Darbs no mājām: paņēmieni, lai saglabātu produktivitāti

Dažiem cilvēkiem darbs no mājām ir ierasta prakse, bet tiem, kas to iepriekš nav piedzīvojuši, tas var būt diezgan sarežģīti.

Darbu mājās var apgrūtināt tehnoloģiskas problēmas (piemēram, interneta traucējumi), stimulējoša vai citādi nelabvēlīga mājas vide, socializācijas trūkums, vilcināšanās, grūtības koncentrēties vai ikdienas rutīnas plānošana. Ne tikai tas, ka COVID-19 pandēmijas kontekstā atsevišķi cilvēki situācijas dēļ izjūt papildu trauksmi vai spriedzi, kas potenciāli rada vēl lielākus izaicinājumus, pārorientējoties uz darba mājās režīmu.

Vienkārši veidi, kā būt produktīvam strādājot no mājām

Mājas vide bieži asociējas ar atpūtu, relaksāciju vai mieru. Bet dažreiz jums vienkārši ir jāskatās uz situāciju vienkāršāk, un viss kļūst daudz vieglāk. 

Pirmkārt, ir ārkārtīgi svarīgi izveidot darba telpu mājās. Lai gan darbs guļot gultā var izklausīties romantiski, tas bieži vien ir īsts produktivitātes ienaidnieks, jo ķermenis, kas atpūšas guļus stāvoklī, sūta smadzenēm atbilstošus signālus.

Ja iespējams, vislabāk ir strādāt pēc iespējas neitrālā un klusākā vietā (nevis guļamistabā vai virtuvē), pie rakstāmgalda. Neatstājiet televizoru ieslēgtu fonā vai citas ierīces, kas izstaro svešu un traucējošu skaņu vai attēlu.

Ja nedzīvojat viens, lūdziet mājiniekus netraucēt jums darba laikā, netrokšņot citās telpās. Protams, ne vienmēr to var izdarīt viegli, tāpēc ir vērts apsvērt individuālo situāciju. Varbūt šajā gadījumā palīdzēs ausu aizbāžņi vai mierīgas, meditatīvas mūzikas klausīšanās caur austiņām?

Kāpēc vērts izmantot darba kalendāru?

Daudzi aktīvi cilvēki nevar iedomāties savu ikdienu bez darba kalendāra, kurā pieraksta savus ikdienas, nedēļas vai mēneša darbus. Īpaši aktuāli tas ir tiem, kas strādā darbus, kuros jāveic dažādi uzdevumi un jāsatiekas ar dažādiem cilvēkiem.

Darba kalendārs ir lielisks palīgs tiem, kuri vēlas būt konsekventi savu mērķu sasniegšanā, paturēt prātā vienošanās un sekot līdzi savam darbam. Ne velti skolotāja grāmata ir neaizstājams palīgs lielākajai daļai skolotāju.

Turklāt darba kalendārs, kurā jau iepriekš uzskaitīti tuvāko dienu uzdevumi, ir arī lielisks stimulēšanas instruments: katru reizi, kad pabeidzam iecerēto darbu un atzīmējam to ar plusiņu vai krustām, ceļam savu pašvērtējumu. un palielināt mūsu produktivitāti. Kad mēs skaidri redzam sasniegtos rezultātus, mēs kļūstam pilnvaroti sasniegt vēl vairāk. Iesakām izvēlēties darba kalendārus interneta veikalā FORMADORE.

Kad personīgā dzīve un darbs vārās “zem viena jumta”

Tiem, kas strādā no mājām, viens no galvenajiem izaicinājumiem ir līdzsvarot personīgo un profesionālo dzīvi. Noturēt līdzsvaru var būt ļoti grūti, ja karantīnas laikā esam ierobežoti no dažādām aktivitātēm, un pēc visas dienas darba mājās jūtamies noguruši un nav spēka neko darīt.

Ne tikai tas, ka daudziem cilvēkiem ir problēmas attiecībās ar saviem mājiniekiem vai arī viņu pastāvīgā klātbūtne ir nogurusi. Tāpēc ir tik svarīgi savā rutīnā iekļaut laiku sev: vai tā būtu pastaiga mežā, meditācija vai klusa atkāpšanās no ārpuses, uzkopjot māju.

Dienas darbu beigās būtu vērts atkāpties no visiem tehnoloģiskajiem līdzekļiem un veltīt laiku kvalitatīvai atpūtai. Lasīt grāmatas, gatavot ēst, sazināties ar mīļajiem. Der atcerēties, ka, strādājot mājās, labākā relaksācija pēc darba ir pastaiga dabā, svaigā gaisā vai laika pavadīšana jebkurā citā telpā ārpus mājas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *