Hidroplanēšana – kuri vasaras riepu zīmoli pasargās vislabāk?

Ja ziemā riepu izvēlē ir rūpīgi jāizsver riepu spēja saglabāt labu saķeri un automašīnas vadāmību uz apsniguša vai apledojoša ceļa seguma, tad vasaras sezonā lielāko apdraudējumu autovadīšanas drošībai rada hidroplanēšana.

Par hidroplanēšanu tiek saukta īslaicīga automašīnas riepu saķeres zaudēšana ar slapju ceļa segumu. Ja riepas protektora raksts neļauj izspiest visu ūdeni no riepas saskarsmes zonas ar ceļu, tiek zaudēta kontrole pār automašīnas vadāmību un tā var izslīdēt.

Kādas riepas vislabāk pasargā no hidroplanēšanas?

Vasaras riepas tiek īpaši optimizētas, lai novērstu gan hidroplanēšanas riskus, gan nodrošinātu labu saķeri ar sausu ceļa segumu augstās gaisa temperatūrās.

Vasaras riepām, kas efektīvi palīdz samazināt un pat novērst hidroplanēšanu, ir platākas riepu protektora rievas un protektora raksts ir papildināts ar speciāliem iegriezumiem protektora blokos, kas uzlabo riepu spēju pielāgoties dažādiem ceļa apstākļiem.

Vasaras vai vissezonas riepas ar asimetrisku protektora rakstu visefektīvāk nodrošina labu saķeri un stabilitāti sausos, mitros un slapjos braukšanas apstākļos.

Kuru zīmolu vasaras riepas nodrošina vislabāko aizsardzību pret hidroplanēšanu?

Riepu ražotāji nepārtraukti pilnveido savus riepu modeļus, lai nodrošinātu pēc iespējas labākus automašīnas vadāmības, stabilitātes un komforta rādītājus slapjos braukšanas apstākļos.

Atbilstoši testu rezultātiem un auto ekspertu novērtējumiem tādi riepu zīmoliMichelin, Continental, Pirelli un Bridgestone piedāvā vasaras riepas ar visaugstāko pretestību hidroplanēšanai un vislabāko saķeri ar ceļa segumu jebkuros laikapstākļos, garantējot optimālu veiktspēju un stabilitāti gan kustībā, gan bremzējot.

Kāda ir riepu nodiluma ietekme uz hidroplanēšanu?

Vasaras riepu efektivitāte uz slapja ceļa seguma ir atkarīga ne tikai no riepu konstrukcijas un fizikālajām īpašībām, bet arī no riepas nodiluma. Jo lielāks būs vasaras riepas nodilums, jo mazākas būs riepas spējas pārvarēt hidroplanēšanas riskus. Labas vasaras riepas ir arī regulāri jāpārbauda un tajās jāuztur optimāls gaisa spiediens.

“Riepu garāža” servisa centros ir iespējams saņemt visaptverošus riepu apkopes un remonta pakalpojumu klāstu, lai varētu droši turpināt ceļu. Lai uzzinātu vairāk par servisa “Riepu garāža” pakalpojumiem, apmeklējiet interneta vietni www.riepugaraza.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *