Bīdāmie teritoriju vārti – kādos gadījumos šis vārtu veids būs piemērotāks

Šoreiz pastāstīsim par to, kādos gadījumos tieši bīdāmie teritoriju vārti ir loģiskāka izvēle. Par šo tēmu konsultēja “Ripo-Baltic”, viens no vadošajiem vārtu ražotājiem Latvijā.

Vārtu esamība vai neesamība ir drošības un estētikas jautājums, pie kura agrāk vai vēlāk nonāk katra īpašuma saimnieks. Domājot par vārtiem, divi ierastākie varianti ir veramie un bīdāmie teritoriju vārti. Izdarot izvēli starp veramajiem un bīdāmajiem vārtiem, liela nozīme ir individuālajiem apstākļiem, klimatam, iemītnieku paradumiem, kas ļauj saprast, kuri vārti būs piemērotāki.

Šoreiz pastāstīsim par to, kādos gadījumos tieši bīdāmie teritoriju vārti ir loģiskāka izvēle. Par šo tēmu konsultēja “Ripo-Baltic”, viens no vadošajiem vārtu ražotājiem Latvijā.

Ja ir neliels pagalms un iebraucamais ceļš

Bīdāmie teritoriju vārti ir piemērots risinājums tad, ja āra teritorija ir ierobežota, piebraucamais ceļš ir neliels, tāpēc jādomā, kā lietderīgi izmantot katru kvadrātmetru. Uzstādot veramos vārtus, jārēķinās ar diezgan lielu zonu, kas jāatvēl vērtņu darbībai, šajā zonā nekas nedrīkst atrasties. Savukārt, bīdāmie vārti neizņem nekādu papildu vietu, jo bīdās uz vienu vai otru pusi. Tas nozīmē, ka automašīnu var pagalmā novietot pat dažus desmitus centimetru attālumā no vārtiem.

Ja nevēlas ziemā tīrīt sniegu

Arī laika apstākļiem ir sava loma tajā, kādi teritoriju vārti ir piemērotāki. Jo apgrūtinošāki apstākļi, jo ieteicamāki ir tieši bīdāmie teritoriju vārti. Tādi faktori kā bieza sniega sega, arī vējš, var radīt neērtības varamo vārtu izmantošanā, jo ir jātīra vārtu vēršanās laukums, kā arī spēcīgs vējš var ietekmēt vārtu konstrukciju.

Ja ir plata iebrauktuve

Lai vārti labi un ērti kalpotu, saglabātu savu ģeometriju, tie ir jāizvēlas arī atbilstoši iebrauktuves platumam. Standarta iebrauktuvēs derēs gan veramie, gan bīdāmie teritoriju vārti, bet tad, ja iebrauktuve ir platāka, tad bīdāmie vārti ir ērtāks un loģiskāks risinājums. Tie gan labāk izskatīsies, gan precīzāk funkcionēs, nezaudējot kvalitāti arī pēc ilgāka laika. Kā arī bīdāmos vārtus ir vieglāk pielāgot tieši jūsu iebrauktuves individuālajiem parametriem.

Ja vēlaties lētāku automātiku

Reti kurš vairs izvēlas uzstādīt teritoriju vārtus, bet neaprīkot tos ar automātiku. Automātika ir mūsdienīgs risinājums, kas sniedz gan papildu drošību, gan ērtības, tāpēc tā ir populāra izvēle.

Tomēr automātikas izvēle var būtiski ietekmēt teritoriju vārtu kopējo cenu. Bīdāmajiem vārtiem automātika izmaksās lētāk, jo tā ir nepieciešama tikai vienā pusē. Protams, arī automātikas ir cenas un aprīkojuma ziņā dažādas. Visa atkarīgs no vēlmēm un finansiālajām iespējām.

Teritoriju vārtus un to automātikas detalizētāk var izpētīt “Ripo-Baltic” mājaslapā.

Ja bīdāmie vārti labāk iederas īpašuma un apkaimes arhitektūrā

Domājot par īpašuma labiekārtošanu, svarīgi ir ne tikai tehniskie un finansiālie aspekti, bet arī emocionālie un vizuālie. Svarīgi, ka jums patīk vārti, kas rotā jūsu īpašumu. Tāpat ir loģiski izvēlēties tādu modeli, kas vizuāli labi saskaņojas gan ar īpašuma stilu, gan apkaimes arhitektūru. Ēkām, kas celtas lakoniskā un mums tik iecienītā skandināvu stilā, tik tiešām labāk piestāv bīdāmie teritoriju vārti, kas ar savu vienkāršību, bet tajā pašā laikā augsto funkcionalitāti lieliski papildina gan īpašuma drošību, gan izskatu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *