Cik maksā jauni auto radiatori?

Automašīnas dzesēšanas radiatora nomaiņa var būt nepieciešama ne tikai pēc avārijas vai detaļas mehāniskiem bojājumiem. Bieži vien tas bojājas bez redzamiem ārējiem defektiem. Antifrīza sliktas cirkulācijas iemesls ir kontūra aizsērēšana.

Radiatora bojājumu pazīmes

Radiators ir viens no svarīgākajiem auto dzesēšanas sistēmas elementiem. Tekot pa tā caurulēm, karstais antifrīzs atdziest un izdala siltumu atmosfērā.

Pateicoties tam, dzesējošā šķidruma temperatūra samazinās, un tad šķidrums aiziet nākamajā aplī, dzesējot motoru. Ja mezgls darbojas nepareizi, dzinējs var pārmērīgi uzkarsēties  un sliktākajā gadījumā — aizķīlēt.

Radiatora bojājumus var noteikt pēc šādām pazīmēm:

  • motora pārkarsēšana;
  • antifrīza noplūde;
  • mehāniskie bojājumi un korozija uz detaļas virsmas.

Automašīnas radiatora nomaiņa 

Cits diagnostikas veids ir pārbaudīt temperatūru uz elementa virsmas. Tā, ja centrālā daļa ir silta, bet augšējā un apakšējā ir aukstas, tas liecina par cauruļu aizsērēšanu.

Ja tīrīšana nelīdz, rezerves daļa jānomaina.

Gaisa kondicionēšanas radiatora bojājums tiek pavadīts ar mezgla darba atteici, bet reizēm ar nepatīkamu smaku salonā. Bojājuma iemesli ir vienādi – korozija, mehāniskais bojājums, aizsprostojumi.

Kā notiek automašīnas radiatora nomaiņa 

Lai nomainītu radiatoru, meistars demontē aizdarus, stiprinājumus un savienotājšļūtenes. Tad rūpīgi izņem veco radiatoru un izlej dzesējošu šķidrumu. Jaunajam mehānismam jābūt identisks tam, kas sākotnēji bija automobilī.

Tālāk uzstāda un nostiprina jaunu radiatoru. Īpaša uzmanība tiek pievērsta plāksnēm. Pēc darba beigām šļūtenes uzstāda uz vietas, bet spailes pieklikšķina. Ja automobiļa radiatora nomaiņas laikā tiek konstatētas problēmas ar mehānisma piestiprināšanu, meistars ieziež šļūtenes.

Pēc galīgās fiksācijas automašīnu paceļ ar domkratu, un jaunu radiatoru aizpilda ar dzesētājšķidrumu.

Speciālistu ieteikumi

Dzesēšanas radiatora nomaiņu automašīnai var veikt daudz retāk, ja savlaicīgi veikt dzesēšanas sistēmas apkopi. Regulāra kontūru mazgāšana, dzesēšanas šķidruma nomaiņa un vispārīga mezgla diagnostika pagarinās elementa kalpošanas laiku.

Latvijas veikalos ir pieejami dažnedažādi auto radiatori, arī jūsu automašīnai. Pakalpojuma cena ir atkarīga no automobiļa modeļa un rezerves daļas tipa. Reizē ar auto radiatoru speciālisti iesaka mainīt īscaurules un termostatus. Tādējādi jūs samazināsiet darba izmaksas, ja citi sistēmas elementi izies no ierindas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *