Kā, gatavojoties rudenim, uzņēmumā samazināt elektrības patēriņu?

Tuvojoties rudenim, daudzus elektrības patērētājus māc bažas un neziņa par gaidāmajām elektroenerģijas izmaksām. Ekonomiskā situācija pasaulē strauji mainās, līdz ar to pieaug arī dažādas saimnieciskās darbības izmaksas.

Arī elektrība ir viens no pakalpojumiem, kas piedzīvo cenas pārmaiņas, tāpēc patērētājiem nākas pielāgoties un rast risinājumus, kā tuvojoties rudens sezonai, samazināt rēķinus. Īpaši aktuāli tas ir uzņēmumiem, kuru elektrības patēriņa apjoms ir liels.

Elektrības patēriņa paradumu maiņa

Liela loma uzņēmuma elektroenerģijas taupīšanas procesā ir darbiniekiem. Izglītoti un motivēti darbinieki ir būtisks faktors elektrības patēriņa samazināšanai. To informēšana par enerģijas taupīšanas iespējām uzņēmumā ir tikpat svarīga kā energotaupīgas iekārtas un moderni risinājumi. Tāpēc ir svarīgi rūpēties par atbildīgu elektrības patēriņa kultūru uzņēmumā un atgādināt par būtiskākajiem elektrības taupīšanas aspektiem ikdienā.

  • Jāizslēdz gaisma tur, kur neatrodas cilvēki – ņemot vērā augošās elektrības cenas, gaismas neizslēgšana telpā, kur tā nav nepieciešama, var dārgi maksāt.
  • Ja ir iespējams, jāapgaismo tikai konkrēta telpas zona – ja telpā ir ierīkoti vairāki gaismekļi, ieteicams tos ieslēgt tikai tajā zonā, kur notiek darbība.
  • Jāatvieno ierīces no elektrotīkla, kad tās netiek izmantotas – pat tādu elektroierīču kā datoru, lādētāju, virtuves iekārtu atstāšana gaidīšanas režīmā laika gaitā var veidot ievērojamu elektrības patēriņu.

Svarīgi uzņēmuma darbiniekos veicināt atbildības sajūtu par to, kā tiek izmantota elektrība. Darbinieku iesaiste elektroenerģijas taupīšanas priekšlikumu sagatavošanā un mērķu izvirzīšanā var padarīt enerģijas patēriņu efektīvāku.

Ilgtermiņa ieguldījumi elektropatēriņa samazināšanai

Nākotnes elektrības cenas ir neprognozējamas, tāpēc laicīga ilgtermiņa ieguldījumu veikšana mūsdienīgos un energoefektīvos risinājumos ir veids, kā optimizēt ne tikai tagadējās, bet arī nākotnes saimnieciskās izmaksas.

  • Energotaupīgas iekārtas – elektroierīces, kas tiek izmantotas uzņēmuma pamatdarbības veikšanai, ir viena no būtiskākajām elektrības patēriņa komponentēm. Tāpēc ir vērts izvērtēt to, cik elektrotaupīgas ir iekārtās, kas tiek izmantotas uzņēmuma ikdienas darbībā. Novērtējumu īpaši būtiski ir veikt ierīcēm, kuras visaktīvāk tiek iesaistītas ražošanas procesā. Ieguldījums jaunākās iekārtās ilgtermiņā atmaksāsies, jo ierīces ar augstāku energotaupības klasi patērē mazāk elektrības. 
  • Modernizācijas un automatizācijas risinājumi – ietaupīt palīdzēs ne tikai moderni un automatizēti ražošanas risinājumi, bet arī efektīvas apkures, apgaismes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas.
  • Zaļā enerģija – saules paneļu izmantošana elektroapgādei ir sociāli atbildīgs un videi draudzīgs risinājums, kā samazināt elektroenerģijas izdevumus. Sākumā tas prasīs lielākus ieguldījumus, taču pārskatāmā nākotnē atmaksāsies, nodrošinot uzņēmumam lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla.

Līgumsaistību pārskatīšana ar elektrības tirgotāju

Ikviens klients var brīvi mainīt un izvēlēties sev piemērotāko elektrības tirgotāju. Nereti esošais elektrības līgums vairs neatbilst uzņēmuma vajadzībām un nav izdevīgs, tāpēc uzņēmums var pārskatīt savas saistības ar elektrības tirgotāju un nepieciešamības gadījumā veikt tā maiņu. Šis process nav sarežģīts un nerada uzņēmumam elektrības apgādes riskus.

Uzņēmums “Ignitis Latvija” piedāvā biznesa klientiem individuāli veidotus sadarbības un cenu piedāvājumus. Tādā veidā uzņēmums var saņemt savām reālajām vajadzībām piemērotu elektrības piedāvājumu, ļaujot ietaupīt līdzekļus. Uzņēmums piedāvā arī tādus ilgtermiņa elektroapgādes risinājumus kā saules enerģija, kas ir dabai draudzīgs ieguldījums uzņēmuma nākotnē.

Saņemiet individuālu elektrības piedāvājumu, kā arī uzziniet par saules paneļu ierīkošanas iespējām ignitis.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *