Četri jautājumi par saules paneļiem un to uzstādīšanu

Lai arī saules paneļi ir šobrīd populārs risinājums, joprojām par to izvēli un uzstādīšanu ir dzirdami dažādi viedokļi un mīti. Cik liela nozīme ir saules paneļu jaudai? Vai tie ir efektīvi arī ziemā? Par šiem un citiem jautājumiem vairāk raksta turpinājumā.

1.  Kāda nozīme ir saules paneļu jaudai?

Nereti ir dzirdams viedoklis, ka pareizākā stratēģija ir izvēlēties iespējami jaudīgākus saules paneļus. Tomēr tas neatbilst patiesībai. Lai saules paneļu uzstādīšana atmaksātos, ir svarīgi saules paneļu jaudu samērot ar savām vajadzībām.

Pirms saules paneļu izvēles ir svarīgi izvērtēt savas mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņu gan gada laikā, gan arī dažādos gadalaikos un diennakts stundās. Tas sniegs precīzu priekšstatu par to, cik jaudīgi saules paneļi ir nepieciešami.

2.  Vai saules paneļi ir efektīvi arī ziemā?

Nākamais svarīgais jautājums saistās ar saules paneļu efektivitāti ziemas laikā. Loģiski, ka saules paneļi visražīgāk darbojas vasaras sezonā, taču tas nenozīmē, ka ziemā tie ir neefektīvi.

Saules paneļu sistēma elektroenerģiju ražo arī ziemā, tikai, protams, daudz mazākā apmērā. Vasarā tiek saražots vairāk elektroenerģijas, taču patēriņš parasti ir mazāks. Ziemas mēnešos – otrādi. Līdz ar to patēriņš gada garumā izlīdzinās.

3.  Vai saules paneļi atmaksājas?

Ņemot vērā, ka saules paneļu cena ir diezgan augsta, likumsakarīgs ir jautājums, vai šis ieguldījums vispār atmaksājas. Pieredze rāda, ka pareizi izvēlēti saules paneļi atmaksājas aptuveni 6 – 7 gadu laikā.

Svarīgi atzīmēt, ka saules paneļu cena nav vienīgais aspekts, kas ir jāņem vērā – būtiska ir kvalitāte un atbilstība mājsaimniecības individuālajām prasībām.

4.  Kur iegādāties saules paneļus?

Ilgtspējīgam rezultātam izvēlieties uzticamu pakalpojuma sniedzēju. Ja ir aktuāla saules paneļu uzstādīšana, ieskatieties uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” piedāvājumā.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā un vienīgais starptautiskais tāda tipa uzņēmums mūsu valstī. Šajā nozarē uzņēmums strādā jau 30 gadus, no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā.

“Baltijas Elektro Sabiedrība” nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām. Viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana. Uzziniet vairāk www.be.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *