Darba vietas iekārtošana: Svarīgākie aspekti, kas jāņem vērā

Neatkarīgi no tā, vai iekārtojat darba vietu pilnīgi no jauna vai arī esošajā iekārtojumā vajadzīgi kādi uzlabojumi, der atcerēties, ka no biroja iekārtojuma lielā mērā atkarīgi uzņēmuma sasniegumi un arī klientu apmierinātības līmenis.

Kas ir svarīgākie aspekti, iekārtojot darba vietu? Par to vairāk turpinājumā!

Izvērtējiet savas un klientu vajadzības

Ofisa iekārtošana jāsāk ar vajadzību un funkciju izvērtēšanu. Vai tā būs vieta tikai uzņēmuma darbinieku vajadzībām, vai arī tur tiks apkalpoti klienti? No tā atkarīgs, kāda veida mēbeles un cita veida aprīkojums Jums vajadzīgs.

Piemēram, ja telpas tiek izmantotas arī aktīvai klientu apkalpošanai, neiztikt bez recepcijas, apmeklētāju krēsliem un citām mēbelēm, atkarībā no uzņēmuma darbības veida un sniegtajiem pakalpojumiem. Savukārt, ja uzņēmuma telpās uzturas tikai darbinieki, tad attiecīgi viss jāpakārto tikai viņu ērtībām.

Pievērsiet uzmanību ergonomikas pamatprincipiem

Iekārtojot darba vietu, svarīgi ņemt vēra ergonomikas pamatprincipus, kas palīdzēs veicināt darba produktivitāti un saglabāt veselību.

Piemēram, lai nodrošinātu maksimālu komfortu, krēsls un galds ir jāpielāgo darbinieka vajadzībām. Ir vērts ieguldīt augstas kvalitātes krēslā, kas sniedz vajadzīgo atbalstu gan muguras lejasdaļai, gan pleciem. Savukārt, datora tastatūra jānovieto tā, lai lietotāja plaukstu locītavas darba laikā būtu dabiskā stāvoklī – mazliet zemāk par elkoņiem. Monitoram jābūt novietotam acu līmenī, vai nedaudz zemāk.

Jāpadomā arī par atbilstošu apgaismojumu. Bez šaubām, dabiskais apgaismojums ir vislabākais. Tomēr, ja tas nav risinājums, nodrošiniet pietiekamu mākslīgo apgaismojumu.

Elementi atmosfēras radīšanai

Ir daudz veidu, kā padarīt darba telpas patīkamākas un viesmīlīgākas. Viens no risinājumiem ir augu izvietošana, tomēr tikai tad, ja tie tiks atbilstoši kopti. Lielisks risinājums ir arī vāzēs izvietoti grieztie ziedi. Noderēs arī gleznas pie sienām, dažādi uzmundrinoši teksti un citi interjera elementi.

Visu biroja un arī recepcijas iekārtošanai, dažādus galdus un krēslus, atradīsiet mēbeļu veikalā Kate.lv. Ieskatieties, lai izvēlētos mūsdienīgākos un kvalitatīvākos risinājumus savai darba vietai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *