Kā izveidot skandināvu interjeru mājās?

Piederot modernisma skolai, skandināvu interjers ir dizaina virziens, kam raksturīgs uzsvars uz funkcionalitāti un vienkāršību. Tiek izmantoti arī dabīgi materiāli, piemēram, āda un koks. Turklāt skandināvu interjera dizainu bieži ietekmē saikne ar dabu, kā rezultātā tiek apvienotas dabas formas, abstrakcija un dabas elementu izmantošana.

Lai gan šis stils pastāv kopš 20. gs. 50. gadiem, tas joprojām ir populāra interjera tendence. Ja arī tu vēlies mājās izveidot skandināvu dizaina telpu, dalāmies ar padomiem, kā to izdarīt.

Izvēlieties kvalitāti

Ievērojot skandināvu meistarības tradīcijas, investējiet kvalitatīvos, daudzpusīgos un praktiskos priekšmetos. Skandināvu mēbelēm, lampām un citiem funkcionāliem priekšmetiem jābūt moderniem un stilīgiem, bet vienkāršiem un ne pārāk grezniem.

Lūdzu, ņemiet vērā: kvalitātes izvēle nenozīmē upurēt stilu. Patiesībā, ja vienkāršas lietas ir izgatavotas labi un no kvalitatīviem materiāliem, tās kļūst par lieliskiem dekoratīviem elementiem. Meklējiet dizaina akcentus parastās detaļās, piemēram, drēbju un apavu skapjos, plauktos un kastēs. Šie elementi var darboties ne tikai kā palīgi jūsu mājās, bet arī kā satriecoši dizaina akcenti.

Baltas sienas

Jā, krāsošana var aizņemt diezgan daudz laika. Tomēr, ja jūs patiešām vēlaties pieturēties pie skandināvu interjera stila, jūs to nenožēlosiet, atjaunojot sienas ar svaigu krāsas kārtu. Spilgti balts ar dažkārt pelēkiem sienas elementiem ir panākumu atslēga. Bet ņemiet vērā, ka ir daudz balto toņu: silti vai auksti, dzeltenīgi vai zilgani toņi.

Kamīns stūrī

Skandināvijas ziemas ir daudz bargākas nekā pie mums, tāpēc lielākajā daļā dzīvokļu un māju viesistabā ir kamīns. Atšķirībā no citu kultūru kamīniem, kas parasti ir grandiozi telpas centrālie objekti, skandināvu kamīni ir ļoti vienkārši, mazi un novietoti istabas stūrī.

Mīkstas formas un materiāli

Runājot par mēbelēm, jums vajadzētu izvēlēties tīras līnijas. Aplūkojot dīvānus un krēslus, var redzēt, ka tos iedvesmojis modernais dizains. Bieži tiek izmantotas arī gludas, noapaļotas malas.

Turklāt Skandināvijas mēbelēs ārkārtīgi svarīga ir tekstūra. Ja krēsls ir izgatavots no raupja metāla materiāla, tam pāri noteikti atradīsiet ko mīkstu un maigu. Skandināvu mājoklis veicina mierīgu, lēnu dzīvesveidu, tāpēc uz grīdas atradīsiet arī mīkstus spilvenus un segas.

Tekstūras slāņošana

Skandināvi ir slaveni ar savām vienkāršajām dzīvojamajām telpām. Taču viņi ir arī eksperti, kas ļauj pievienot pareizo tekstūras daudzumu, lai interjers nekļūtu pārāk auksts un skarbs. Tā ir mājīgas atmosfēras radīšana, ko dāņi dēvē par hygge. Nav tieša tulkojuma, bet tas rada vispārēju apmierinātības un komforta sajūtu. Padomājiet par apjomīgām adītām segām, aitādas plediem, pūkainiem spilveniem un paklājiem uz koka grīdām, kas piešķir tūlītēju siltumu.

Pēc iespējas vairāk minimālisma

Skandināvu interjers nav iedomājams bez minimālisma un detaļu skaita samazināšanas. Gaišas, spilgtas krāsas un atvērtas telpas ir galvenās iezīmes, ko var izmantot, lai identificētu šī stila telpas. Skandināvu telpas nekad nebūs piebāztas ar nevajadzīgām lietām – tā vietā tiks izmantoti pieticīgi, bet stilīgi aksesuāri (https://formadore.lv/bloomingville).

Bet neveiciet krasus pasākumus, cenšoties panākt šo harmoniju. Pietiek koncentrēties uz to, ka ir tikai tik, cik vajag un ne vairāk. Vēl viens veids, kā izveidot minimālistisku vidi, ir taupīgi izmantot rakstus un spilgtas krāsas.

Zona, kas brīva no tehnoloģijām

Mūsdienās mūs pastāvīgi ieskauj tehnoloģijas un sociālie mediji. Tāpēc skandināvi jautā – kāpēc gan neradīt telpu bez tehnoloģijām? Telpa, kurā netraucētu mobilie tālruņi, televizori vai datori. Telpa, kur var pilnībā atpūsties un neuztraukties par ārpasauli. Izklausās pēc svētības, vai ne?

Skandināvu vannas istaba

Skandināvu interjers ir lielisks, lai varētu efektīvi izmantot nelielas telpas. Ja vannas istaba ir maza, attiecīgi tiek izvēlēta neliela izlietne, skapji un kompakta tualete.

Skandināvijas iedvesmotās vannas istabas apvieno krāsainas rakstainas flīzes ar baltām sienām. Nereti var redzēt izteiksmīgu koka sienu, kurai var izmantot arī mākslīgā koka dēļus. Šāda stila telpā jābūt pēc iespējas vairāk dabas akcentiem, piemēram, augiem vai austu dvieļu grozam.

Efektīvs apgaismojums

Skandināvijā ziemas mēnešos ir tikai septiņas stundas dienasgaismas, tāpēc apgaismojuma izmantošana interjerā ir galvenā skandināvu dizaina pamatā. Tā kā aukstajā sezonā dienasgaisma ir īslaicīga greznība, cilvēki daudz vairāk laika pavada telpās. Domājot par skandināvu telpu, ir svarīgi, lai būtu vairāki apgaismojuma veidi.

Būtiska ir arī sveču gaisma. Piemēram, Dānijas (Skandināvijas dizaina pasaules galvaspilsētas) iedzīvotāji ir pazīstami ar to, ka uz pusdienu galda un palodzēm vienmēr tur aizdegtas sveces.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *