Jauniešu nometne Kurzemē veicina inovācijas un prasmju attīstību

Kurzemē, Latvijā spirgtais rudens gaiss virmo ne tikai krāsu mainošajās koku lapās; tas arī vēsta par kādu daudzsološu iespēju jaunajiem topošajiem uzņēmējiem Latvijas Kurzemes reģionā. No 23. līdz 27. oktobrim ir paredzēta piecu dienu aizraujoša nometne ar nosaukumu “Uzņēmējdarbības prasmju attīstīšana”, kas norisināsies uz gleznaino dabas sezonālo pārmaiņu fona. Tiek solīts, ka tajā varēs piedzīvot pārmaiņām bagātu piedzīvojumu gleznainajā viesu namā “Raganas slota”, kas atrodas pašā Ventspils novada sirdī.

Nometnes galvenais mērķis

Šīs nometnes galvenais mērķis ir veicināt un kopt uzņēmējdarbības kultūru Kurzemes jauniešu vidū. Tā ir paredzēta plašam dalībnieku lokam. Sākot no tiem, kam tikai nesen pavērušās durvis ar ieskatu biznesa pasaulē, līdz tiem, kuri jau ir uzsākuši savu uzņēmējdarbības ceļojumu un tagad cenšas bagātināt savas prasmes drošai un plaukstošai uzņēmējdarbības nākotnei. Nometnes darba kārtība ir gan dinamiska, gan saistoša, piedāvājot darbnīcu iespējas ar plašu perspektīvu, dinamiskas grupu aktivitātes, stimulējošus un saliedējošus komandas vingrinājumus.

Nometnes organizatori ir rūpīgi izstrādājuši aktivitātes, lai dalībnieki iegūtu svarīgas komunikācijas un sadarbības prasmes. Šīs prasmes ir ļoti svarīgas mūsdienu straujajā pasaulē, kur sadarbība ir panākumu atslēga. Nometne arī dos iespēju jauniem prātiem izstrādāt inovatīvas biznesa idejas un koncepcijas. Šis svarīgais aspekts izmanto jaunatnes novatorisko potenciālu, lai iedvesmotu un virzītu viņus uz uzņēmīgāku nākotni.

Interesentiem papildus tiks sniegtas konsultācijas finanšu un aizdevumu jomā, tiks pārrunātas drošākās izvēles opcijas ātriekredīti.lv un jebkādi citi šķēršļi, kas varētu rasties uzsākot sava uzņēmuma attīstību, lai veiksmīgi to paveiktu bez neizbēgamiem finanšu slogiem.

Piešķirot praktiskuma pieskārienu mācību pieredzei, nometnes ietvaros tiks organizētas aizraujošas ekskursijas uz dažādiem uzņēmumiem visā Kurzemē. Šīs vizītes ļaus dalībniekiem gūt vērtīgu ieskatu par reālo uzņēmumu darbību, izaicinājumiem un panākumiem. Šāda veida ekspozīcija ir nenovērtējama. Tā piedāvā jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem ieskatu pasaulē, par kuras daļu viņi tiecas būt.

Projekta atbalsts un finansējums

Viens no šīs iniciatīvas ievērojamākajiem aspektiem ir tās uzsvars uz vienlīdzīgu resursu piekļuvi, sniedzot iespējas dažādiem jauniešiem tikt iekļautiem, neatkarīgi no tiem iepriekš pieejamajiem resursiem. Pateicoties dāsnajam Kurzemes plānošanas reģiona un starptautisko fondu atbalstam, dalība šajā zināšanu pārpilnajā pasākumā dalībniekiem ir bez maksas. Tas nodrošina, ka ikviens talantīgs jaunietis neatkarīgi no finansiālajiem apgrūtinājumiem var izmantot šo iespēju un atraisīt savu uzņēmējdarbības potenciālu. Tomēr, ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalībnieku atlases process būs rūpīgs. Motivācija, uzņēmējdarbības vēlmes un pieteikuma veidlapā sniegtās atbildes tiks rūpīgi izvērtētas.

Turklāt priekšroka tiks dota jauniešiem, kuri ir Kurzemes reģiona iedzīvotāji, kuru mērķis ir audzināt vietējos talantus un veicināt reģionālo izaugsmi. Šis uzsvars uz vietējo talantu atbalstīšanu atbilst plašākam mērķim veicināt reģionālo attīstību un ekonomisko izaugsmi.

Iespaidīgais instruktoru sastāvs, kurā piedalās izaugsmes lektore Marija Rasa un izpratnes veidošanas treneris Zuarguss, vēl vairāk pastiprina dalībnieku mācīšanās pieredzi. Viņu pieredze un mentorings sola mācību sesijās iegūt vērtīgas atziņas un norādījumus uzņēmējdarbības ceļojumā.

Kurzemes plānošanas reģionu, kas vada šīs iniciatīvas organizēšanu, veicina vīzija rosināt inovatīvu uzņēmējdarbības ideju rašanos un realizāciju Kurzemē. Koncentrēšanās uz inovācijām un rūpniecību uzsver šo nozaru nozīmi ekonomikas izaugsmes un attīstības veicināšanā ne tikai vietējā līmenī, bet arī valsts un starptautiskajā līmenī.

Sīkāk par organizatoriem

Pasākums ar trāpīgo nosaukumu “Uzņēmējdarbības prasmju attīstība” ir SIA “11humans” un Kurzemes plānošanas reģiona kopdarbs. Tas ietilpst Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas ietvaros, konkrēti projekta “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un sadarbība kultūras jomā” Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā”. Projekts saņem līdzfinansējumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas, pateicoties EEZ dotācijām no programmas “Vietējā attīstība, nabadzības samazināšana un kultūras sadarbība”.

Organizatori apzinās Kurzemes jauniešu milzīgo potenciālu un aktīvi mudina entuziasma pilnus cilvēkus izmantot šo zelta iespēju. Lai pieteiktos un iedziļinātos nometnes detaļās, interesenti var piekļūt pieteikuma veidlapai, izmantojot norādīto saiti.

Šī nometne ir vairāk nekā tikai pulcēšanās; tā ir attīstoša pieredze, kas veido Kurzemes uzņēmējdarbības ainavu. Jaunie prāti, kas tiecas panākt savu zīmi biznesa pasaulē, tiek mudināti izmantot šo iespēju un doties prasmju attīstības, inovāciju un izaugsmes ceļojumā. Durvis uz gaišāku uzņēmējdarbības nākotni ir plaši atvērtas, gaidot, kad Kurzemes jaunieši iesaistīsies un apzinās savu potenciālu. Tātad, sagatavojieties, Kurzemes topošie uzņēmumu vadītāji — jūsu uzņēmējdarbības ceļojums jau gaida! Pieņemiet to no visas sirds, jo šajās piecās dienās būs iespēja atraisīt savas uzņēmējdarbības spējas un izveidot daudzsološu nākotni. Organizatori gaida dedzīgu un entuziasma pilnu atsaucību, ar nepacietību sagaidīt rītdienas celmlaužus. Kurzemes reģions atrodas uz transformējošas pilnveides robežas, un tā jaunatnei ir laiks rādīt pareizo ceļu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *