Daži aspekti, par ko jādomā, izvēloties bāra krēslus virtuvei

Virtuve ir viena no tām vietām, kur interjerā diezgan bieža izvēle ir bāra krēsli. Bāra krēsli ir moderni, tie ir arī interjera akcents. Un tas ļauj atrast veiksmīgus risinājumus, lai iekārtotu nelielu telpu, kā arī atstātu vairāk brīvas telpas, jo bāra krēsli, kas ietilpst zem letes, tiešām neaizņem daudz vietas.

Virtuve ir viena no tām vietām, kur interjerā diezgan bieža izvēle ir bāra krēsli. Bāra krēsli ir moderni, tie ir arī interjera akcents. Un tas ļauj atrast veiksmīgus risinājumus, lai iekārtotu nelielu telpu, kā arī atstātu vairāk brīvas telpas, jo bāra krēsli, kas ietilpst zem letes, tiešām neaizņem daudz vietas.

Tomēr bāra krēslu izvēle nebūt nav tik vienkārša, kā sākumā varētu šķist. Lai nebūtu savā izvēlē jāviļas, labāk jau uzreiz atcerēties par dažiem aspektiem, kas aktuāli, lai izvēlētos tieši savai virtuvei piemērotus bāra krēslus.

 • Bāra krēslu dizains — no tā atkarīgas ērtības un kopējā telpas noskaņa
  Sākot domāt par to, kādi bāra krēsli varētu iederēties jūsu virtuvē, var arī apjukt plašajā piedāvājumā, jo ražotāji un pārdevēji parūpējušies par ļoti plašu izvēli gan dizainu, gan cenu ziņā.

Tāpēc, lai atvieglotu savu izvēli, sākumā vajadzētu saprast, kādu funkciju bāra krēsli virtuvē pildīs. Vai tie būs tikai papildinājums dizainam, kurā jau ir citi vadošie akcenti? Vai ir arī galds ar tradicionālajiem krēsliem. Bet varbūt bāra krēsli būs galvenais akcents un vienīgie sēžamie virtuves un viesu zonā? Saprotot, kāda īsti būs bāra krēslu loma, būs daudz vieglāk izvēlēties piemērotāko dizainu un stilu.

Ja bāra krēsli būs paredzēti ilgai un biežai sēdēšanai, ja tos izmantosiet arī viesu uzņemšanai, tad krēsliem noteikti jābūt gana ērtiem. Ko tas nozīmē?

 • Labāk dot priekšroku krēsliem, kuriem ir atzveltnes daļa
  un varbūt pat roku balsti.
 • Tāpat jāskatās, vai ir balsts kājām. Ilgāku laiku sēdēt uz bāra krēsla, kuram nav nekādu atbalsta punktu, ir diezgan apgrūtinoši.
 • Ja sēžamajai daļai būs polsterējums, tas noteikti sniegs lielāku komfortu tad, ja uz krēsla sēž ilgāk.
 • Pareizais krēslu augstums un skaits — tas tiešām ir būtiski

Šis ir ļoti svarīgi. Vienalga kādu dizainu un stilu izvēlaties bāra krēsliem, vienmēr paralēli ir jādomā par to, vai konkrētais krēsls būs izmērā atbilstošs. Te darbojas ergonomikas likumi, kas nosaka, ka krēslam ir jābūt optimālā augstumā, jābūt ievērotām proporcijām starp letes un krēsla augstumu.

Ja tas netiek darīts, tad sēdēt šādā sēdvietā ir ļoti grūti, var sāpēt mugura, būt grūti ēst. Bāra krēsla augstums jāizvēlas tāds, lai no sēžamās daļas līdz letei būtu apmēram 25 līdz 30 cm. Piemēram, ja letes augstums ir 90 cm, tad krēsla augstumam no zemes līdz sēžamajai daļai jābūt apmēram 60-65 cm. Lai gan ražotāji parasti ievēro standarta augstumus, kas labi sakaņojami ar dažāda augstuma letēm un galdiem, tomēr paņemt mērlentu un pašam veikt mērījumus būs visdrošāk. Uz veikalu pēc bāra krēsliem jādodas, zinot, cik augsta ir lete.

Un labi zināt arī letes platumu, jo no tā būs atkarīgs, cik bāra krēsli pie tās vispār ir ietilpināmi. Svarīgi, lai katram sēdētājam būtu ērti, rokas nebūtu jāiespiež sānos. Tāpēc kēslus parasti neliek pārāk cieši vienu pie otra. Vidēji no viena krēsla centra līdz otra krēsla centram vajadzētu būt 66-76 cm attālumam. Tas nodrošinās katram pietiekami plašu un ērtu vietu.

Ja tomēr šķiet, ka bāra krēsli mājās varētu būt lielākā skaitā, vienmēr var iegadāties kādu papildu krēslu un izmantot to vajadzības gadījumā. Tad laba izvēle būs krēslu dizains, kas ļauj salikt tos vienu virs otra, atvieglojot uzglabāšanu.

 • Materiāls — kopšana, izturība un kvalitāte
  Tikpat dažādas, kādas ir bāra krēslu dizaina variācijas, ir arī iespējas izvēlēties krēslu materiālu. Ir krēsli, kas izgatavoti tikai no viena materiāla, ir tādi, kas apvieno vairākus. Metāls, koks, āda, mākslīgie materiāli un audums, kas izmantoti apdarē, arī plastmasa. Tā, protams, ir katra personīgā izvēle, gaume un sajūta, kas mājoklī iederēsies. Tomēr visa kontekstā jāskatās arī:
 • cik krēsli ir izturīgi;
 • cik viegli ir kopt šo materiālu;
 • cik ātri var nolietoties krēsla virsma (it īpaši, ja ir polsterējums).

Piemēram, koks ir silts, patīkams taustei, arī izturīgs, tāpēc tā ir diezgan bieža izvēle klasiskos un skandināvu stila interjeros. Šādus krēslus piedāvā dizainakresli.lv. Bet savukārt metāls un plastmasa ļauj variēt ar oriģinālu formu, košām krāsām un vairāk industriālu noskaņu. Ja izvēlas krēslu apdarē polsterējumu un audumu, jārēķinās, ka tas prasīs īpašu pieeju krēslu tīrīšanā. Ja mājās ir mazi bērni, tad par kopšanu un citiem praktiskajiem aspektiem jādomā īpaši.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *