Foto: 1a.lv

Apnikušas vecās mēbeles? Vienkāršas idejas mēbeļu atjaunošanai!

Klāt pavasaris un līdz ar to arī lielie apkārtnes un mājokļa sakopšanas darbi. Pavasara saules modinātā enerģija var radīt vēlmi nomainīt to, kas savu laiku nokalpojis, pārkārtot un sašķirot skapju saturu, kā arī izmest visu, kas lieks.

Tāpat arī mēbeles, kas kalpo ilgāku laiku un  ir vizuāli nolietojušās, līdz ar to vairs nesagādā prieku, var radīt vēlmi tās nomainīt pret jaunām.  Ja tuvākais mēbeļu veikals nespēj piedāvāt to, ko vēlies un, ja jūti sevī radošu noskaņojumu, tu pats vari piešķirt jaunu veidolu savām vecajām mēbelēm.

Tādejādi tu ne tikai ietaupīsi līdzekļus, bet arī izjutīsi gandarījumu par paša paveikto. Lasi tālāk, un uzzini, kā ātri un vienkārši piešķirt savām mēbelēm otru dzīvi !

Pārkrāso!

Visvienkāršākais veids, kā piešķirt mēbelei jaunu dzīvi, ir to pārkrāsot!

Ja tev ir koka mēbeles, tad darbiņš ir pavisam vienkāršs. Galvenais ir atrast vietu, kur to darīt, taču, ja ar krāsošanas darbiem nodarbosies turpat mājās, atceries apklāt visu, ko nevēlies nosmērēt ar krāsu. Šim nolūkam lieliski noder liela tilpuma atkritumu maisi.

Tava kumode, naktsgaldiņš, ēdamgalds, krēsli un pat skapis var iegūt jaunu, skaistu krāsu, taču pirms sāc krāsot, atceries, ka sākumā mēbele rūpīgi jānotīra. Pēc tam ar smilšpapīru rūpīgi jānoslīpē visi negludumi, lai radītu labāku krāsas un virsmas saķeri.

Lai krāsošana veiktos raitāk, iesakām mēbeli pirms tam izjaukt, kā arī ar izturīgu līmlenti noklāt tās vietas, kuras nevēlies krāsot. Šādā veidā arī vari izveidot rūpīgu daudzkrāsainu krāsojumu, ar līmlenti atdalot laukumus un veidojot formas.

Savukārt, ja vēlies savu galdu vai skapi izcelt ar dekoratīvu formu krāsojumiem, izgatavo trafaretu. Kartonā izgriez sevis izvēlēto formu un rūpīgi ar līmlenti piestiprini trafaretus vēlamajā vietā. Krāsu vēlams uzklāt ar rullīti.

Ja vēlies, vari izvēlēties matētu krāsu, kas rada siltāku un maigāku iespaidu, savukārt, ja vēlies mēbelei radīt papildu aizsardzību, pēc krāsošanas to vari nolakot.

Nomaini furnitūru

Nereti, iegādājoties mēbeles internetā, kopējais mēbeles dizains atbilst vēlmēm, taču pietrūkst kāds neliels akcents. Tāpat arī mēbelēm, kas kalpo ilgāku laiku, kā piemēram kumodēm vai skapīšiem, visātrāk nolietojas tieši kājas.

Lai piešķirtu svaigāku izskatu, kā arī pavisam vienkāršu mēbeli padarītu interesantāku, nomaini mēbeles kājas un rokturus.

Mēbeļu internetveikali piedāvā ļoti plašu mēbeļu furnitūras klāstu, līdz ar to varēsi atrast vēlamajam dizainam atbilstošāko variantu.

Foto: 1a.lv

Izmanto mēbeles un to detaļas neparastos veidos

Šāda veida projekts var izrādīties nedaudz laikietilpīgāks, taču atstās radošu, neparastu un ļoti oriģinālu iespaidu.

Izmanto vecās durvis, lai izgatavotu savu viesistabas galdu vai no nelielu skapīšu durtiņām izgatavo naktsgaldiņus. Piestiprini izvēlētās galda kājas, nokrāso vai nolako izvēlētajā tonī, un jauna mēbele gatava!

Tāpat vari pārveidot veco kumodi par skaistu, greznu izlietnes skapīti, no neliela žurnālgaldiņa izveido soliņu koridoram, izmantojot vecu spoguļa rāmi izveido greznu fotogrāfiju tāfeli, – internetā ir daudz radošu ideju, atliek vien izvēlēties!

Makramē tehnika

Šobrīd tik populārā makramē, jeb mezglošanas tehnika lieliski noder arī mēbeļu un citu interjera priekšmetu atjaunošanai.

Izgatavo jaunu lampas abažūru, atjauno atpūtas krēslu vai pat izgatavo pats savu paklāju, – makramē tehniku apgūt nav sarežģīti, turklāt virves, ko izmanto apjomīgu makramē darbu izgatavošanai ir ļoti izturīgas.

Tu vari izgatavot arī rustic stila dārza mēbeles. Lietotu mēbeļu veikalos iespējams atrast krēslus ar metāla rāmi. Atbrīvojies no liekajām koka un auduma detaļā, metāla rāmi pārkrāso vēlamajā tonī, un, izmantojot makramē tehniku, izgatavo jaunu, izturīgus dārza krēslu komplektu!

Foto: 1a.lv

Tomēr vēlies iegādāties jaunas mēbeles? Tad ienāc interneta veikalā 1a.lv!

Ja neviens mēbeļu veikals Rīgā nespēj piedāvāt tavām iespējām un vēlmēm atbilstošu mēbeļu sortimentu, tad zini, ka 1a.lv pieejams plašs dažāda stila mēbeļu piedāvājums, turklāt par vienmēr izdevīgām cenām! Ievies jaunas notis savā interjerā ar interneta veikalu 1a.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *