Balkons dzīvoklī – noderīgi padomi, kā to iekārtot

Balkons ir lieliska priekšrocība, īpaši jau siltajā sezonā, kad uz balkona var baudīt ne tikai silto laiku un saules starus, bet arī gardu maltīti un dzērienus. Balkons var būt Jūsu iemīļotākā vieta mājās, kad pārnākat pēc garas darba dienas vai nedēļas. Mēs sniegsim dažus padomus, kā iekārtot balkonu, lai tur būtu patīkami uzturēties.

Atstāt uz balkona tikai nepieciešamo

Daudziem balkons bieži vien ir kā noliktava, kurā ir sakrauts viss gan nepieciešamais, gan tas, kas sen jau ir nokalpojis. Pirms iekārtot bakonu, kā jauku atpūtas stūrīti, būtu jāatbrīvojas un jāizmet viss, kam uz balkona nebūtu jāatrodas. Iespējams, ir lietas un priekšmeti, kuriem tiešām īstā vieta ir atkritumos, bet varbūt ir lietas, kuras varat, piemēram, ziedot labdarībai.

Iekārtojot balkonu, visdrīzāk, ka Jums būs jāveic arī neliela revīzija un mājās kārtošana , lai  lietām, kam nav vietas uz balkona, atrastu vietu citās telpās. Ir vērts pacensties un visu sakārtot tā, lai Jūs iegūtu patīkamu atpūtas stūrīti.

Vīzija

Kad viss liekais no balkona ir aiznests, tad būtu jāsāk veidot vīzija jeb tas, kādu balkonu Jūs vēlētos redzēt. Iespējams, ka Jums prātā jau ir dažādas idejas un detaļas, ko vēlaties iekļaut savā balkonā. Bet varbūt nekādas vīzijas neveidojas! Tad, protams, var ņemt talkā citu idejas un jau realizēto balkonu attēlus, lai nonāktu pie sava sapņu balkona.

Interneta meklētājā ierakstot nepieciešamos atslēgas vārdus, Jūs atradīsiet dažādas idejas, kas var palīdzēt radīt Jūsu ideālo balkona atpūtas stūrīti.

Mēbeles

Iekārtojot balkonu, jāņem vērā, ka jāizvēlas mēbeles, kas piemērotas lietošanai āra apstākļos. Lai tas būtu šūpuļkrēsls, galds vai krēsli, svarīgi, lai tie ir apstrādāti ar mitruma aizturošu kārtu, lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. Visdrīzāk, ka Jūsu balkons ir vien dažus kvadrātmetrus mazs, līdz ar to ir ieteicams izvēlēties saliekamās mēbeles, kas ļaus ietaupīt vietu.

Visdrīzāk, ka Jums pietiks ar galdiņu ar dažiem krēsliem. Kā arī jāpadomā, vai balkons būs vieta, kur tikai atpūsties, vai tomēr arī vasaras sezonas darba zona, jo attiecīgi tad jāpadomā par piemērotu galdu, lai darbs svaigā gaisā būtu ērts un komfortabls.

Augi krāšņumam

Mājīgu un pārdomātu atmosfēru radīs dažādi augi un puķu podi. Balkonā lieliski izskatīsies dažāda veida puķu podi gan piekaramie, gan novietojamie uz grīdas, plauka vai galda. Augi un puķes Jūsu balkonu var padarīt par patiešām lielisku oāzi pilsētas vidū. Izvēloties augus un ziedus, ko novietot uz balkona, ir vērts ņemt vērā balkona novietojumu attiecībā pret debespusēm, līdz ar to var izvēlēties piemērotākos augus un ziedus, kas varēs ziedēt pilnā krāšņumā un Jūs iepriecināt.  Piemēram, ja balkons ir vērsts uz dienvidiem, tad ir ieteicams uz balkona novietot petūnijas, rozes vai lavandu.

Apgaismojums

Lai baudītu romantiskus vakarus uz balkona, padomājiet par apgaismojumu un dažādām lampiņām, iespējams arī svecēm. Kas Jūsu balkonu padarīs pamanāmu un noteikti par vienu no skaistākajiem balkoniem visā mājā.

Lai jebkurā dienas laikā varētu uz balkonā atrasties, lai atpūstos vai strādātu, ir vērts uzstādīt markīzes (piedāvājumu sk. šeit). Līdz ar to dienas karstie saules stari netraucēs ne laiskajai atpūtai, ne darba stundām.

Vasara ir pašā plaukumā, līdz ar to ir pēdējais laiks, lai padomātu, kā iekārtot balkonu, lai tur varētu baudīt silto laiku.  Iegādājieties visu, kas nepieciešams balkona remontam vai iekārtošanai e- veikalā 220.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *