Kā ar viedtālruni uzņemt labas fotogrāfijas: 5 noderīgi padomi

Apgalvojums, ka labas fotogrāfijas var iegūt tikai ar fotoaparāta palīdzību, vairs nav aktuāls. Mūsdienu viedtālruņi jau sen ļauj uzņemt augstas kvalitātes fotoattēlus, kas praktiski ir tikpat labi kā tie, kas uzņemti ar profesionālu kameru. Tomēr ar viedtālruņa iegādi ar labu kameru vien nepietiek –svarīgi ir zināt dažus trikus, ko izmanto mobilās fotogrāfijas guru.

Rūpīgi iestatiet kadru

Raugieties, lai skaistas bildes veidošanas laikā kameras objektīvā nonāktu pēc iespējas mazāk lieku priekšmetu. Pareizi izkārtot kompozīciju palīdz trešdaļu noteikums – kadru sadala 9 vienādos taisnstūros, izmantojot speciālu režģi, kura displeju var ieslēgt viedtālruņa ekrānā.

Pievērsiet uzmanību apgaismojumam

Fotogrāfija tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē “gaismas glezna”. Un tā nav nejaušība, jo fotogrāfam apgaismojums ir ļoti svarīgs, pat ja rokās nav kamera, bet gan viedtālrunis. Labākais laiks fotografēšanai ir dažas minūtes pirms saulrieta un pirms rītausmas, kā arī tūlīt pēc tam. Debesu spilgtums ir tādā pašā līmenī kā citu fotografēšanas objektu spilgtums. Rezultātā pāreja starp spilgtiem un gaišiem toņiem ir maiga, bet apkārtējās dabas  reljefs ir skaisti definēts.

Neizmantojiet zibspuldzi

Viedtālruņa zibspuldzi iesakām izmantot tikai tad, ja parastu attēlu nav iespējams uzņemt bez zibspuldzes. Spēcīga gaisma padara attēlus plakanus, uz sejām rada neglītas ēnas un atspīdumus.

Izpētiet manuālos iestatījumus

Fotografēt ar automātiskiem iestatījumiem ir viegli, taču tikai ar manuāliem iestatījumiem var iegūt patiešām augstas kvalitātes fotouzņēmumus sarežģītos fotografēšanas apstākļos. Pielāgojot ekspozīciju, mainot aizvara ātrumu, ISO un baltā balansu, jūs varēsiet iegūt lieliskus rezultātus pat ar mobilo kameru.

Nebaidieties apstrādāt

Pat labu kadru var vēl nedaudz uzlabot. Izmantojiet mobilo lietojumprogrammu iespējas, lai rediģētu fotoattēlus tieši viedtālrunī. To ir ļoti daudz, bet Snapseed un VSCO tiek uzskatīti par labākajiem.

Fotografējiet pēc iespējas biežāk

Galvenais: fotografējiet biežāk, ķeriet interesantus kadrus! Meistarība nāk kopā ar pieredzi, pateicoties regulārai praksei un radošumam. Nebaidieties eksperimentēt un savu individualitāti parādīt ar mobilās fotogrāfijas palīdzību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *