Ēterisko eļļu difuzors piešķirs mājai apburošu smaržu

Katram dzīvoklim, mājai un pat istabai ir sava unikāla smarža, kas ļauj spriest par tās iemītniekiem un viņu dzīvesveidu. Vai jūs apmierina sava mājokļa smarža? Varbūt vēlaties to uzlabot? Telpu aromatizētāji darbojas diskrēti, neaizņem daudz vietu un ir teicami papildina ikvienas mājas vai darbavietas atmosfēru.

Kā difuzors var padarīt māju pievilcīgāku?

Ēterisko eļļu difuzori var padarīt jebkuru mājokli mājīgāku, noslēpumaināku un visādi citādi pievilcīgāku. Atšķirībā no vīraka, aromātiskajām svecēm vai dažādiem gaisa atsvaidzinātājiem, difuzors izmanto tikai ēteriskās eļļas un ūdeni. Ar vienu uzpildi ierīce var darboties vairākas stundas no vietas.

Izvēlieties eļļas, kas nomierina, mazina stresu, uzlabo miegu vai gluži pretēji uzmundrina vai uzlādē. Ēterisko eļļu klāsts ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Citronzāle, piparmētra, lavanda, apelsīns, tējas koks, eikalipts, rozmarīns, greipfrūts, bergamote, kanēlis un daudzas citas. Nebaidieties eksperimentēt un atklājiet sev un ģimenei tīkamākās smaržas. Pērkot difuzoru, varat iegādāties vienu, vairākas vai uzreiz veselu komplektu ar ēteriskajām eļļām. Katrā pudelītē ir 5 ml ēteriskā eļļa. Tas var likties maz, taču pietiks gana ilgam laikam.

Bez telpas iesmaržināšanas difuzors veic arī gaisa mitrināšanu. Darbinot ierīci, sajutīsiet, ka gaiss kļūst mitrāks un patīkamāks. Tas būs īpaši noderīgi brīžos, kad ir pieslēgta centralizētā apkure un gaiss ir kļuvis īpaši sauss. Labākam gaisa mitrināšanas efektam, sevišķi lielām telpām gan vēlams iegādāties speciālo gaisa mitrinātāju.

Atsevišķi aromātu difuzori ir papildināti ar LED gaismām un var kalpot kā lampa vai īpaši pievilcīgs dizaina elements. Iespējams, jums patiks modeļi, kas padara gaisā izpūstos ūdens pilienus līdzīgus uguns liesmām kamīnā. Maziem bērniem, ciemiņiem un mājdzīvniekiem tas noteikti piesaistīs uzmanību.

Kā izvēlēties piemērotāko difuzoru?

Telpu aromatizētāji atšķiras pēc cenas, ūdens rezervuāra ietilpības, izskata un darbības principa. Lielākā daļa difuzori mūsdienās darbojas ar ultraskaņu.

Pirmkārt, izvēlieties ierīci, kas jums šķiet vizuāli pievilcīga. Tas ir svarīgi. Nevienam nepatīk, ka istabā uz plaukta vai galda stāv neglīts priekšmets. Otrkārt, pievērsiet uzmanību ūdens rezervuāra ietilpībai. Tieši šis faktors noteiks, cik bieži būs jāveic ūdens papildināšana. Mazākajiem difuzoriem ūdens rezervuārs ir tikai 130 ml, lielākajiem pat 600 ml.

Šobrīd populāri ir divi difuzoru veidi – ultraskaņas difuzors un gaisa mitrinātājs-difuzors. Kā jau nosaukums liecina, ultraskaņas difuzori ūdens un ēteriskās eļļas sašķelšanai izmanto ultraskaņu. Pēc sašķelšanas šķidrums tiek izvadīts apkārtējā telpā kā smalka neredzama migliņa.

Gaisa mitrinātāji-difuzori primāri pilda tieši gaisa mitrināšanas funkciju, taču ir aprīkoti ar nelielu, atvāžamu rezervuāru, kurā var ieliet ēteriskās eļļas. Šī tipa mitrinātāji ievelk gaisu, samitrina to un pēc tam izpūš pa augšpusi praktiski neredzamā veidā. Jaudīgākie modeļi var būt aprīkoti arī ar ūdens attīrīšanas funkciju un UV lampām, kas ļauj attīrīt gaisu no dažādiem mikroorganismiem, t.sk. vīrusiem un mikrobiem.

Izmaksu ziņā ēterisko eļļu difuzors ir pievilcīgs pirkums. Ierīce ir ekonomiska (mazs elektrības patēriņš) un arī difuzoru cenas ir draudzīgas. Cenu diapazons svārstās no 30 EUR līdz aptuveni 100 EUR. Akciju ietvaros iepirkties ir vēl izdevīgāk (skat. Gaisa1.lv mājaslapā). Varat iegādāties to sev vai kā dāvanu ģimenes locekļiem un darba kolēģiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *