda uz jūsu kredītsaistību izpildes vēsturi un spēju atmaksāt kredītsaistības. Tas ir svarīgs instruments, lai finanšu iestādes varētu novērtēt kredītsaistību risku. Pamatojoties uz saņemto vērtējumu, kreditori var izteikt kredīta piedāvājumu vai atteikt izsniegt naudu.

Kas ietekmē kredītreitingu?

Kredītreitings atspoguļo jūsu kredītsaistību vēsturi, un tai pamatā ir vairāki galvenie faktori:

  • Regulāri un savlaicīgi maksājumi ir kredītreitinga pamats. Savukārt kavētie maksājumi var negatīvi ietekmēt vērtējumu.
  • Esošās kredītsaistības samazina pieejamo kredītlimitu – naudas summu, par kuru ir iespējams aizņemties papildus. Parasti visas kredītsaistības nevar pārsniegt 40% no mēneša ienākumu apjoma.
  • Iepriekšējā izvairīšanās no aizdevumiem var negatīvi ietekmēt kredīta nosacījumus, tāpēc labas kredītvēstures uzturēšana ir augsta kredītreitinga pamatā.
  • Izvēlētais kredīta veids, piemēram, hipotekārais kredīts, ātrs kredīts vai patēriņa kredīts, atšķiras ar riska līmeņa vērtējumu, tāpēc dažādi var ietekmēt kredītreitinga aprēķinu.

Kredītsaistību pareiza pārvaldīšana un atbildīga aizņemšanās, pamatojoties uz savām finansiālajām spējām, ir būtiski faktori, kas ļauj uzturēt vai uzlabot kredītreitingu. Pateicoties augstam kredītreitinga vērtējumam ir iespējams iegūt izdevīgus kredītu nosacījumus, savukārt pretējā situācijā aizdevumu var nepiešķirt.

Ieteikumi, kas palīdzēs aizņemties izdevīgi

Vēlēšanās aizņemties izdevīgi ir saprotama, turklāt ir lietas, ko variet darīt, lai palielinātu iespēju saņemt piemērotākus kredīta nosacījumus:

  • Izvērtējiet aizņemšanos nepieciešamību. Pārliecinieties, ka spēsiet kredītu segt laicīgi.
  • Izvēlaties vienu variantu pēc visu piedāvājumu salīdzināšanas un rūpīgi iepazīstaties ar līguma nosacījumiem pirms parakstīšanas.
  • Regulāri sekojiet līdzi saviem maksājumiem. Ja jūtiet, ka nespēsiet veikt maksājumu līdz noteiktam termiņam – nekavējoties sazinieties ar kreditoru.

Pieturēšanās pie šiem principiem palīdzēs jums saglabāt augstu kredītreitingu, tādejādi palielinot iespēju saņemt izdevīgus kredīta nosacījumus nākamajā aizņemšanās reizē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *