Info: Kā dabūt kredītu lētāk

Aizņemties pirmajā reizē ir izdevīgāk nekā ņemt kredītu vienā un tajā pašā vietā atkārtoti. Latvijas iedzīvotājiem, kas vēlas ietaupīt, tas nozīmē, ka ir nepieciešama aizdevumu salīdzināšana. Jauns aizdevējs nodrošinās, ka aizņēmums būs maksimāli lēts un mūsdienas tas ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem jebkuram kredītņēmējam.

Aizņemties pirmajā reizē ir izdevīgāk nekā ņemt kredītu vienā un tajā pašā vietā atkārtoti. Latvijas iedzīvotājiem, kas vēlas ietaupīt, tas nozīmē, ka ir nepieciešama aizdevumu salīdzināšana. Jauns aizdevējs nodrošinās, ka aizņēmums būs maksimāli lēts un mūsdienas tas ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem jebkuram kredītņēmējam. Viens no labākajiem veidiem kā atrast sev piemērotu aizdevumu ir doties uz portālu Kredit.lv. Tas ļaus ar vienu šāvienu nošaut uzreiz divus zaķus. Pirmkārt, iegūsiet plašāku informāciju par izmaksām un dažādiem aizdevumu veidiem. Otrkārt, varēsiet atrast kreditoru, kas ļauj aizņemties  ar atlaidēm.

Kam jāpievērš uzmanība aizņemoties?

Vienmēr ir jāatceras, ka, neskatoties uz pretimnākšanu, kreditors vienmēr gribēs savu naudu saņemt atpakaļ. Pirms aizņemšanās ir obligāti jāvērtē, vai spēsiet izpildīt līguma saistības un atgriezt parādu laikus. Nemaksātājiem vienmēr tiek uzlikts papildus slogs un ir jāmaksā vairāk nekā godprātīgajiem un rūpīgajiem. Līguma nosacījumus ir notvertas detalizētas izmaksas, bet būtiskākais ir atcerēties, ka par kavēšanos tiek aprēķināta soda nauda, bet sliktākajā variantā naudas atgūšana tiek uzticēta parādu piedzinējiem vai tiesai. Visi šie riski gan neattur daudzus desmitus tūkstošus Latvijas iedzīvotāju ik gadu aizņemties internetā.

Galvenais iemesls, kādēļ online aizdevumi pie mums ir kļuvuši tik populāri ir to zibenīgā klientu izvērtēšanas procedūra. Ja bankās tradicionāli uz aizdevumu bija jāgaida vairākas dienas, tad interneta kreditori piedāvā aizdot naudu pat 15 minūšu laikā, ja vien pieteikums tiek aizpildīts laicīgi un abām pusēm ir konts vienā kredītiestādē. Tā kā laiks mūsdienās ir no svara praktiski visiem, tad šāds piedāvājums atrod daudz dzirdīgas ausis.

Cik ātri nauda ir jāatmaksā?

Tradicionāli aizdevuma atmaksas termiņu klients var izvēlēties pats, taču ir dažas likumsakarības. Īstermiņa aizdevumiem maksimālais iespējamais termiņš vienmēr ir īsāks. Ja vajadzīgs, piemēram, 300 vai 500 EUR kredīts, tad ierasts ir aizdot naudu uz 30 dienām, taču dažos gadījumos termiņš var būt arī vairāki mēneši vai pat gadi. Lielākiem aizdevumiem – 1000 vai 4000 EUR apmērā – termiņš visbiežāk ir tikai vairāki gadi, jo šādu summu viena mēneša laikā Latvijā var atmaksāt vien retais Latvijas iedzīvotājs.

Kur iegūt papildus informāciju par aizdevumiem?

Ja vēlaties uzzināt vairāk par kredītiem, apmeklējiet portālu Kredit.lv Cilvēkiem, kuriem dzimtā vai vadošā valoda nav latviešu ir iespēja gūt priekšstatu par šiem jautājumiem arī krieviski. Tā kā Latvijā šādu cilvēku skaits ir mērāms vairākos simtos tūkstošu, tad šī informācija ir īpaši noderīga krieviem, baltkrieviem un ukraiņiem, kas nav iemācījušies pilnvērtīgi sazināties latviski. Finanšu darījumos precizitāte ir svarīga un ir būtiski iegūt atbildes uz visiem jautājumiem. Ja kādam jautājumam atbildi atrast nevarat, uzdodiet jautājumu kredītspeciālistam.

Pats būtiskākais ir nesasteigt lēmuma pieņemšanu un rīkoties tikai tad, kad ir apsvērti visi par un pret. Ja ir pārliecība, ka spēsiet naudu atgriezt laicīgi, lieliski. Tiem, kam ir šaubas, ir vērts atlikt lemšanu uz nedaudz vēlāku laiku. Latvijā šobrīd ir gana daudz cilvēku, kas ir aizņēmušies impulsīvi un vēlāk cenšas labot pieļautās kļūdas. No šāda scenārija var izvairīties, jo savā būtībā iespēja aizņemties ātri ir noderīga, taču līdzīgi kā ar jebkuru iespēju to ir jāmāk izmantot pareizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *