B kategorijas kursi Rīgā – tas ir iespējams

Vasaras karstumā vai ziemas spelgonī – labākais brīdis, lai sāktu mācīties autoskolā ir tieši tagad. Svarīgi – ja esi uzņēmīgs, dzīvojot Tukumā, vari mācīties autoskolā Rīgā.

Kā notiek apmācību process B kategorijā?

B kategorijas autovadītāju kursi nav sarežģīti. Tos katru gadu pabeidz vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju un arī Tu vari būt viens no viņiem.

Apmācību process sastāv no trīs daļām:

  • teorētiskā daļa – lekcijas (Ceļu satiksmes noteikumi, drošas braukšanas pamatprincipi, jautājumi par auto ekspluatāciju) – var apgūt autoskolā tiešsaistē;
  • pirmās palīdzības kursi (jāapgūst visiem topošajiem autovadītājiem neatkarīgi no izvēlētās kategorijas);
  • braukšanas nodarbības (vismaz 20 akadēmiskās stundas – katra 45 min.) kopā ar braukšanas instruktoru.

Pieteikties b kategorijas apmācībām autoskolā Rīgā vari mājaslapāhttps://forwards.lv vai autoskolas birojā. Auto kursu norises laiks tiek pieskaņotas kursantu vajadzībām. Mācības tiek organizētas rīta, dienas un vakara grupās, latviešu vai krievu valodā.

Nodarbības sākas ar teorētisko zināšanu apguvi un šo nodarbību apmeklējums tiek fiksēts datu bāzē. Kad zināšanas apgūtas pietiekamā apjomā, ir jādodas uz CSDD saņemt mācību braukšanas atļauju. Balto tiesību iegūšana ļauj uzsākt praktisko braukšanas apmācību kopā ar instruktoru.

Saskaņā ar likumu katram kursantam ar instruktoru ir jāizbrauc vismaz 20 nodarbības. Katra no tām ilgst 45 minūtes un vienā dienā drīkst braukt divas nodarbības. Praksē vairums auto kursu apmeklētāju arī izvēlas braukt divas nodarbības pēc kārtas.

Kad pamatiemaņas braukšanā ir apgūtas, kursanti var papildus trenēties braukt ar kādu no saviem ģimenes locekļiem vai draugiem, pie nosacījuma, ka viņiem ir atbilstošs stāžs.

Kas nepieciešams, lai iestātos autoskolā?

B kategorijas auto kursi ir pieejami lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju. Lai uzsāktu mācības ir jāatbilst trīs kritērijiem:

  • Vecums (Minimālais gadu skaits, lai sāktu mācīties autoskolā ir 16 gadi. Kārtot valsts noteiktos pārbaudījumus (CSDD teorētiskais un braukšanas eksāmens) var sasniedzot 18 gadu vecumu.)
  • Veselības stāvoklis (jāiziet medicīniskās pārbaudes ārstu komisijā vai jāsaņem izziņa pie ģimenes ārsta.)
  • Līgums (Lai viss būtu likumīgi pirms uzsākt mācības ir jānoslēdz līgums ar autoskolu.)

Pēc līguma noslēgšanas autoskola Forwards ieskaita kursantu izvēlētajā mācību grupā un nokārto pārējās formalitātes CSDD.

B kategorijas priekšrocības

B kategorijas vadītāja apliecība dod tiesības vadīt četrriteņu B kategorijas transportlīdzekļus, kurumaksimālais ātrums ir vismaz 100 km/h, t.sk. kvadraciklus, kā arī motorollerus, mopēdus, velosipēdus un triciklus.

Iegūstot B kategorijas vadītāja apliecību, ar to var vadīt auto Latvijā, ES valstīs un citur pasaulē. Ja plānojat doties ceļojumā un uz vietas īrēt auto, vadītāja apliecības iegūšana ir obligāti nepieciešama.

Vai varu kārtot B kategorijas tiesības tikai “ar automātu”?

Vairums topošo autovadītāju izvēlas mācīties un likt eksāmenus automašīnai ar manuālo ātrumkārbu.Tas dod tiesības vēlāk vadīt B kategorijas transportlīdzekli ar manuālo un automātisko ātrumkārbu. Tajā pašā laikā likums paredz arī iespēju mācīties autoskolā vadīt auto tikai ar automātisko pārnesumkārbu.

Nokārtojot CSDD eksāmenu “uz automātu”, vadītāja apliecībā būs fiksēts 78. ierobežojumu kods. Lai vēlāk iegūtu tiesības vadīt auto ar manuālu pārnesumkārbu, ir atkārtoti jākārto eksāmens CSDD, taču autoskola atkārtoti nav jāapmeklē.

Papildus informācija par apmācību procesu

Autoskolā mācības tiek organizētas kursantiem maksimāli draudzīgā režīmā un esam piesaistījuši teorijas skolotājus un bruakšanas instruktorus ar daudzu gadu pieredzi. Būtiski, ka instruktori ir pozitīvi un palīdz kursantiem ne tikai nokārtot CSDD eksāmenu, bet arī kļūt par braukšanas lietpratējiem.

Autoskolā “Forwards” kursi tiek organizēti dažādās kategorijās un papildus ir iespējams apgūt arī motocikla un motorollera vadīšanas prasmes. Novērojumi uz Latvijas autoceļiem (auto skaits) un arī mūsu skolā (kursantu daudzums) gan liecina, ka vairums dod priekšroku B kategorijas kursiem.

Plašāku informāciju par iespējām mācīties Rīgas autoskolā, atradīsiet mājaslapā – https://forwards.lv Ja ir kādi papildus jautājumi variet arī rakstīt uz info@forwards.lv vai zvanīt pa tel. 28622038.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *