Ekskursijas Hurgadā: interesanti un vēsturiski apskates objekti!

Hurgada tūristiem ir viena no populārākajām pilsētām Ēģiptē. Tā atrodas Sarkanās jūras krastā. Sākotnēji tā 1905. gadā tika dibināta kā neliels zvejnieku ciemats. Arābu valodā pilsētas nosaukums nozīmē “cietoksnis”. Vairāk nekā 100 gadu laikā Hurgada ir pārvērtusies par pilsētu, ko tūristi iemīļojuši tās pludmales un Sarkanās jūras viļņu dēļ.

Atpūta Hurgadā ir pieejama ikvienam tūristam. Šeit kursē tiešais avioreiss Rīga Hurgada. Turklāt Hurgada piedāvā tūristiem ne tikai iespēju gūt skaistu iedegumu un vērot zivis pie rifa. Hurgadas tuvumā atrodas vairākas interesantas un autentiskas vietas, kas palīdz iepazīt šīs pilsētas garu un kultūru.

Džebels Šeiba el Banāta virsotne

Tā ir augstākā virsotne Ēģiptes Āfrikas daļā un otrs augstākais kalns valstī. Tās augstums ir 2187 metri virs jūras līmeņa. Kalna nosaukums tulkojumā nozīmē «Meitu kalns». Šāds nosaukums radies, jo virsotne atgādina trīs sieviešu siluetus. Šeiba el Banāts atrodas tuksnesī apmēram 12 km no Hurgadas. Kājām uzkāpt līdz virsotnei aizņem apmēram 5 stundas. No turienes paveras lielisks skats uz tuksnesi un Sarkano jūru.

Karaļu rifs

Tas ir koraļļu rifs, kas atrodas apmēram 10 km no Hurgadas. Karaļu rifs ir viena no populārākajām vietām reģionā, kur nodarboties ar niršanu un snorkelēšanu. Rifs ir bagāts ar jūras floru un faunu. Te var novērot pūķzivis, tauriņzivis un eņģeļzivis, kā arī haizivis un tunčus. Reizēm šeit iepeld arī jūras čūskas un delfīni.

Marinas bulvāris

Tas ir pilsētas galvenā promenāde un labākā vieta, kur iepazīt Hurgadu. Bulvāris atrodas blakus galvenajai ielai Šeratona un vēsturiskajam centram El Dahar. Šeit ir viena no iecienītākajām vietām, kur pastaigāties vakaros kājām vai braukt ar velosipēdu. Bulvārī atrodas daudz restorānu, bāru, naktsklubu un pludmaļu.

Smilšu pilsēta

Tā ir skulptūru parks Hurgadā, ko 2003. gadā izveidoja ēģiptiešu mākslinieks Muhameds Abdels Gafars. Parks sastāv no vairāk nekā 1000 smilšu skulptūrām, kas attēlo ainas no ēģiptiešu vēstures un kultūras. Te redzami sfinksi, mauzoleji, ēģiptiešu faraonu un dievu skulptūras. Interesanti, ka šīs skulptūras katru dienu top no jauna, bet katru vakaru tiek atjaunotas.

El Mina mošeja

El Mina Mosque, Hurghada

Tā ir viena no skaistākajām celtnēm Hurgadā un nozīmīgs kultūras un reliģiskais centrs vietējiem musulmaņiem. Mošeja tika uzbūvēta 20.gs. 70. gados, un tā ir lielākā pilsētā. Tās divu minarešu augstums sasniedz 40 metrus. Mošejas platība ir apmēram 10 000 kvadrātmetru, un tā var uzņemt līdz 5000 lūdzēju. Apmeklējot mošeju, var uzzināt vairāk par vietējo kultūru.

1001 nakts pils

Tā ir izklaides komplekss Hurgadā, ko dēvē par vietējo Disnejlendu. Tas tika atklāts 2005. gadā, un tā nosaukums radies no slavenā arābu pasaku krājuma “Tūkstoš un viena nakts”. Te pieejami izklaides pasākumi gan pieaugušajiem, gan bērniem – restorāni, veikali, ūdens parki. Pilī bieži notiek dažādi izklaides šovi.

Citas populāras apskates vietas Hurgadā

  • Pilsētas pludmales: Makadi līcis, Sahlhašīša, Elgunas un Safagas pludmale.
  • Ūdens parki: Aqua Blue, Džungļu ūdens parks un Sindbada ūdens parks.
  • Niršana un snorkelēšana: Makašu, Giftonas un Abudadabas salās.
  • Ekskursijas: uz Kairu, Luksoru un Sahāras tuksnesi.

 

Komentāri

  1. Kamdēļ apmeklēt El minas mošeju? Man pret ābramiskām reliģijām pietātes nav, jo lai izplestos tās slepkavoja pagānus. Bet es esmu baltu pagāns. Ar nepacietību gaidu, kad Ēģiptē būs demokrātija un islāma ietekme izzudīs. Ēģiptiešu natīvā, autothonā ticība ir kemetisms (eng: kemetism), tā ir politeiska, neopagāniska reliģija, kas balstīga ticībā Nīlas Dieviem un Dievietēm. Islāms šī gadsimta laikā visticamāk nepazudīs. Bet tuvāko trīs līdz četru gadsimtu laikā islāma ietekme pasaulē samazināsies un tas pazudīs.

    1. Ansis saka: 28.01.2024 21:13 Tu pats esi prokremlisks izdzimums, kas atbalsta krievfašistu un «Hamās» teroristus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *