FM radio stacijas internetā klausīties ērtāk

Latvijā FM viļņos ir dzirdami vairāki desmiti radiostaciju, taču lielākā daļa no tām ir reģionālās, t.i. dzirdamas tikai Rīgā vai noteiktos valsts reģionos. Dažas populārākās – LR1, LR2 un Skonto ir spējušas ar savu apraides tīklu noklāt praktiski visu Latviju, taču uz kopējā fona tie ir vairāk izņēmumi.

Par laimi šobrīd gandrīz visi radio tiešraidē ir dzirdami online vidē. Lai varētu klausīties atliek apmeklēt RADIO.LV mājaslapu un atrast savu iecienīto radiostaciju. Te pieejams gan Star FM, Pieci, Tev, Relax FM, Latvijas radio 2, Alise Plus, Baltkom, Rietumu radio, Skonto, gan dažādas nekomerciālās radio stacijas. Daži piemēri ieskatam:

Ja vēlaties klausīties, atliek doties uz Radio.lv vai noklikšķināt uz kādas no rakstā minētajām saitēm. Papildus FM radio kanāliem varat klausīties arī virkni Latvijas interneta radiostaciju, kas FM Mhz vispār nav dzirdamas. Atklājiet jauno un ļaujieties muzikālam piedzīvojumam.

Lai atsvaidzinātu ikdienu, Latvijas radio klāstu papildina arī virkne ārzemju radiostaciju. Šeit īpaši jāizceļ franču “FIP”, nīderlandiešu “Trance radio”, ASV “Chilltrax” vai itāļu “Kiss Kiss Italia”.

Klausieties mūziku tikai latviešu valodā

Latviešu valoda ir mūsu kultūras bagātība un tautas nacionālās identitātes būtiska sastāvdaļa. Ja vēlaties stiprināt latviešu valodas zināšanas vai vienkārši vēlaties klausīties mūziku tikai latviski, ir risinājums.

Latvijā šobrīd internetā ir dzirdamas vairākas radiostacijas, kurās pilnīgi visas dziesmas ir tikai latviešu valodā – SWH LV, EHR Latviešu hiti, Kriminālās ekselences radio, Maestro radio un Latvijas radio 2. Ja esat ar mieru klausīties latviešu izpildītāju dziesmas arī angļu valodā, tad varat uzslēgt arī Pieci Latvieši (Radio 5 speciālā mūzikas straume).

Šo iespēju var izmantot ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču īpaši lielu pienesumu tas dos ārzemju latviešiem, kam svešumā jau ir piedzimuši bērni. Pieņemot, ka sociālie kontakti ar citiem latviešiem ārzemēs ir minimāli, latviešu bērniem svešumā praktiski vienīgā iespēja dzirdēt latviešu valodu ir mājās. Ja tas tiek atstāts novārtā un netiek konsekventi realizēts, latviešu valodas apgūšanas iespējas ir ļoti ierobežotas. Radio.lv piedāvātās iespējas klausīties audio saturu tikai latviešu valodā šādā kontekstā ir labs palīgs, lai veicinātu latviešu valodas nostiprināšanu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Kuras ir populārākās FM radio stacijas Latvijā?

Uz telefonaptaujām balstītās klausītāju aptaujas par uzvarētājiem nemainīgi pasludina Latvijas radio 2, Latvijas radio 1 un Skonto. No komerciālajām radiostacijām papildus jāpiemin arī SWH, EHR, Star FM, Top radio, Retro FM un SWH Plus.

Neatkarīgi no tā, kura FM radio stacija ir jūsu favorīts, varat klausīties to un vēl daudzas citas online radio portālā Radio.lv, pie nosacījuma, ka jums ir pieejama ierīce ar interneta pieslēgumu.

Kā klausīties radio pa vecam – savā radioaparātā?

Nevēlies klausīties radio stacijas internetā, bet savā radioaparātā? Tas ir iespējams, taču jārēķinās, ka satura pieejamība būs daudz mazāka. Atrodi pieejamās radio frekvences Radio.lv, Vases.lv vai LVRTC pārklājuma kartē (tikai valsts radiostacijas). Iespējams, atklāsies, ka dzīvojot Valmierā, Liepājā vai Ventspilī savā auto vai mājās vari klausīties vairāk radiostacijas FM viļņos nekā sākotnēji likās. Ja vēlies dzirdēt pilnīgi visus Latvijas radio kanālus, būs jātestē online radio sniegtās iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *