Kā izvēlēties savām vajadzībām piemērotu datoru?

Dators ir ierīce, bez kā savu dzīvi iedomāties vairs nespējam. Tomēr jauna datora izvēle sākotnēji var šķist sarežģīts uzdevums. Kādiem parametriem pievērst uzmanību? Kas jāņem vērā, lai dators labi kalpotu un atbilstu lietotāja prasībām?

Izmantošanas mērķis

Vispirms jāzina, kādam mērķim dators galvenokārt tiks izmantots. Varbūt dators vajadzīgs mācībām un darbam? Vai arī vēlaties datorā spēlēt spēles un skatīties filmas? Izmantošanas mērķis palīdzēs saprast, kādiem kritērijiem pievērst īpašu uzmanību.

Portatīvo vai stacionāro datoru?

Nākamais svarīgais jautājums – izvēlēties portatīvo vai stacionāro datoru? Portatīvie datori šobrīd ir populārāka izvēle, jo nodrošina lielākas ērtības. Visbiežāk tos izmanto mācībām un darbam, kā arī ikdienas lietošanai. Savukārt jaudīgām spēlēm piemērotāki būs stacionārie datori, kas, protams, cenu ziņā ir dārgāki.

Ja dodat priekšroku portatīvajam datoram, noteikti pievērsiet uzmanību tā baterijas darbības laikam, lai zinātu, cik mobila būs ierīce.

Budžets

Datori pieejami dažādās cenu kategorijās, tādēļ pirms došanās uz tirdzniecības vietu vajadzētu izvērtēt, cik daudz šim pirkumam varat atvēlēt. Uz kvalitātes rēķina noteikti taupīt nevajadzētu, tādēļ vajadzības gadījumā varat arī apsvērt tādu iespēju kā preču iegāde uz nomaksu vai naudas aizdevums, kas ļauj iegādāties vajadzīgo ierīci un norēķināties par to vēlāk – ilgākā laika posmā.

Datora operētājsistēma

Operētājsistēma lielākoties ir gaumes jautājums. Piemēram, ja iepriekš tika izmantota Windows ierīce, iespējams, vēlēsieties to izmantot atkārtoti. Apple datori parasti ir dārgāki par līdzvērtīgiem Windows datoriem, turklāt Windows datori piedāvā plašāku spēļu klāstu, kas var būtisks kritērijs, ja dators tiek iegādāts šādam mērķim.

Būtiskākie parametri

Izvēloties datoru, pievērsiet uzmanību arī vairākiem citiem parametriem:

  • Cietais disks ir ierīces krātuve. To izsaka gigabaitos (GB) vai terabaitos (TB);
  • RAM/operatīvā atmiņa ietekmē datora darbības ātrumu. Arī to izsaka gigabaitos. Lai dators darbotos labi un efektīvi, šim parametram būtu jābūt vismaz 8 GB;
  • Video karte ir īpaši būtiska detaļa tad, ja datorā plānots spēlēt spēles – tādā gadījumā svarīgi, lai tā būtu īpaši jaudīga.

Veltiet laiku, lai salīdzinātu vairākas opcijas un izvēlēties piemērotāko datoru savām vajadzībām. Lai izdodas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *